Srebro koloidalne do picia , czy też nie?

Srebro koloidalne niejonowe Vitacolloids Ag 25 ppm
Srebro koloidalne to produkt stworzony przez zawieszenie niewielkich cząsteczek srebra w płynie. Znane jest ze swoich właściwości antybakteryjnych ( na przykład gronkowca złocistego zabija na szalce laboratoryjnej w 180 minut i są na to badania naukowe).

Jednak dziwnym trafem nie każdemu zależy na tym, żeby ludzie dowiedzieli się o jego właściwościach. Cudownym trafem zniknęło z aptek kilka lat temu.

W tym artykule dowiesz się jakie ma zastosowanie, jak możesz je wykorzystać, komu zależy by ukryć prawdę i żebyś nie wiedział wszystkiego o tym produkcie oraz na co zwracać uwagę przy wyborze tego właściwego i co najważniejsze - bezpiecznego srebra koloidalnego.
Żeby było wszystko jasne - Tutaj niczego nie sprzedaje. nic nie musisz u mnie kupować ani za nic płacić :) Jedynie suche fakty, które w mojej opinii dają do myślenia.
Ale po kolei...
Spis treści: 
 1. Srebro koloidalne - wstęp
 2. Od kiedy stosuje się srebro koloidalne 
 3. Jak działa Srebro koloidalne ? 
 4. Srebro koloidalne - zastosowanie.
 5. Srebro koloidalne do picia !?
 6. Dlaczego wycofano srebro koloidalne do picia?
 7. Srebro koloidalne jonowe vs niejonowe
 8. Srebro koloidalne a skutki uboczne
 9. Srebro koloidalne jonowe 
 10. Srebro koloidalne niejonowe
 11. Srebro koloidalne a wyniki badań laboratoryjnych
 12. Które srebro koloidalne w mojej opinii jest najlepsze? 
 13. Srebro koloidalne dawkowanie

Srebro koloidalne - Wstęp


Srebro jest znane ze wzmacniania układu odpornościowego i z wspierania organizmu w walce z chorobami. Najczęściej możesz je kupić w formie płynnej. Na rynku jest wiele firm, które sprzedają srebro koloidalne, dlatego należy zwrócić uwagę na wielkość i kształt cząstek. Najlepsze srebro szybko wchłania się do organizmu z uwagi na niewielkie cząsteczki.
Potwierdzono badaniami, że srebro ma bardzo silne działanie przeciwbakteryjne – wszystkie bakterie giną pod jego wpływem w ciągu kilku do kilkudziesięciu minut.

Od kiedy stosuje się srebro koloidalne?

Działanie srebra znano już w starożytnej Grecji, kiedy najbogatsi obywatele jedli ze srebrnych naczyń i używali sztućców wykonanych z tego metalu.
W czasie epidemii dżumy, sztućce wykonane ze srebra chroniły ludzi przed zachorowaniami. Ludzie zauważyli, że srebro nie ulega korozji i zaczęli je stosować na rany już w czasie Wojny Secesyjnej. Srebro może delikatnie brudzić skórę, skąd wzięło się powiedzenie „błękitna krew”.Następnie odkryto zbawienny wpływ srebra na oczy noworodków i na leczenie gruźlicy.
Srebro koloidalne jest stosowane od lat 20 XX wieku, a od lat 70. jest najlepszą metodą terapii poparzeń. Jak widzisz, srebro koloidalne jest przebadane bardzo dokładnie. Nigdy nie wykryto jego działań niepożądanych, czego nie można powiedzieć o antybiotykach.

Jak działa srebro koloidalne?

Srebro koloidalne ma silne działanie przeciwbakteryjne i wzmacnia organizm. Nie ma także działań ubocznych i nie reaguje z lekami. Bardzo ważne jest to, że srebro zabija nawet te bakterie, które są odporne na działanie antybiotyków. Jego działanie jest skomplikowane – po kontakcie z bakterią hamuje powstawanie enzymów, które są konieczne do jej życia. W przeciwieństwie do leków, srebro nie jest pochłaniane przez bakterie i działa przez cały czas.
Srebro niszczy takie mikroorganizmy, jak:
 • bakterie beztlenowe i tlenowe
 • wirusy
 • drożdże
 • pleśnie

Zauważono, że srebro koloidalne hamuje rozwój patogenów, tworząc środowisko, w którym nie mogą się one rozwijać i rozmnażać. Dzięki temu, nie powstają mutacje i pokolenia bakterii, które byłyby odporne na działanie srebra koloidalnego.
Podczas badań laboratoryjnych wykazano, że wszystkie z wyżej wymienionych organizmów po krótkim kontakcie ze srebrem koloidalnym, są martwe. Dotyczy to także pasożytów, zabijanych już w stadium jaja.

Srebro koloidalne zastosowanie

Jeśli masz takie problemy jak:
 • przeziębienie
 • grypa
 • problemy żołądkowe (wzdęcia, biegunki),
 • helicobacter pylori
 • refluks
 • zakażenie dróg moczowych
 • kandydoza (zakażenia grzybicze),
 • masz gronkowca złocistego
 • masz trudno gojącą się ranę na którą nie działają antybiotyki
srebro koloidalne będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Mechanizm, który pozwala na pozbycie się wirusów i bakterii, jest skuteczny także podczas leczenia nowotworów. Guzy nowotworowe powstają wtedy, gdy rozregulowuje się proces powstawania nowych tkanek, a srebro potrafi zahamować ten stan.

Srebro koloidalne komunikację między komórkami w organizmie, dlatego działa bardzo szybko. Inne zastosowania srebra koloidalnego, to na przykład:
 • problemy z dziąsłami
 • Zapalenie spojówek
 • Wrzody
 • Usuwanie kurzajek
 • Zmniejszanie podrażnień (na przykład po ugryzieniu owadów)
 • Łuszczyca, trądzik i inne problemy skórne.
Tych zastosowań jest o wiele więcej.

Czy srebro koloidalne można pić ?


Czy jest srebro koloidalne do picia - To pytanie zadaje wiele osób, szczególnie po tym jak z aptek zniknęło jedyne srebro, które miało rejestrację jako suplement diety - firmy Biomedica.


Dlaczego srebro koloidalne do picia wycofano z aptek i sklepów ?


Odpowiedź jest bardzo prosta i postaram się w kilku zdaniach odpowiedzieć Państwu na to pytanie .
Otóż jakieś 2, może 3 lata temu Włodarze unii Europejskiej doszli do wniosku, że trzeba wycofać z listy dodatków do żywności właśnie srebro .

A dlaczego tak się stało ?

Srebro koloidalne jako suplement diety był to produkt niewygodny dla olbrzymich koncernów farmaceutycznych, które traciły pieniądze na tym, że ludzie pili srebro , a nie kupowali chemicznych antybiotyków, na których badania przecież wydają ogromne pieniądze. Wiadomo, że oficjalnie nie da się tego potwierdzić , jednak jako człowiek, który pracuje wiele lat w tej branży spotkałem się z wieloma produktami, które pomimo tego, że pomagały ludziom pozbyć się pewnych dolegliwości , zostały szybko wycofane z rynku w "cudowny sposób"
W kolejnych postach opiszę takie przypadki ale w tym pozostajemy przy srebrze koloidalnym.

Firma Biomedica broniła się wszystkim możliwymi sposobami, jednak wywalczyli tylko tyle, że mogli wyprzedać partie, która swoją datę ważności miała do 28 Listopada 2014 roku. Od tego czasu ich flagowy produkt zniknął z rynku ..

Co teraz ?


Oczywiście srebro koloidalne jako produkt nie zniknęło całkowicie z rynku. Bardzo szybko pojawiło się wielu producentów sreber ( rodzimych i zagranicznych), którzy za pośrednictwem Internetu próbują sprzedawać swoje produkty twierdząc, że akurat ich produkt jest najlepszy. Wśród tych produktów są takie które zasługują na uwagę ale są i takie, których trzeba się wystrzegać, gdyż nie każde z nich można bezkarnie pić !

Po pierwsze nie polecam picia sreber, które są żółte, lub zmieniają swój kolor podczas kontaktu ze światłem - są to srebra jonowe lub czasami mylnie przez producentów nazywane jako niejonowe (w rzeczywistości i tak zawierają jony srebra), które nie są bezpieczne !

Srebra koloidalne żółte (te jonowe i niejonowe) mają to do siebie, że reagują z kwasem żołądkowym i wskutek tej reakcji powstaje chlorek srebra, który pod wpływem sił Van der Walsa tworzy bardzo duże skupiska cząstek. Cząstki te mogą gromadzić się pod skórą . Pod wpływem światła chlorek srebra rozkłada się i wydziela metaliczne srebro , które ma strukturę sporych i niejednorodnych cząstek i w ten sposób może powstać srebrzyca !

Srebro koloidalne (żółte jonowe i niejonowe) vs prawdziwe niejonowe.

Dla tych co chcą sprawdzić co dzieje się w żołądku po zażyciu srebra koloidalnego żółtego jonowego a co po wypiciu srebra koloidalnego niejonowego polecam do obejrzenia ten krótki filmik, gdzie autor dodaje do obydwu kwasu solnego, który produkowany jest w żołądku.

Komentarz mój w sumie jest zbędny, każdy zobaczy co się dzieje.


Czy srebro koloidalne ma jeszcze jakieś skutki uboczne ?


To pytanie zadaje sobie każdy kto zamierza wypróbować właściwości tego specyfiku. W internecie krąży wiele różnych, czasami ze sobą sprzecznych informacji, które wprowadzają niepewność wśród czytelników. Zastanawiamy się czy warto, czy nie warto. Jakie są korzyści ze stosowania srebra, a jakie skutki uboczne ?

W dalszej części postaram się choć po części odpowiedzieć na to pytanie.

W internecie pojawiają się publikacje, które mają za zadanie zniechęcić ludzi to stosowania srebra koloidalnego przytaczając różne, negatywne skutki jego stosowania. Możemy w nich przeczytać, że srebro koloidalne zabija i złe i dobre bakterie, no i oczywiście powoduje srebrzycę. Co do srebrzycy to już poruszany był ten temat troszkę wyżej i przyczynę jej powstawania już znamy - nadmierne spożywanie srebra jonowego.
Chciałbym tutaj podkreślić że nadmierne spożywanie należy rozumieć jako naprawdę nadmierne !!!


Czy zatem srebro koloidalne zabija i dobre i złe bakterie ?


Idąc zwykłym tokiem rozumowania, skoro srebro koloidalne ma wyjątkowe właściwości antybakteryjne, to jeśli pojawia się w organizmie to wycina wszystko w pień tak samo jak antybiotyk ?
Przyznam szczerze, że na pierwszy rzut oka sam myślałem podobnie, zanim nie zdecydowałem się samemu wypróbować srebra.

Jakie były moje spostrzeżenia ?

Po zastosowaniu antybiotyków, które wielokrotnie były stosowane w mojej rodzinie, bardzo często pojawiały się poboczne skutki ich stosowania czyli: drożdżyce, afty, bóle brzucha, wymioty i inne dolegliwości tak bardzo kojarzone właśnie z przyjmowaniem antybiotyków. Myślę, że większość czytelników doskonale wie o czym piszę , ponieważ tego typu dolegliwości występują również u Was bądź częściej u Waszych dzieci.

Jakie skutki uboczne zatem zauważyłem u siebie po zastosowaniu niejonowego srebra koloidalnego ?

I tutaj ciekawostka, szczególnie niewygodna dla zwolenników koncernów farmaceutycznych ,
Na przestrzeni wielu lat używania srebra przeze mnie, moją rodzinę, znajomych ani razu po jego podaniu nie wystąpił ani jeden objaw chorobowy, który wielokrotnie występował po zastosowaniu tradycyjnych antybiotyków !!!!!
Chciałem podkreślić też, że nie stosowane były przy tym żadne probiotyki, prebiotyki !!!

Myślę, że Ci co stosowali kiedyś srebro koloidalne doskonale wiedzą o tym i potwierdzą to , chociażby w komentarzach pod tym artykułem ( do czego serdecznie zachęcam).

No to jak w końcu jest z tym wybijaniem i dobrych i złych bakterii ? Jak to wytłumaczyć?


A dlaczego w takim razie nie zakazać stosowania czosnku, który przecież też znany jest ze swoich właściwości bakterio i wirusobójczych ?


Ja wiem, że trudno jest to wytłumaczyć i nie ma do tej pory, żadnej publikacji naukowej na ten temat, ale jest to niezaprzeczalny fakt, który potwierdzam własnym przykładem.


Niejonowe nano srebro koloidalne, które używałem nie powoduje skutków ubocznych w postaci drożdzyc, aft, bólów brzucha , wymiotów itd. !

A na koniec mojego wywodu dotyczącego skutków ubocznych stosowania srebra koloidalnego chciałem przytoczyć pewne porównanie , które powinno każdemu dać wiele do myślenia .

Proszę zastanowić się i szczerze odpowiedzieć sobie na następujące pytanie :

Ile razy przeczytałeś ulotkę i zastanowiłeś/ aś się nad tym czy wziąć powszechnie dostępną tabletkę na ból głowy, gorączkę ( na przykład z ibuprofenem ) ???


Z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę powiedzieć, że niewielu z Was przeczytało w ogóle ulotkę !


A co możemy przeczytać na ulotce zwykłego leku przeciwgorączkowego ?

 • jednoczesne , długotrwałe stosowanie może prowadzić do uszkodzenia nerek z ryzykiem niewydolności nerek,
 • Przyjmowanie takich leków może wiązać się ze wzrostem ryzyka zawału serca lub udaru,
 • istnieje ryzyko wystąpienia krwotoku z przewodu pokarmowego, owrzodzenia lub perforacji, które mogą mieć skutek śmiertelny !!!!
 • ciężkie reakcje skórne , niektóre z nich śmiertelne w tym złuszczające zapalenie skóry, zespół Stevensa-Johnsonna
dalej wymieniać nie będę, choć zapewniam, że mógłbym tutaj dopisać dużo, dużo więcej . W przypadku antybiotyków ta lista jest jeszcze dłuższa.

A jak wypada w tym porównaniu srebro koloidalne ?


 • srebrzyca - choroba o wymiarze tylko kosmetycznym, która może powstać i to bardzo ważne tylko po zastosowaniu srebra jonowego !!!
 • Druga bardzo ważny fakt jest taki, że osób, które zachorowały na tą chorobę jest na świecie bardzo bardzo mało ! Tak mało, że ja nie znalazłem, żadnych statystyk jej występowania. W internecie krąży kilka zdjęć 3 - 4 osób, i za każdym razem tylko przeciwnicy stosowania srebra koloidalnego umieszczają zdjęcie tego jednego człowieka , który zachorował na tą chorobę !

Moje pytanie zatem do wszystkich hejterów brzmi : Jaka to jest skala zagrożenia ????????

A ile osób umiera na skutek powikłań po lekach, na marskość wątroby, na skutek uszkodzeń nerek itd ? Dlaczego o tym się nie wspomina ?

 • wybijanie dobrych złych bakterii w organizmie - wyżej w tym artykule odniosłem się do tego
 • pojawiają się jeszcze takie głosy , że srebro odłoży się w organizmie i za wiele lat może dać znać o sobie na przykład powodując uszkodzenie nerek.
 • Nie spotkałem się , z żadną publikacją na ten temat, która mogłaby uzasadnić tą tezę i bezpośrednio powiązać jakikolwiek przypadek konkretnej choroby ze stosowaniem srebra koloidalnego !

Z drugiej strony ilość srebra dostarczona w ramach jednej kuracji jest tak nieduża, że prawdopodobnie dużo więcej szkody robimy dla organizmu jedząc jabłko lub inny owoc czy warzywo nafaszerowane pestycydami. Przecież spożywamy je codziennie a przynajmniej tak jest zalecane. A jaki to będzie miało skutek na nasz organizm w przyszłości ? Zobaczymy sami ...

Srebro koloidalne jonowe, które jest dostępne na rynku polskim ( osobiście nie polecam)


 • Jonowe srebro koloidalne Argentum firmy Auraglob Trade ( dostępne w wielu wersjach w zależności od koncentracji ) jednak już po samym kolorze widać, że jest żółte więc w mojej opinii nie jest bezpieczne ! Dodatkowo sprzedawane w plastikowej butelce ...
  Producent ostatnio na etykietkach wstawił informację, że ich srebro jest niejonowe ...

  a co czytamy na oficjalnym blogu producenta cyt: " Prawdziwe srebro koloidalne składa się w 80% z cząstek srebra, a pozostałe 20% stanowią jony srebra."
  To w końcu jest to srebro niejonowe, które zawiera 20 % jonów ?????
  Sprzeczność!!!


srebro koloidalne argentum

 • Jonowe srebro koloidalne firmy TRIX ( firma pochodzi ze Słowacji ) - po wylaniu z butelki srebro zmienia swój kolor. Świadczy to o tym, że srebro jest produkowane tradycyjną metodą i jest jonowe !


jonowe srebro koloidalne TrixUWAGA - bardzo ważne. Producent tego srebra koloidalnego posługuje się pewną bardzo sprytną sztuczką, która ma zachęcić do kupowania jego produktu . Umieszcza na portalu Youtube filmik, w którym to dokonuje pomiaru za pomocą urządzenia DTS wszystkich sreber , które są na rynku . Próbuje ośmieszyć konkurencje porównując wszystkie srebra i mierząc je tym samym urządzeniem !

Spieszę z wyjaśnieniami wszystkim, którzy po jego obejrzeniu twierdzą , że pozostali producenci oszukują ... nic bardziej mylnego.


Metoda TDS wykorzystywana też do pomiaru koloidów jest zmodyfikowaną metodą opartą o przewodnictwo elektryczne roztworów wodnych soli, kwasów i zasad. Wykorzystuje ona przewodnictwo jonowe substancji rozpuszczonych. Niejonowe koloidy wytwarzane w wodzie destylowanej lub demineralizowanej, która w zasadzie nie przewodzi prądu elektrycznego nie mogą być mierzone na zawartość cząsteczek o ile te w jakiś sposób nie rozpuszczają się w wodzie Nanocząsteczki zawieszone w wodzie demineralizowanej przewodzą prąd elektryczny ale miedzy nimi znajduje się woda, która prądu nie przewodzi. W związku z tym taki koloid, szczególnie w koncentracjach poniżej 1000 PPM, nie będzie miał tego samego wskaźnika przewodnictwa TDS jak prawdziwa zawartość koloidu w określona w PPM.

Jeśli jednak zastosujemy to samo badanie do koloidów otrzymywanych metodą chemiczną czyli jonowych, ponieważ w tym przypadku obok cząstek metalicznych występują także szkodliwe dla człowieka jony metali, będzie tutaj występował wysoki poziom zawartości (PPM).

Otóż prawda jest taka, że pomiar TDS jest wiarygodny tylko i wyłącznie w przypadku jonowych koloidów !!! Pomiar sreber niejonowych nie jest miarodajny !!! Niestety większość osób oczywiście nie zdaje sobie z tego sprawy .

Dla zainteresowanych wnikliwą i naukową analizą składu koloidów polecamy artykuł
Doktorów Francis S. Key i George Maass „Determining The Properties of Colloidal Silver
 • Pragnę zwrócić uwagę, że na rynku jest wiele jeszcze producentów sreber i nie jestem w stanie wszystkich tutaj opisać . Jednak w przeważającej mierze są to srebra żółte , na dodatek sprzedawane w plastikowych butelkach !!!


Srebra koloidalne niejonowe , które warte są uwagi


 1. Nano Srebro koloidalne 25 ppm - firma Vitacolloids ( marka sklepu Vitamarket.pl )


  W mojej opinii jest to srebro, które otrzymało największe notowania , z racji tego, iż:
  niejonowe nano srebro koloidalne Ag 25 ppm Vitacolloids
 • jest faktycznie niejonowe,
 • wolne od chemicznych zanieczyszczeń
 • posiada nanocząsteczkę w kształcie płytek co wielokrotnie zwiększa powierzchnię czynną.
  Sprawdzić to można zwykłą metodą organoleptyczną . Kiedy wziąłem na język kilka kropel od razu czuć jest intensywny metaliczny, podchodzący pod gorzkawy posmak. Świadczy to o tym, że nanocząsteczki w postaci płatków ( płytek) całą powierzchnią przylegają do kubków smakowych powodując intensywne , nie porównywalne z innymi srebrami doznania smakowe.
 • Srebro koloidalne Vitacolloids wyprodukowane jest w zakładzie, który jest zgodny z normą ISO 9001 oraz normą jak dla wyrobów medycznych ISO 13465. 
 • Płaska nanocząsteczka w tym srebrze koloidalnym jest opatentowana ! Metodę jej pozyskiwania opracował Polak fizyk - Maciej Pike Bieguński !


Popatrzcie sobie jaka różnica jest pomiędzy koloidami Vitacolloids a innymi .

Srebro koloidalne Vitacolloids a badania laboratoryjne


W ostatnim czasie na stronie producenta pojawiły się badania mikrobiologiczne srebra koloidalnego Vitacolloids, które potwierdzają tylko jego właściwości .

Badania miały na celu potwierdzenie właściwości antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych srebra koloidalnego przeciwko takim bakteriom i grzybom jak :

 • gronkowiec złocisty
 • paciorkowiec
 • candida
 • klebsiella pneumoniae
 • pałeczka ropy błękitnej
Link do badań znajduje się tutaj:

https://vitacolloids.pl/upload/srebro_koloidalne_vitacolloids_badanie_mikrobiologiczne.pdf
https://www.vitacolloids.pl/public/assets//srebro_koloidalne_vitacolloids_badanie_Klebsiella_pneumoniae.pdf
https://www.vitacolloids.pl/public/assets//srebro_koloidalne_vitacolloids_badanie_Pseudomonas_aeruginosa.pdf


Interpretację tych wyników pozostawiam każdemu.

Gdzie kupić?

Do wyboru masz wiele sklepów które ten produkt oferują wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło : "srebro koloidalne vitacolloids":

Ja swoje srebro jednak kupuję tylko w sklepie Vitamarket.pl

- https://vitamarket.pl/p1071-Ag100-Srebro-Koloidalne-300-mililitrow.html używam też do picia i mam się dobrze. Uważam, że to najlepsze srebro na rynku.

Od niedawna dostępna jest dwa razy silniejsza wersja tego srebra ( 50 ppm) -

https://vitamarket.pl/p13509-Strong-Niejonowe-Nano-Srebro-koloidalne-AG-50-ppm.htmlUWAGA NA PODRÓBKI !!!

Ponieważ preparat i technologia płaskiej cząstki zyskała spory rozgłos od razu jak grzyby po deszczu pojawiły się podróbki tego produktu, którzy rzekomo sprzedają srebro z płaską cząstką. Zalecam ostrożność.

Płaską cząstkę produkowaną w oparciu o technologię Macieja Pike Biguńskiego znajdziesz tylko w srebrze Vitacolloids !!!


2) Drugim produktem, na który można zwrócić uwagę jest srebro koloidalne Proaktiv AG 250

Uwaga!
Pomimo oznaczenia AG250 - produkt ma 25 ppm
podobnie jak srebro Vitacolloids.

Podobnie jak poprzednik jest to niejonowe, niechemiczne srebra , ale ten produkt, nie jest produkowany w oparciu o metodę Bieguńskiego , dlatego smak jego , pomimo tego samego stężenia nie jest już tak intensywny . Świadczy to o tym, że ma słabsze działanie , gdyż powierzchnia czynna jest mniejsza.

Nano Srebro koloidalne Proaktiv AG 250Oczywiście wszystkie te produkty zarówno srebro koloidalne jonowe i niejonowe mają na etykietach informację tylko i wyłącznie o stosowaniu zewnętrznym.


Które srebro koloidalne jest zatem najlepsze?

Żeby nie było, że cały artykuł jest kryptoreklamą to napiszę tylko tyle, że każdy produkt , który posiada w swoim składzie srebro wykazuje pewne słabsze bądź silniejsze działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Dlatego, że to nie producenci przypisali swoim produktom właściwości, tylko te właściwości srebro otrzymało z natury.

Celem tego artykułu jest obiektywne spojrzenie na problem nadmiernej ilości produktów na rynku i wskazanie dobrego, albo w mojej ocenie najlepszego i co najważniejsze , najbezpieczniejszego wyboru. Nie musisz się zgadzać z moim wyborem. Chcę Ci tylko powiedzieć, że mój wybór opieram na wieloletnich doświadczeniach z różnego rodzaju producentami i chwytami, które stosują , żeby !


Osobiście jednak już od wielu lat stosowałem wewnętrznie Srebro, najpierw Proaktiv, a ostatnio już tylko i wyłącznie srebro koloidalne Vitacolloids


Pamiętaj !

Oczywiście z wiadomych względów w żadnym sklepie internetowym nie dowiesz się tego, że srebro koloidalne można pić bo ten kto o tym pisze może zostać pociągnięty do odpowiedzialności .
Ten blog jest moimi prywatnymi przemyśleniami, dlatego nikomu nie każe pić srebra koloidalnego czy jak kto woli wody srebrnej... ale zachęcam do refleksji i przemyśleń . Ja piję i daję nawet swoim dzieciom - i nie muszę używać antybiotyków. Co Ty zrobisz ... Twoja sprawa .

Srebro koloidalne - dawkowanie?

Wszystko zależy od stężenia. Jeśli kupisz srebro koloidalne 25 ppm, będziesz mógł skorzystać z jego właściwości już przy małych dawkach. Zalecana dawka srebra dla osoby ważącej 70 kilogramów to około 325 mcg. więc dawkowanie dzienne - do 15 ml. W przypadku choroby można tą dawkę zwiększyć 2, 3 -krotnie na kilka lub kilkanaście dni.

Pamiętaj też o tym, żeby sprawdzić czy Ty lub osoba, której podajesz srebro koloidalne , nie jest uczulona na srebro !sztabki złota Poczytaj również o właściwościach złota koloidalnego - tutaj

Komentarze

 1. Bardzo fajny tekst. Sama się zastanawiałam ostatnio czy srebro wciąż jest dostępne na rynku. Słyszałam, też te informację, że srebro jest teraz coraz trudniej dostępne i trzeba się liczyć z dostępem doń głównie na czarnym rynku. Cieszę się, że ten temat został tutaj poruszony aby inni wiedzieli co i jak. Sama teraz będę się wystrzegać tych gorszych.

  OdpowiedzUsuń
 2. A co z nano złotem, czy też tak działa i można pić? Basia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze złotem jest podobnie jak ze srebrem.
   http://www.dobreziola.com/2015/06/zoto-koloidalne-naturalny-srodek-na.html

   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Proponuję nano-platynę.

   Usuń
 3. Ktoś zapomniał wspomnieć o naszej rodzimej produkcji Invexremedies, firma ze swoimi preparatami zdobywa najwyższe nagrody na targach na całym świecie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przykro mi, że "Anonimowy" nadal nie rozumie różnicy w koloidach jonowych I niejonowych. Firma Invexremedies produkuje koloidy jonowe, okazuje się nie zdrowe dla człowieka. Łącząc się z kwasem żołądkowym cząsteczka jonowa mała czy duża zamienia się w sole i akumuluje w organizmie. W tym przypadku, cząsteczki są monojonowe czyli wyjątkowo małe. Nadal nie zmienia to faktu, że są to koloidy JONOWE. NIE POLECAM. Agata

   Usuń
  2. Są zdrowe dla większości ludzi - tych którzy tego nie piją tylko używają zgodnie z przeznaczeniem.

   Usuń
 4. Nie doczytałem się sposobu w jaki otrzymuje się srebro koloidalne a chciałbym to wiedzieć. Sposób otrzymywania może być zachętą lub nie do stosowania, zwłaszcza że to produkt spożywczy.

  OdpowiedzUsuń
 5. faktycznie kiedys pilam srebro nawet o tym zapomnialam do dzisiejszego art mysle ze jednak pomaga bo od wlasnie kilku lat prawie wcale nie choruje a jesli juz to zadko i lekko a teraz kupuje mydlo w plynie z nanosrebrem jest b dobre

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. proszę o podpowiedź gdzie takie mydło jest dostępne?

   Usuń
  2. ja sobie produkuje sreberko koloidalne 666552479

   Usuń
  3. w drogeriach, aptekach. mydl w płynie z nanosrebrem VinSvin

   Usuń
 6. a co z robieniem srebra samemu? Czy poleciacie jakis konkretny produkt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są w sprzedaży jonizatory wody srebrnej fajne urządzenie wytwarza wode jonizowaną z pH do 10 mg i wode kwasową i srebrną

   Usuń
 7. Ja posiadam generator srebra koloidalnego Silver Smart zakupiony w Niemczech i sama robię srebro koloidalne. Można ustawić od 10 do 30 ppm, ja robię je w zależności od potrzeby organizmu. Srebro zażywa cała rodzina od ok 10 lat. Bardzo rzadko chorujemy, moje sześcioletnie dziecko nie wie co to antybiotyk czy jakikolwiek inny "chemiczny " lek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Córka jest w Niemczech ,więc moze mi kupić taki generator ,ale nie. wiem gdzie ma szukać? Bardzo proszę o informację jak również o przepis na sreberko :) byłobym bardzo wdzięczna pozdrawiam Maria

   Usuń
  2. Co za bzdury piszesz, ten generator to dwie srebrne elektrody i podłączone napięcie w taki sposób uzyskujemy srebro jonowe które jest szkodliwe dla zdrowia. Nanosrebro, tak powinna brzmieć właściwa nazwa, jest koloidem metalicznych cząstek srebra wytwarzanych w specjalnych laboratoriach a nie w domu na pseudo generatorach dla niedouczonych naiwniaków....

   Usuń
  3. Typ dlaczego w tym artykule nie przestrzega się przed takimi wynalazkami ? Dlaczego nic nie pisze się o jonizacji wody z srebrną elektrodą? Wiele portali tego typu jak ten opisują lecznicze wartości takich urządzeń. I komu wierzyć?

   Usuń
  4. Takie srebra maszynki to najzwyklejsze srebra jonowe, które też działają i są bardzo aktywne ( bo jony szukają uwolnienia), jednak przy okazji tworzą się toksyczne związku w żołądku. W przypadku sreber niejonowych jest zupełnie inaczej. Natomiast najważniejszym elementem jest jak widać kształt tej cząstki. Ja osobiście testowałem inne srebra i powiem, że nawet teoretycznie mocniejsze srebra z innych firm nie są tak intensywnie metaliczne w posmaku jak to srebro Vitacolloids. Pozdrawiam.

   Usuń
  5. Ja mam ten sam genertaor. Równiez zakupiony w niemczech. Zaopatruje całą rodzinę. Też stosujemy od ponad 10 lat. Moja 6 letnia córeczka, nigdy nie brała antybiotyków ani zadnych chemicznych leków z apteki poza jednym razem kiedy dostała lek przciwgorączkowy na noc bo bałam się że zaspię a byłam bardzo zmęczona.

   Usuń
  6. Proszę mi powiedzieć,czy jest jakiś określony okres jak długo można pić to srebro i czy należy robić jakieś przerwy jeśli tak to jakie?

   Usuń
  7. -można pić pić srebro niejonowe 2 tygodnie [ akurat mała buteleczka ma taką miarkę ] i zrobić 2-3 tygodnie przerwy i znowu powtórzyć, Ja używam Srebra, które jest produkowane w laboratorium i ma światowy certyfikat, więc się nie obawiam, że zaszkodzi. -Danuta

   Usuń
 8. a jakie będą skutki uboczne u ludzi uczulonych na srebro????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że nie ma odpowiedzi, ja również jestem uczulona na srebro - pozdrawiam

   Usuń
  2. To może w waszym przypadku warto pić złoto koloidalne?

   Usuń
  3. Nie jestem ekspertem, ale ludzie uczuleni na srebro powinni zrezygnować z jego zazywania, że wzgledu na zagrożenie srebrzycą. Jest to choroba ktora m.in powoduje trwałe ( nieusuwalne) przebarwienie skóry na kolor ciemno szary. Podobno innych skutków ubocznych nie stwierdzono, ale jak już pisałam przekazuje tylko tą wiedze którą wyczytalam, a nie jestem specjalistą. Mimo niezaprzeczalnych walorów srebra ( potwierdzam, bo sprawdzone osobiście) jest jest to panaceum dla wszystkich. Ostrożność i rozwaga jak zawsze w cenie :)

   Usuń
  4. Nie wiem jakie mogą być skutki uboczne u osób uczulonych ale moja Pani doktor poleciła mi posmarować nadgarstki srebrem i sprawdzić czy występuje uczulenie choć jak powiedziała nie sądzi żeby taka reakcja wystąpiła bo to jest inny rodzaj srebra i faktycznie zażywam od wielu lat i nic się nie dzieje.

   Usuń
 9. A ja trzymam wodę w srebrnym kubku. Zostawiam na noc i rano sobie wypijam. Myślę, że podobnie będzie działać srebrna moneta w butelce czy słoiku z wodą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kubek to stop , czyli mieszanina różnych metali. Pijesz więc także ołów , miedź . Porcelanowy kubek i srebro 99,99 lub czystsze . Łyżeczka też nie metalowa bo powstaje ogniwo . Trzymaj jako ostatnią deskę ratunku jak organizm nie daje rady.

   Usuń
 10. Ja zamówiłam opakowanie srebra do picia przez internet ,dostałam płyn do przemywania twarzy ,uważajcie zdarzają się oszuści.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież było napisane w art. że nie można sprzedawać pitnego srebra inaczej niż "kosmetyk".. takie przepisy UE..

   Usuń
 11. czy srebro należy przyjmować stale, czy tylko w czasie infekcji, może w ramach kuracji powtarzanej x-razy w roku?
  będę wdzieczna za odpowiedź,
  p.s. bardzo dziękuję za ten wpis :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Srebro koloidalne należy przyjmować generalnie podczas kuracji, której długość zależy od przyczyny choroby. W okresie jesienno zimowmy można je przyjmować jako kurację wspomagająca sysytem odpornosciowy. Jednak nie należy stosować go prze zbyt długi czas. I należy pamiętać aby nie miało ono styczności z żadnymi metalowymi rzeczami z któyrmi może wchodzić w reakcje jak również i to żeby nie przymować go w zbyt wysokich steżeniach. 25-30 ppm to bezpieczne stężenie, wyjątek stanowią pasozyty lub wirusy które wymagają wyższego stężenia.

   Usuń
 12. jak długo przyjmuje się srebro? czy stale, czy w okresie infekcji, czy profilaktycznie w ramach kuracji(ile taka powinna trwać) powtarzanych x-razy w roku (jeśli tak, to ile?).
  dziękuję i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. ile razy dziennie, ile razy w roku, w jakich okolicznosciach (podczas choroby czy profilaktycznie) zażywacie srebro?
  chyba nie codziennie przez cały rok?

  OdpowiedzUsuń
 14. szukam sposobu by pomóc swojemu prawie 5 letniemu dziecku, choruje mi niestety bardzo dużo, ostatnio od marca nie chodził do przedszkola bo złapał mononukleozę, we wrześniu 4 dni i złapał salmonelle i znowu siedzi w domu.... do tego stał sie "oporny" na niektóre leki :(. Szukam sposobu by pomóc mu innymi metodami, czytam również o srebrze koloidalnym, chciałam nawet już kupić w aptece firmy Biomedica, ale nie ma i w hurtowni też. Mam mętlik w głowie, chciałabym podać dziecku coś co mu pomoże i nie zaszkodzi. Czyli powinnam szukać srebra któro ma 25ppm?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zanim znajdziesz srebro to sproboj dziecko odrobaczyc!!! poczytaj o zarobaczeniu, moje wnuki tez tak wszystko lapaly, teraz po odrobaczeniu sa zdrowe i nie choruja.!! Zwłaszcza jak w domu sa zwierzzeta ale tez w piaskownicach (w przedszkolu) sa zarazki!!

   Usuń
  2. srebro zabija również pasożyty....

   Usuń
  3. Już tak się nie unoś!!!!! mój syn często choruje a robaków nie ma!!!!! i mam czysto w domu i nie ma zwierząt, ma słaba odporność, jak najbardziej możesz podawać srebro tylko odpowiednia ilość:)

   Usuń
  4. Polecam Witamina D3 10000 jednostek (nie pomyłka w dawce) + K2 MK7 300 mg dziennie i wyjdzie z tego :-) Dodatkowo można podać B6 B12 i kwas foliowy, najlepiej dobrana dawka jest z Solgara - SOLGAR MODULATORY HOMOCYSTEINY 60 kapsułek. Kuracja minimum 6 miesięcy, poprawa gwarantowana już po 3 tygodniach :-)

   Usuń
  5. Ostrożnie z podawaniem dużych dawek Vit D3 - szczególnie dzieciom. Nie róbcie tego bez nadzoru lekarza. Możecie zafundować dzieciom poważne problemy zdrowotne.

   Usuń
  6. Bzdura, ja daje swojemu synowi (6-cio latek) co dziennie 4000 (cztery tysiace) jednostek witaminy D3 + 400 mikrogramow witaminy K2 MK7 i badam poziom co 3 lub 6 miesiecy i jest swietnie, znacznie rzadziej choruje, prawie wcale. Nie bojcie sie wit. D3, tylko badajcie co jakis czas jej poziom we krwi, a takze pozim wapnia we krwi, ktory przy witaminie D3 lepiej sie wchlania z jelit, by nie doszlo do hiperkalcemii. Pozdrawiam, ojciec szesciolatka

   Usuń
  7. a jak sie zmienial poziom we krwii po dawce 4000 przy badaniu?pko24

   Usuń
  8. Ja nie wierze w sztuczne suplementy tylko i wylacznie naturalne. Najlepsze na wzmocnienie organizmu sa soki swiezo wycisniete z marchwi, buraka czerwonego itd a takze smoothies zielone szczegolnie wazny jest jarmuz. Witamina D czyli slonce, bardzo wazne jest siemie lniane i chia seeds mielone i swiezo wypite z woda ale nie goraca, dobrej jakosci woda alkaliczna i jonizowana tzw. kangen rewelacja, zdrowe odzywianie zadnych produktow zwierzecych !!! Czlowiek nie potrzebuje miesa itp. wszystko mozna znalezc w diecie weganskiej.

   Usuń
  9. Znam ludzi ktorzy pija srebro codziennie i swietnie sie maja, najwazniejsze aby nie przsadzac i nie przekraczac dozwolonych norm.

   Usuń
  10. Bardzo wazne w diecie weganskiej sa kiszonki, wszystkie mozliwe kapusta, butraki, ogorki ....

   Usuń
  11. Dawka bezpieczna i pozadana to 1000 jm. na kazdy kilogram ciala.

   Usuń
  12. A ja polecam nie szczeienie dziecka, niestety szczepionki niszcza uklad odpornosciowy dziecka, im mniejsza waga urodzeniowa tym wiecej problemow pozniej. Mam porownanie na dwojce swoich dzieci, to nie szczepione wcale nie choruje, mimo kontaktu z chorymi...Ja polecam osobiscie to co zastosowalam na synu - srebro koloidalne, chlorelle ktora oczyszcza z metali ciezkich i suplementy: wit D3 jak 8tys jednostek, wit C (ale te czysta postac - kwas l-askorbinowy rozpuszczany w wodzie z odrobina soku swiezego (bioflawonoidy)min 2 gramy dziennie, a przy infekcji 10x tyle, magnez (chlorek magnezu wcierany w cialo w postaci oliwy magnezowej), wit B-complex (ale bez stearynianu magnezu, czy soli magnezowych kwasu tluszczoego, ktory blokuje wchalnianie witamin w jelitach), czosnek w ilosci 650mg na kapsulke (macerat w oleju) i do picia tylko woda, zadnego mleka czy sklepowych soki, chyba ze swiezo wyciskane i nie pasteryzowane owocowe i warzywne...pozdrawiam i zycze zdrowka dla synka

   Usuń
  13. Witam czy może mi Pani poradzić jaką dawkę srebra mogę podać mojemu 3 letniemu synowi i czy nie jest jeszcze zbyt mały? Jak długo można go podawać?

   Usuń
  14. Katka Gu czy mogłabyś napisać gdzie można kupić taką wit B bez stearynianu magnezu? Bo chciałabym taką kupić. Pozdrawiam

   Usuń
  15. Katka Gu proszę nie pisać bzdur. To, że Pani dziecko po szczepieniu chorowało nie znaczy, że inne tak samo będą. Moje dziecko jest szczepione i w ogóle nie choruje, więc Pani teoria o chorowaniu po szczepionkach jak widać się nie sprawdza. Po prostu trzeba szczepić dziecko z głową, wiedzieć kiedy i przede wszystkim musi być zdrowe podczas szczepienia. Jeśli mamy choć cień podejrzeń, że mógł coś złapać, albo miał kontakt z kimś chorym, to lepiej poczekać ze szczepieniem. Bardzo wiele czynników trzeba brać pod uwagę, a nie bezmyślnie szczepić dzieci, a później pisać takie głupoty, że szczepienia są złe. Niektóre dzieci faktycznie nie mogą być szczepione z różnych powodów i nawet dlatego powinniśmy szczepić dzieci, żeby nie narażać tych co nie mogą być zaszczepieni.

   Usuń
 15. Zastanawiam się, jak to jest ze stosowaniem srebra - jeśli działa na wszystkie bakterie, to jak uzupełniać kolonie bakterii, które są potrzebne? Przecież na i w człowieku jest cała masa niezbędnych bakterii tworzących bariery ochronne, czy współtworzące układ odpornościowy człowieka...? Co do artykułu - od kiedy woda nie przewodzi prądu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam pytanie. Też się zastanawiam, czy podczas kuracji srebrem nie należy stosować probiotyków, bo nanocząsteczki srebra raczej nie odróżniają szkodliwych drobnoustrojów od tych pożytecznych, wręcz niezbędnych. Wyjałowione jelita to nic dobrego.

   Usuń
  2. dlatego podczas przyjmowania SK bardzo wazna jest suplementacja probiotykami,najlepiej naturalnymi (kapusta kiszona,sok z buraka itp..)

   Usuń
  3. Woda nie przewodzi prądu (wystarczy zapoznać się z jej własnościami fizykochemicznymi). Dopiero substancje w niej rozpuszczone (nawet w bardzo niewielkich ilościach) powodują, że zaczyna przewodzić prąd. Pisząc "woda" nie mam tu na myśli przegotowanej kranówki lecz wodę co najmniej destylowaną (nie mylić z demineralizowaną), czystą chemicznie i biologicznie.

   Usuń
  4. Srebro koloidalne posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. Jest w stanie zniszczyć pleśń, drożdżaki, bakterie E.coli i gronkowce odporne na antybiotyki. Działa ono jak naturalny antybiotyk - w ciągu zaledwie kilku minut zabija około 650 chorobotwórczych mikroorganizmów (rozkłada enzymy potrzebne im do życia), nie niszcząc przy tym szczepów korzystnych dla organizmu.

   Usuń
  5. ciekawe jest jak srebro odróżnia niekorzystne szczepy od korzystnych dla organizmu ?

   Usuń
  6. no wlasnie, jakim cudem srebro odroznia szczepy wrogie od tych przyjaznych ? mysle ze trzeba stosowac dodatkowo probiotyki (polecam zakwaski do samodzielnego przygotowania jogurtow, ktore wychodza nawet na mleku sojowym :))

   Usuń
  7. A bardzo prosto. Kazdy szczep jest zbudowany z innych substancji i tylko z niektórymi srebro może wejść w reakcje, właśnie z tymi złymi! Podobnie leczy się raka pestkami z moreli,czyli witB17, gdyż trucizna - cyjanek w niej zawarty może zareagować TYLKO z komórkami raka, bo tylko one mają taki enzym, który otwiera się na cyjanek i komórka rakowa umiera natychmiast. Zdrowe komórki nie mogą ulec tej trutce!
   Taka jest właśnie "mądrość" tych substancji, a raczej mądrość Stwórcy, że tak to wszystko pięknie działa.

   Usuń
  8. JAK TO SIĘ ODRÓŻNIA... Cytuję akurat ze str. leczenieraka org...
   " Witamina B17 dzięki swojemu chemicznemu składowi nie tylko niszczy złośliwe komórki rakowe, ale też odżywia i wspiera działanie zdrowych komórek.
   W skład molekuły witaminy B17 wchodzą dwie jednostki cukru, jedna aldehydu benzoesowego i jedna cyjanku- wszystkie są ciasno związane wewnątrz. Jak wiadomo cyjanek jest niezwykle trującą substancją chemiczną, która w dużym stężeniu jest wręcz śmiertelna dla organizmu. Jednakże zamknięty w swojej molekule nie ma absolutnie żadnego wpływu na żywe tkanki ciała ponieważ jest nieaktywny chemicznie.

   Jedyną substancją, która jest w stanie otworzyć tą molekułę i uwolnić z niej trujący cyjanek jest enzym zwany BETAGLUKOZYDOZĄ. Jedynym miejscem w ciele, gdzie enzym betaglukozydozy znajduje się w niebezpiecznym stężeniu(na tyle wysokim, że jest on w stanie uaktywnić ów cyjanek) są właśnie komórki rakowe. Tak więc cyjanek uwalniany jest w miejscu, gdzie znajduje się siedlisko raka. Ale to nie wszystko. Prócz cyjanku z zamkniętej molekuły B17 uwalnia się też BENZALDEHYD, który jak zostało napisane powyżej, również wchodzi w jej skład i jest niezwykle trującą substancją. Benzaldehyd połączony z cyjankiem wytwarza truciznę 100 razy silniejszą niż każda z nich z osobna. Skoncentrowane działanie tych śmiertelnych trucizn zostaje wymierzone prosto w komórki rakowe, które w zaistniałych okolicznościach nie mają szans na przeżycie. Przytaczając słowa Dr. Burke, "wymierają jak muchy'. Co najważniejsze, TRUJĄCY SKŁAD SUBSTANCJI ODDZIAŁUJE TYLKO I WYŁĄCZNIE NA KOMORKI RAKOWE. Przypominam, że tylko w nich znajduje się wystarczająco wysokie stężenie enzymu, który jest w stanie uwolnić cyjanek i benzaldehyd z molekuły. W ten właśnie sposób witamina B17 niszczy komórki rakowe."
   Dlatego to żadna sztuczka, że zwykłe gorzkie pestki moreli inteligentnie leczą raka, bez skutków ubocznych. Pestki z jabłek też, ale są mniejsze słabsze itd. Jedzmy takie pestki na zdrowie. Pozdrawiam.

   Usuń
 16. Czysta woda nie przewodzi prądu, zaczyna przewodzić dopiero gdy zawiera domieszki.

  OdpowiedzUsuń
 17. ja szukam dla mojej córki która ma problemy z odpornością dróg oddechowych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam Oregasept H97.Stosuje od 3 lat.Bardzo dobrze chroni drohi oddechowe.

   Usuń
 18. Już od dawna stosowałam srebro Biomedica, głównie w sezonie grypy i pomagało (nawet jak załapałam wirusa to chorowałam krótko i lekko).. W zdumienie mnie wprawił jego brak w aptekach. Teraz kupiłam nano srebro mam nadzieje że będzie tak dobre jak to Biomedica.

  OdpowiedzUsuń
 19. u mojej córki zdiagnozowano autoimmunologiczną chorobę twardzinę układową . Czy ktoś mógłby mi poradzić czy srebro byłoby wskazane przy tym schorzeniu. Leki nie pomagają . Próbujemy wszystkiego (leczenie farmakologiczne ,witaminy, kąpiele ziołowe również mieszankę z ziół do picia. Bardzo proszę o odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Profesor Rudnicka Lidia Warszawa świetnie radi sobie z Twardziną

   Usuń
  2. podaj jakis email do siebie. pozdrawiam

   Usuń
  3. pół roku przyjmować Gingko Bilobę.

   Usuń
 20. Czy można to podawać 3-latkowi a jak tak to ile ml.

  OdpowiedzUsuń
 21. Sam produkowałem je na własne potrzeby, a ten artykuł pozwoli mi to udoskonalić i uniknąć błędów.

  OdpowiedzUsuń
 22. w swoim czasie kupiłam pralkę samsunga Silver Nano, a potem wycofano ją ze sprzedaży, bo podobno szkodliwa; jak piorę to nie włączam opcji ze srebrem, ale chyba mogę i jest nieszkodliwa, a może wręcz pożyteczna, czy ktoś coś wie na ten temat?

  OdpowiedzUsuń
 23. A CO JEST LEPSZE NA WIRUSY??- SREBRO,CZY ZŁOTOO????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapper i roztwór czteroboranu sodu tzn borax lub kup boron na allegro

   Usuń
 24. Odpowiedzi
  1. Jesli preparat ma 40 ppm , to tylko na określone dolegliwości powinien być przyjmowany, pozatym można go rozcieńczyć w wodzie destylowanej do potrzebnego stęzenia.

   Usuń
 25. moja córka często łapie infekcje dróg oddechowych,czy moze srebro stosowac,w jakiej dawce?

  OdpowiedzUsuń
 26. moja córka czesto łapie infekcje dróg oddechowych czy mogę jej podawac srebro? ile ml?

  OdpowiedzUsuń
 27. A jaka dawka dla dziecka ok. 30kg?

  OdpowiedzUsuń
 28. Moja siostra mieszkająca w USA od kiedy pamiętam podaje swoim dzieciom (4 i 7 lat) srebro do picia. Dzieci chodzą do szkoły i przedszkola i czasem chorują ale nigdy nie brali antybiotyków. Poza tym zewnętrznie bardzo dobrze odkaża rany i szybko tamuje krwawienie. Sama zaczęłam stosować i już widzę efekty - biorę sporo leków ze względu na chorobę przewlekłą i wreszcie przestał mnie boleć żołądek. Jestem zachwycona!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A sa jakieś ograniczenia wiekowe w piciu srebra?

   Usuń
  2. A sa jakies ograniczenia wiekowe dla dzieci w piciu srebra?

   Usuń
 29. To srebro stosujey w domu od kilku lat.W okresie jesiennym .Jest tez wspaniale na rany.Moj pies mial pasdnego wrzoda na karku-nie pomafgalo nic,nawet lek sprowadzony z wysp.Sreberko podolalo.

  OdpowiedzUsuń
 30. Srebro działa na bakterie nie na wirusy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na wszystko niepożyteczne działa!! poczytaj wyniki badań.

   Usuń
 31. Moja mama w układzie moczowo-płciowym ma bakterię proteus mirabilis .antybiotyki i chemioterapeutyki pomagaja na chwilę.Jeżeli bakteria jest w pochwie to czy muszę podawać srebro do picia czy mogę robić irygacje?

  OdpowiedzUsuń
 32. tak na czystą logikę, zastosowałabym przemiennie - 7 dni irygacje, potem - po np. tygodniowej przerwie - 7 dni wewnętrznie.

  OdpowiedzUsuń
 33. Wynika z tego, że posługiwanie się srebrnymi sztućcami załatwia sprawę i nie trzeba sobie zawracać głowy czyj produkt jest lepszy. A tak na marginesie, czy srebro zabija też helicobacter pylori?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ja sobie wyleczyłem. Od kilku lat mam spokój z żołądkiem :-)

   Usuń
 34. kiedys wrzucano srebrna monete do banki z mlekiem zeny sie nie zepsulo. Dlatego amerykanie gdy podruzowali w glab kontynentu to kazda rodzina miala srebrna monete

  OdpowiedzUsuń
 35. Aspartam, glutaminian sodu, E......., to wszystko dostajemy gratis a srebra nie możemy kupić za własne pieniądze? Ci co Polską zarządzają to albo totalni idiocie, najgłupsza część społeczeństwa albo sprzedajne doopska..Myślę , że to głupie sprzedajne doopska..

  OdpowiedzUsuń
 36. Mam pytanie. Czy to srebro mozna stosowac wewnetrznie doustnie - w jakich dawkach. Czy pomoze przy candidozie i boleriozie ( czy ktos to juz sprawdzil na sobie) dziekuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam 3 x dziennie po 5 ml. W przypadku choroby można sobie to zwiększyć nawet 2 lub 3-krotnie.

   Usuń
  2. A jak z podaniem 5-miesięcznemu dziecku ważącemu 9 kg, czy można i ew. ile. Choruje na wadę układu moczowego i nawracają infekcje do tego ma powiększone moczowody gdzie mogą być zastoje.

   Usuń
 37. Czy mozna to pic i w jakich dawkach? Czy dziala i jest sprawdzone przy candidozie i boleriozie? Ktos to na sobie potwierdzi ze dziala i jest skuteczne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja pilam ale jonowe.Choruje na borelioze, nie biore antybiotykow wiec testuje wszystko co bije bakterie. Lepiej się czulam, ale szczypala mnie troche skora. Moze to byly toksyny ktore sie wydzielaly, nie wiem. Wypilam tylko litr po 25 gram dziennie. Teraz bede testowac niejonowe. Z tego co jest napisane pije sie go 15 ml. Jak skoncze napisze :)

   Usuń
  2. Przy candidozie owszem , ale na borelie już nie. Na borelie najlepszy jest cystus, koci pazur, i oczywiście szczeć pospolita. Sprawdzony zestaw. Najpierw dziecko w wieku 3 lat po ugryzieniu komara ( nie zażywała tylko kociego pazura) a potem ja, dorosła. Przeszło jak gdyby nigdy nic, ale tez wcześnie zorientowałam się o co chodzi.

   Usuń
 38. Czy to srebro mozna pic i jak dawkowac? Czy pomoze na candide i bolerioze?

  OdpowiedzUsuń
 39. Czy można go stosować zewnętrznie lub wewnętrznie na Zapalenie Atopowe Skóry . Proszę o Poważną Poradę . Dzięki .

  OdpowiedzUsuń
 40. czy u 1,5 rocznego dziecka można stosować srebro w jakich ilościach ? od 8 miesięcy ma gronkowca i e coli bierze antybiotyki ale nie działają nawet coraz gorzej po nich

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako terapię wspomagającą . Czyste druciki srebra 99,99 w niemetalowym naczyniu , bez słońca , mieszać , woda jak najbardziej czysta i przemrożona .Powodzenia

   Usuń
  2. Mam kilka pytań.Gdzie można kupić druciki ze srebra?Jak wykonać samemu ten roztwór srebra koloidalnego -krok po kroku.Pozdrawiam

   Usuń
  3. Można 1-2 krople dziennie , 2 ppm

   Usuń
 41. Co ze srebrem firmy Nature’s Voice, która reklamuje się, że to dawna Biomedica. Czy to srebro będzie warte uwagi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To srebro jest srebrem jonowym niestety i osobiście nie polecam.

   Usuń
  2. A skąd ta informacja że z tej firmy srebro jest oszukane.

   Usuń
 42. Czy na astmę też można przyjmować s.k.dorosłą osoba ile ppm i w jakiej porcji/ml/;a jak stosować dla dziecka od5÷10lat w okresach WIOŚ-jesienno-zimowych
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 43. Moja 5-letnia córeczka też ciągle łapie infekcje. Jakie dawki srebra powinna przyjmować? Z góry dziękuję za informację. Jakie dawki dla dorosłych?

  Brakuje tu tych informacji...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja podaję swojemu dziecku jedną łyżeczkę 5ml dziennie . Stosuję też inhalacje ze srebra .

   Usuń
 44. Witam,
  na rynku są dostępne jonizatory, które mogą produkować wodę srebrną. Moje pytanie jakie srebro wychodzi z tej wody jonowe czy niejonowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jonizator przecież jonizuje, więc to pytanie bez sensu.

   Usuń
  2. nie jeste bez sensu to pytanie, bo jonizator ma przełączniki i albo jonizuje albo robi srebro

   Usuń
 45. Co sie dzieje ze srebrem w naszym organizmie jesli przestajemy pic ta wode?

  OdpowiedzUsuń
 46. Czy srebro leczy żylaki i rozpuszcza kamienie żółciowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, zabija tylko bakterie i wirusy które znajduja się w kamieniach i nie leczy żylaków

   Usuń
 47. Czy srebro jonowe jest równie szkodliwe przy stosowaniu ZEWN, czy szkodliwość dotyczy jego spożywania?

  OdpowiedzUsuń
 48. Czy ktoś leczył srebrem koloidalnym grzybicę stóp i paznokci? Jaki efekt?
  Dzięki za odp.

  OdpowiedzUsuń
 49. Mam 9 lat gronkowca złocistego i antybiotyki go tylko głaskają a on ciągle mi dokucza.
  Czy ktoś uleczył go jakimś preparatem ?
  Proszę o wpis osobę,która tego dokonała. :)

  OdpowiedzUsuń
 50. Kupiłam tonik ze srebrem koloidalnym z firmy AlterMedica do przecierania twarzy. Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do mieszania takiego płynu z niewielką ilością półproduktów np. żelu hialuronowego, kwasu fitowego, niacynamidu?

  OdpowiedzUsuń
 51. kto i kiedy robił badania z tym srebrem, i gdzie można znalezć materiały na ten temat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Literatura na temat bada z tym srebrem:
   V., Bechert, T., Stenrücke, P.Wagner: "An in vitro assessment of the antibacterial properties and cytotaricity of nanoparticulate silver bone cement"
   Baranowski, Z : "Colloidial siver. The natural antibiotic alternative"
   Bechert,.T, Steindrücke" A new model for screening anti-infective biomaterials"
   Bechhold,H :" Colloids in Biology and Medicine "
   Bredig,G: " Darstellung colloidaler Metallösungen durch elektrische Zerstäubung"
   Ciampa,L:" Health Story Page, URL :http:/www.cnn.com/HEALTH/9612/silver.supplements
   Gauger, A.,Mempel, M :" Silver-coated Textiles Reduce Staphylococcus areus Colonization in Patients with Atopic Eczema"
   Key, F.S. und Maas,G.: "Silver Colloids" , unveröffentlichter Artlikel von 2000
   Slawson R.M.van Dyke,M. :" Germanium and silver resistance, accumulation, and toxicity in microorganisms.
   Thomas, S.,McCubin, :"Vergleich der antimikrobellen Wirkung von silberhaltigen Wundauflagen gegenüber drei Mikroorganismen"
   Thurman,R.B.,Gerba, C.P. :" The molecular mechanism of copper and silver ion disinfection of bacteria and viruses. A paper presentedin the First International Conference on Gold and Silver in Medicine. "
   Wan,A.T :" Determination of silver in blood, urine, and tissues of volunteers and burn patients"

   To jedynie kropla w morzu.

   Usuń
 52. W ksiegarni znajdziesz ksiazke APTEKA PANA BOGA,warto ja miec.
  Zbigniew2015@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 53. Witam. Potrzebuję pilnie pomocy. Moja mama zachorowała na raka jajnika. Stadium zaawansowane. Chcę spróbować ją ratować srebrem Vitaccolloids. Już kupiłam. Jaką dawkę powinnam mamie podać? Nigdzie nie jest to sprecyzowane. Mama ma silną anemię. Bardzo proszę o pomoc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Srebro jest taki przelicznik 5ml na 12kg ciala.Tu bardzo wazny k
   jest poziom witaminy d3 zbadaj metoda 25(0H)D poziom ma by u chorych doprowadzony do poziomu 100.Suplementuj po wyniku z k2mk7 ta d3.Do tego koniecznie uzupelnianie jodu gdy go brak choruja piersi i jajniki.Szukaj na necie mozna kupic 5procentowy plyn Lugola pije sie na szklanke wody od 2 kropli .Do tego chlorek magnezu szesciowodny kupisz sklep ziolowy .Czytaj jak zrobic oliwe magnezowa codziennie wcierac w nogi.Witamina C liposomalna koniecznie kupusz na This is bio zelowe saszetki minimum 1dziennie droga 175 za 30 szt jak mozecie brac 2 dziennie.Do tego herbatka z korzenia mniszka lekarskiego min 2dziennie rozpuszcza komorki raka.To co moge ppradzicJod strasznie wazny.Wejdz na YouTube i ogladaj wzzystkie filmu z Leonard Colldwel to autorytet 92 procent wyleczen raka mowi prawde zadnej chemi nie stosuje.

   Usuń
 54. Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie dawkowania. Moja mama zachorowała na nowotwór jajnika. Chcę dodatkowo ratować ją tym srebrem. Już wypiła dwie dawki po 15 ml. Moje pytanie brzmi ile powinna mama tego pić. Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Aniu. Na raka podawaj swojej mamie szklankę wody z łyżeczką sody oczyszczonej i łyżeczką miodu 2x dziennie rano i wieczorem aż do całkowitego wyleczenia. Poczytaj o sodzie w necie jak skutecznie rozprawia się z nowotworami. Pozdrawiam, K.M.

   Usuń
  2. Witaj Aniu :) Podawaj swojej mamie szklankę wody z łyżeczką sody oczyszczonej i łyżeczką miodu 2x dziennie aż do całkowitego wyleczenia. Poczytaj w internecie o skuteczności sody w walce z rakiem. Tylko pamiętaj, żeby dodawać miód, bo to jest ważny składnik, który pomijają niektóre źródła. Pozdrawiam, K.M

   Usuń
  3. Przy raku przede wszystkim, odrobaczenie, oczyszczenie z metali cięzkich i grzybów, Witamina C, najlepiej dożylnie i sprawdzenie miejsca gdzie się najczęsciej przbywa na obecośc promieniowania elektomagnetycznego i ceków wodnych. To są podstawy przy kazdym rodzaju raka !!!. Potem cała reszta

   Usuń
 55. Czy tzw. "tonik ze srebrem koloidalnym firmy AlterMedica" nadaje się do picia? Czy mogę zakraplac nim oczy i czy wtedy muszę rozcieczy go z wodą. Nie jest zapisane ile ma ppm. Proszę o odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 56. Czy mogę stosować srebro gdy noszę aparat na zębach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, należy ściagać aparat, o ile to możliwe .Srebro nie może mieć styczności z żadnymi metalami !!

   Usuń
 57. Czy to prawda że pomaga na oczy Proszę o odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 58. Nie znalazłem nigdzie informacji o okresie w jakim należy stosować tego typu produkty. Czy są one określone jakimiś terminami, czy może użytkujemy je dowolnie długo?

  OdpowiedzUsuń
 59. Jak stosować srebro 25ppm w przypadku zapalenia żołądka z helikobakteriami??? Z moich obliczeń wynika ze max dawka to 15ml dziennie.grozi mi antybiotykoterapia a wolalabym sie przed tym ustrzec...

  OdpowiedzUsuń
 60. czysta woda i włożona do butelki łyżeczka srebrna , najlepiej zamrozić i odmrozić - przyśpieszy Dawno tak robiono wodę srebrną 36 godz pozostawiano

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy to ma być zamrożona łyżeczka czy cała woda? I czy może to być woda mineralna?

   Usuń
 61. Przy przeziębieniu biorę 5ml dziennie + płukanie gardła, a jak nie choruję to 10ml w tygodniu. Na dłużej wystarcza a i tak swoje robi :)
  Moja ciocia, która specjalizuje się w leczeniu srebrem koloidalnym, podawała swoim dzieciom dawki 5ml dziennie przez 3 tyg. potem 1 tyg. przerwy i tak przez 3 m-c. Potem przerwa 1 m-c i od nowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy syn 13 mc mozna podawac chodzi mi o ochronienie go od szkofliwych substancji w szczepieniach??

   Usuń
  2. Po szczepieniach to chlorella, i vitamina c głównie.

   Usuń
  3. Syn ma cztery lata. Ile chlorelli mogę mu podawać? Mam tabletki i biorę pięć trzy razy dziennie. a ile takiemu maluszkowi?

   Usuń
 62. Szanowni Państwo

  Od roku mam ZAPALENIE DZIĄSEŁ.
  Wydałem już chyba kilka tysięcy na lekarzy a odpowiedzi brak.
  Chciałbym spróbować ze srebrem koloidalnym. Pytanie - jak?
  1. spryskiwać atomizerem dziąsła kilka razy dziennie?
  2. robić "oil pulling" tylko, że srebrem 5-10 min. 2x dziennie?
  3. Pić x ml srebra każdego dnia? (jeśli tak to ile?)

  Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc!

  OdpowiedzUsuń
 63. Szanowni Państwo!

  Od roku mam zapalenie dziąseł. Byłem już u wielu lekarzy, nadal to samo. Dziąsła nie krwawią, są jedynie zaczerwienione, "czuję" zapalenie na jakiś czas po posiłku, odnotowuję (powolną na szczeście) recesję dziąseł.

  Chciałbym sprobowac ze srebrem koloidalnym, lecz nie wiem jak. Czy:
  1. spryskiwac atomizerem dziasla srebrem kilka razy dziennie?
  2. robic "oil pulling" 5-10 min 2x dziennie srebrem?
  3. pić x ml srebra dziennie?

  Czy może terapia łącząca jakoś powyższe podejścia?

  Byłbym bardz owdzięczny za pomoc.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skuteczna "pasta do zebów": sypiesz na dłoń sodę oczyszczoną ok pół łyżki i dolewasz troszkę wody utlenionej 3% żeby powstała papka. nabierasz na szczoteczke i myjesz zęby. Inna pasta: mieszasz w pojemniczku olej kokosowy z sodą oczyszczoną,tak, żeby powstała papka, możesz kapnąć olejku esencjalnego naturalnego! miętowego, szałwiowego czy tymiankowego. Stosujesz jak zwykłą pastę. To są naturalne pasty, więcej szczegółów w necie,ale zacznij od tego nr 1.

   Usuń
  2. Mozna smarowac wacikiem całe dziąsła kilka razy dziennie. Srebro 30 ppm

   Usuń
  3. Olej lniany 50g do buzi i trzymać 10 minut w trakcie ubierania. wypłukać buzię letnią wodą umć zęby pastą bez fluoru z odrobiną sody oczyszczonej bez aluminium. Pić rumianek o większym stężeniu (trzy saszetki) trzy razy dziennie.

   Usuń
 64. ja tez używam srebra koloidalnego i moje dzieci nawet jeśli chorują to nie biora antybiotyków !!!

  OdpowiedzUsuń
 65. Ja tez używam srebra koloidalnego i moje dzieci jeśli nawet chorują to nie biora antybiotyków,choroba zatrzymuje się w początkowym stadium i nie postępuje dalej !

  OdpowiedzUsuń
 66. a czy na butelce jest napisane jonowe lub niejonowe bo nigdzie sie na etykiecie nie moge doczytać

  OdpowiedzUsuń
 67. Witam , od roku mam problemy z czyrakami na skórze oraz kilka lat z grzybicami pochwy, średnio dwa razy w roku cierpię na grzybicę pochwy ,( zawsze łapię po każdych powrocie z wakacji ) męczą mnie już ciągłe wizyty u ginekologa , maście przeciwgrzybiczne , czopki czy gynazol. Proszę o informację czy to srebro pomaga też na czyraki i grzybice pochwy? Czytałam też że pijąc to srebro można nabawić się skóry niebieskiej...?? szaro-sinej ziemistej ? czy to prawda ? czy taka skóra robi się pijąc srebro a jednocześnie sporo się opalając ? Przyznam szczerze że bardzo lubię się opalać, praktycznie całe lato każdą wolną chwilę spędzam na leżaku , czy w tej sytuacji nie mogę stosować srebra ? Ewentualnie ile czasu potrzeba między piciem srebra a wystawianiem się na słońce aby nie nabawić się szarej skóry ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Srebro nie koliduje w zadnym wypadku z opalaniem ( choć z tym nie należy przesadzać) Niebieska skóry czyli srebrzyca, argyria wystepuje baaaardzo rzadko. Musiałabyć przyjmować mniej więcej 3,8 gram srebra dziennie co odpowiada milion razy wiekszej dawce na dzień niż jest dopuszczona dla dorosłego człowieka, chyba że pracujesz w kopalni srebra i łykasz pył w bardzo duzych dawkach dzienne. Czyli owszem jest to mozliwe zby zsinieć na twarzy ale trzeba się naprawdę baaardzo baaaardzo starać:)

   Usuń
 68. Dzień dobry,
  U mojej 5 letniej córeczki po raz drugi pojawia się zakażenie ciężką do eliminacji bakterią chlamydia pneumoniae (należy ona do bakterii gram (-)), czy srebro koloidalne mogłoby tu załatwić sprawę - pytam bo wiem że lekarz zaleci co najmniej 3 tyg. antybiotyku, co nie wykluczone że doprowadzi do grzybicy. Boję się eksperymentować lecz mam wielką prośbę - czy mógłby mi Pan pomóc w wyliczeniu dziennej dawki dla dziecka - waga to 19,5 kg (przy użyciu wspomnianego tu srebra firmy Vitacolloids 25ppm.) jak również o info jak podaje Pan je dzieciom (rozcieńczone czy nie) - jesli to możliwe prosze o informację na prywatnego maila a_wyszynska81@yahoo.co.uk. Będę wdzięczna za wszelkie informacje w tej sprawie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 69. JA GRONKOWCA WYLECZYLAM OZONOWANIEM KRWI

  OdpowiedzUsuń
 70. wlasnie kupilam dla syna bo choruje na tocznia jakmwymiarkowac jesl wazy 90 kilo

  OdpowiedzUsuń
 71. Ja tez mam prosbe wiecej i dokladniej o srebrze dla syna jaka dawka jak dlugo przy wadze 90 kilo a ja tez chcialabym brac mam usunieta sledzione (wypadek z tego ryrulu moja odpornisc jest tez zanizona prosze o szersze inf na mojego melia grazyna54-57@tlen.pl Bede bardzo wdzieczna i jeszcze pytanie czy u mojego syna (ma mogi miazdzycowe tzn ciemne brzydkie czy tez pomoze srebro???

  OdpowiedzUsuń
 72. Co więc ze srebrem , które można samemu zrobić np jonizatorem PTV ? Jest bezpieczne czy nie ?

  OdpowiedzUsuń
 73. Woda utleniona jest na 100% pewna i zdrowa. Daje kopa energii i oczyszcza organizm, a potem ciało samo się "leczy" czyli wraca do zdrowia.Działa na mnóstwo poważnych chorób. Poczytajcie Nieumywakina Woda utleniona na straży zdrowia. Osobiście prpfilaktycznie piję taką ze stężenia 35% food grade, rozieńczam kilka kropel dziennie na szklanke wody [nie chlorowanej itd!] Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 74. A co z miedzia koloidalna? Można pić czy raczej nie? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 75. A czy można pić miedź koloidalna?

  OdpowiedzUsuń
 76. A czy można pić miedź koloidalna?

  OdpowiedzUsuń
 77. na gronkowca złocistego można żuć przemrożone[ważne] owoce jarzębiny lub napar z owoców jarzębiny pić lub przemywać zależy na co

  OdpowiedzUsuń
 78. Ten artykuł wydaje się prawdziwy. Kiedyś oglądałem film o stosowaniu wody srebrowej i lekarz właśnie mówił, że takie srebro jest neutralizowane szybko w żołądku przez kwas żołądkowy i że bez sensu jest to pić.
  Natomiast zewnętrznie można. A wewnętrznie zalecał robić z niego lewatywę, bo wtedy wchłania się przez ścianę jelita.

  OdpowiedzUsuń
 79. A skąd mam wiedzieć że pije srebro a nie wodę utleniona? W smaku nie ma prawie różnicy. Przydałby się test na to. Odparowujac_ na łyżce np czy zostaną ślady srebra? Ko

  OdpowiedzUsuń
 80. Kupując srebro skąd pewność że to nie woda utleniona rozwodniona. smakują tak samo. Można np wyparować z łyżeczki i powinno się coś ostać na dnie? Jak nie to to jak sprawdzić prawdziwość tego specyfiku?

  OdpowiedzUsuń
 81. Witam, kupiłam to srebro koidalne, ( niejonowe z plaska czasteczką) jest na nim napisane ze sie wciera, ( rozumiem ze dlatego ze nie mozna sprzedawac do picia) chce sie upewnic ze na pewno mozna je pic i jak? waze 46 kg jak mam je pic , mysle rowniez o podawaniu dzieciom, 8 lat i 10 miesiecy ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy dowiedziałaś się czy mozesz podać młodszemu dziecku?

   Usuń
 82. Witam jak dawkowac srebro Vitacolloids gdy corka 3 letnia ma bardzo powiekszone migdaly podniebienne (prawdopodobnie paciorkowiec ropny) I nawet penicylina nie pomaga. Czy mozna dawac np.przez tydzien -dwa tyg. po 15-20ml tego srebra potem dawke potrzymujaca np 10ml? Z Gory Dziekuje za pomoc

  OdpowiedzUsuń
 83. czy można podawać srebro z sokiem dla dziecka bo może takiego prosto z butelki nie wypić 5 ml np jak pan wskazał w wyniku przeziębienia. mam jeszcze jedno pytanie czy jak dziecko ma płyn w uszach to jest szansa że mu sam zniknie czyli tak zwane wysienkowe zapalenie uszu

  OdpowiedzUsuń
 84. czy można podawać srebro z sokiem dla dziecka bo może takiego prosto z butelki nie wypić 5 ml np jak pan wskazał w wyniku przeziębienia. mam jeszcze jedno pytanie czy jak dziecko ma płyn w uszach to jest szansa że mu sam zniknie czyli tak zwane wysienkowe zapalenie uszu dziekuje

  OdpowiedzUsuń
 85. Witam przeczytałam wszystkie komentarze ale nam jeszcze swoje pytanie do osób które używają albo posiadają rzetelną wiedzę. Jeśli chodzi o małe dziecko 4 latka ok 17kg wagi. Chciałabym podawać opisane srebro już kupiłam tylko czy podawać profilaktycznie przy przeziebieniu (jak długo i w jakich dawkach) czy dłuższy okres aby wzmocnić organizm i zlikwidować ewentualnie wirusy (jak długo, w jakich dawkach). Oraz czy to srebro u dziecka pomoże w wyleczeniu lambli. Jeśli tak to jak stosować.

  OdpowiedzUsuń
 86. Czy srebrem można wyleczyć różę na nodze

  OdpowiedzUsuń
 87. Jak reaguje helicobacter pylori na opisywane srebro?

  OdpowiedzUsuń
 88. Witam! Jaka dawke powinnam zastosowac u 6 letniego wazacego 22 kg synka w celu wybicia pasożytów? Z gory dziekuje za odpowiedz😃

  OdpowiedzUsuń
 89. Witam
  Niestety mam gronkowca ;/ z wymazu z nosa wyszedł wynik. Prosze mi potwierdzić ze srebro koloidalne może pomóc w walce z nim !! ??
  Pomocy

  OdpowiedzUsuń
 90. Pomocy!!!
  Mam gronkowca złocistego i czytałam ze srebro niejonowe zabija to paskuctwo .
  Chciałabym się dowiedzieć jakie najlepiej i gdzie kupić a przedewszystkim jak stosować.Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 91. Chciałabym się dowiedzieć czy mogę stosować srebro do picia i przemywania u syna, który jest po kilku operacjach nogi i ma wkręcone śruby w kość.. Przy jednej z takich operacji został zakażony w szpitalu gronkowcem złocistym i po całym ciele rozsiewają mu się plamy z lejącym się surowiczym płynem... Już nie wiem co robić dalej.. syn ma 16 lat waży około 55 kg.

  OdpowiedzUsuń
 92. Witam czy srebro można stosować u 5 miesięcznego dziecka ?? Ma kaszel i katar . I czy można stosować przed szczepionka i po szczepionce ?

  OdpowiedzUsuń
 93. Nie widzę nigdzie w internecie informacji OD KIEDY można stosować srebro koloidalne. U dzieci? U niemowląt? Na polskich stronach www to już w ogóle nic nie ma...

  OdpowiedzUsuń
 94. Mam pytanie jeśli chodzi o dawkowanie. Jesli ważę 140 kg to mogę pić 30 ml dziennie? Uzywam wspomnianego wcześniej srebra z plaską cząsteczką. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 95. Mam pytanie. Czy ważąc 140 (200cm) kg moge pic 30 ml srebra dziennie. Uzywam tego najlepszego , wspomnianego w artykule z plaską cząsteczką.

  OdpowiedzUsuń
 96. jakiego typu jest srebro koloidalne argentum firmy altermedica

  OdpowiedzUsuń
 97. witam czy można stosować srebro jak ma się zacisk tytanowy po wycięciu woreczka żółciowego .proszę o porady.

  OdpowiedzUsuń
 98. Jestem bardzo uczulona na nikiel . Czy moge pic srebro koloidalne???

  OdpowiedzUsuń
 99. Jestem uczulona na nikiel nawet ten , ktory znajduje sie w jedzeniu. Czy moge pic srebro koloidalne??

  OdpowiedzUsuń
 100. czy srebro koloidalne działa również na bakterie w pochwie i moczu? Np; E-coli?

  OdpowiedzUsuń
 101. Witam. Chciałabym kupić srebro dla dzieci 3 lata i 1.5 roku oboje mają astme. Jestem zupełnie zielona w temacie. Jakie najlepiej kupić i jakie dawki podawac przy infekcji?

  OdpowiedzUsuń
 102. Witam czytałem dużo o srebrnej wodzie ale widzę że można ją zrobić samemu choć by generatorem GSK-2 czy ktoś to robił

  OdpowiedzUsuń
 103. Mam na stałe przyklejony metalowy retainer do kilku zębów po leczeniu ortodontycznym. Czy mogę pić srebro lub złoto, jeżeli płyn nie zetknie się bezpośrednio z drucikiem?

  OdpowiedzUsuń
 104. Czy srebro koloidalne jonowe można bezpiecznie używać do nosa psikane atomizerem? Rozumiem,że jonowe wchodzi w reakcję w żołądku a stosowane miejscowo na zapalenie zatok? No i czy srebra można używać karmiąc piersią? Proszę o odpowiedź. Joanna

  OdpowiedzUsuń
 105. A czy srebrne naczynie na wode lub wrzucenie srebrnej monety do wody mają takie same działanie i czy są bezpieczne ( np. srebrna moneta)

  OdpowiedzUsuń
 106. Witam serdeczne. Często się przewijają pytania o podawanie małym dzieciom srebra. Jednak często pozostają bez odpowiedzi. Mnie też bardzo interesuje ewentualne podawanie dzieciom (w moim przypadku 3,5 latek), gdyż nie tylko alergia, czyli notoryczne duszności i wysypki, ale też brak odporności i wieczne chorowanie. Do tego ma refluks, więc co zje, to odda i kwas w przełyku. Małe tego. Miał sepsę, a to już naprawdę żartem nie jest. Jak się domyślacie, rozmawiałam z wieloma lekarzami, ale często te rozmowy mogę sobie włożyć...Czytam dużo Pana Jerzego Ziębę, siebie próbuję ratować, bo też podupadam, ale o dzieciach to nigdzie dużo nie ma. Podaję mu Vit D3 od urodzenia bez przerwy, Vat K2-Mk7 co kilka dni , jednak chyba w za małej dawce. Czytam, że ludzie podają po 100, a nawet 200, ja swojemu 50 nie daję. Sama biorę też wodę utlenioną do nosa, ale synowi troszkę się boję. Pić nie piję, bo tak różne opinie czytam, że nie wiem, co robić. A jak człowiek nie wie, co robić, to często nie robi nic :) Więc jeśli ktoś wie, czy takiemu maluszkowi można bez obaw podawać srebro, i ewentualnie jak, i jak często, to byłabym bardzo wdzięczna za pomoc. Naprawdę ciężko jest się dogrzebać do takich informacji. I jeszcze jedno pytanie. Doczytałam się, że już podawanie jedzenia dziecku ze srebrnej łyżeczki przynosi duże korzyści. Co Wy o tym sądzicie?

  OdpowiedzUsuń
 107. Jeżeli ma się refluks ,należy oczyścić organizm z pasożytów.
  U osób , które cierpiały na refluks i zespół jelita drażliwego stwierdzono tasiemca, u mojej wnuczki również (badanie EAV i STRD).
  Myślałam,że to niemożliwe, a jednak to była prawda.Po wytruciu pasożyta dziecko ma się dobrze,a miało również problemy skórne.Tabletki ,które paraliżują układ nerwowy tasiemca i nie wnikają do krwiobiegu sprowadzaliśmy z Niemiec.

  OdpowiedzUsuń
 108. Czy srebro koloidalne nadaje się do oczyszczania wody? Jeśli tak jak odseparować martwe mikroorganizmy z wody pitnej?
  Co się dzieje z martwymi mikroorganizmami, które uśmiercone przez srebro są w naszych organizmach?
  Czy srebrne sztućce i naczynia są niejonowe?

  OdpowiedzUsuń
 109. A czy srebro koloidalne niejonowe jest skuteczne w przypadku przewlekłej opryszczki na twarzy???

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz