Srebro koloidalne do picia , czy też nie?

Srebro koloidalne niejonowe Vitacolloids Ag 25 ppm

Srebro koloidalne to produkt stworzony przez zawieszenie niewielkich cząsteczek srebra w płynie. Znane jest ze swoich właściwości antybakteryjnych (na przykład gronkowca złocistego zabija na szalce laboratoryjnej w 180 minut i są na to badania naukowe). Jednak dziwnym trafem nie każdemu zależy na tym, żeby ludzie dowiedzieli się o jego właściwościach. Cudownym trafem zniknęło z aptek kilka lat temu. W tym artykule dowiesz się jakie ma zastosowanie, jak możesz je wykorzystać, komu zależy by ukryć prawdę i żebyś nie wiedział wszystkiego o tym produkcie oraz na co zwracać uwagę przy wyborze tego właściwego i co najważniejsze – bezpiecznego srebra koloidalnego. Czy istnieje też bezpieczne srebro koloidalne do picia ?
Odpowiedź na to i inne pytania, mam nadzieję znajdziesz w tym artykule.

Żeby było wszystko jasne – Tutaj niczego nie sprzedaje. Nic nie musisz u mnie kupować ani za nic płacić 🙂 Jedynie suche fakty, które w mojej opinii dają do myślenia.
Ale po kolei…

Spis treści:

 1. Srebro koloidalne – wstęp
 2. Od kiedy stosuje się srebro koloidalne
 3. Jak działa Srebro koloidalne ?
 4. Srebro koloidalne – zastosowanie.
 5. Srebro koloidalne do picia !?
 6. Dlaczego wycofano srebro koloidalne do picia?
 7. Srebro koloidalne jonowe vs niejonowe
 8. Srebro koloidalne a skutki uboczne
 9. Srebro koloidalne jonowe
 10. Srebro koloidalne niejonowe
 11. Srebro koloidalne a wyniki badań laboratoryjnych
 12. Które srebro koloidalne w mojej opinii jest najlepsze?
 13. Srebro koloidalne dawkowanie

Srebro koloidalne – Wstęp

Srebro jest znane ze wzmacniania układu odpornościowego i z wspierania organizmu w walce z chorobami. Najczęściej możesz je kupić w formie płynnej. Na rynku jest wiele firm, które sprzedają srebro koloidalne, dlatego należy zwrócić uwagę na wielkość i kształt cząstek. Najlepsze srebro szybko wchłania się do organizmu z uwagi na niewielkie cząsteczki.

Potwierdzono badaniami, że srebro ma bardzo silne działanie przeciwbakteryjne – wszystkie bakterie giną pod jego wpływem w ciągu kilku do kilkudziesięciu minut. I ta jego zaleta sprawia, że jest produktem niewygodnym.

Od kiedy stosuje się srebro koloidalne?

Działanie srebra znano już w starożytnej Grecji, kiedy najbogatsi obywatele jedli ze srebrnych naczyń i
używali sztućców wykonanych z tego metalu.
W czasie epidemii dżumy, sztućce wykonane ze srebra chroniły ludzi przed zachorowaniami. Ludzie zauważyli, że srebro nie ulega korozji i zaczęli je stosować na rany już w czasie Wojny Secesyjnej. Srebro może delikatnie brudzić skórę, skąd wzięło się powiedzenie „błękitna krew”. Następnie odkryto zbawienny wpływ srebra na oczy noworodków i na leczenie gruźlicy.
Srebro koloidalne jest stosowane od lat 20 XX wieku, a od lat 70. jest najlepszą metodą terapii poparzeń. Jak widzisz, srebro koloidalne jest przebadane bardzo dokładnie. Nigdy nie wykryto jego działań niepożądanych, czego nie można powiedzieć o antybiotykach.

Jak działa srebro koloidalne?

Srebro koloidalne ma silne działanie przeciwbakteryjne i wzmacnia organizm. Nie ma także
działań ubocznych i nie reaguje z lekami. Bardzo ważne jest to, że srebro zabija nawet te bakterie, które są odporne na działanie antybiotyków. Jego działanie jest skomplikowane – po kontakcie z bakterią hamuje powstawanie enzymów, które są konieczne do jej życia. W przeciwieństwie do leków, srebro nie jest pochłaniane przez bakterie i działa przez cały czas.
Srebro niszczy takie mikroorganizmy, jak:
 • bakterie beztlenowe i tlenowe
 • wirusy
 • drożdże
 • pleśnie
Zauważono, że srebro koloidalne hamuje rozwój patogenów, tworząc środowisko, w którym nie mogą się one rozwijać i rozmnażać. Dzięki temu, nie powstają mutacje i
pokolenia bakterii, które byłyby odporne na działanie srebra
koloidalnego.
Podczas badań laboratoryjnych wykazano, że wszystkie z wyżej wymienionych organizmów po krótkim kontakcie ze srebrem koloidalnym, są martwe. Dotyczy to także pasożytów, zabijanych już w stadium jaja.
 

Srebro koloidalne zastosowanie

Jeśli masz takie problemy jak:
 • przeziębienie
 • grypa
 • problemy żołądkowe (wzdęcia, biegunki),
 • helicobacter pylori
 • refluks
 • zakażenie dróg moczowych
 • kandydoza (zakażenia grzybicze),
 • masz gronkowca złocistego
 • masz trudno gojącą się ranę na którą nie działają antybiotyki
srebro koloidalne będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.
Mechanizm, który pozwala na pozbycie się wirusów i bakterii, jest skuteczny także podczas leczenia nowotworów. Guzy nowotworowe powstają wtedy, gdy rozregulowuje się proces
powstawania nowych tkanek, a srebro potrafi zahamować ten stan.
Srebro koloidalne komunikację między komórkami w organizmie, dlatego działa bardzo szybko. Inne zastosowania srebra koloidalnego, to na przykład:
 • problemy z dziąsłami
 • Zapalenie spojówek
 • Wrzody
 • Usuwanie kurzajek
 • Zmniejszanie podrażnień (na przykład po ugryzieniu owadów)
 • Łuszczyca, trądzik i inne problemy skórne.
Tych zastosowań jest o wiele więcej.

Czy srebro koloidalne można pić ?

Czy jest srebro koloidalne do picia – To pytanie zadaje wiele osób, szczególnie po tym jak z aptek zniknęło jedyne srebro, które miało rejestrację jako suplement diety – firmy Biomedica.

Dlaczego srebro koloidalne do picia wycofano z aptek i sklepów ?

Odpowiedź jest bardzo prosta i postaram się w kilku zdaniach odpowiedzieć Państwu na to pytanie .
Otóż jakieś 2, może 3 lata temu Włodarze unii Europejskiej doszli do wniosku, że trzeba wycofać z listy dodatków do żywności właśnie srebro .

A dlaczego tak się stało ?

Srebro koloidalne jako suplement diety był to produkt niewygodny dla olbrzymich koncernów farmaceutycznych, które traciły pieniądze na tym, że ludzie pili srebro , a nie kupowali chemicznych antybiotyków, na których badania przecież wydają ogromne pieniądze. Wiadomo, że oficjalnie nie da się tego potwierdzić , jednak jako człowiek, który pracuje wiele lat w tej branży spotkałem się z wieloma produktami, które pomimo tego, że pomagały ludziom pozbyć się pewnych dolegliwości , zostały szybko wycofane z rynku w „cudowny sposób”
W kolejnych postach opiszę takie przypadki ale w tym pozostajemy przy srebrze koloidalnym.

Firma Biomedica broniła się wszystkim możliwymi sposobami, jednak wywalczyli tylko tyle, że mogli wyprzedać partie, która swoją datę ważności miała do 28 Listopada 2014 roku. Od tego czasu ich flagowy produkt zniknął z rynku ..

Co teraz ?

Oczywiście srebro koloidalne jako produkt nie zniknęło całkowicie z rynku. Bardzo szybko pojawiło się wielu producentów sreber ( rodzimych i zagranicznych), którzy za pośrednictwem Internetu próbują sprzedawać swoje produkty twierdząc, że akurat ich produkt jest najlepszy. Wśród tych produktów są takie które zasługują na uwagę ale są i takie, których trzeba się wystrzegać, gdyż nie każde z nich można bezkarnie pić !

Po pierwsze nie polecam picia sreber, które są żółte, lub zmieniają swój kolor podczas kontaktu ze światłem – są to srebra jonowe lub czasami mylnie przez producentów nazywane jako niejonowe (w rzeczywistości i tak zawierają jony srebra), które nie są bezpieczne !

Srebra koloidalne żółte (te jonowe i niejonowe) mają to do siebie, że reagują z kwasem żołądkowym i wskutek tej reakcji powstaje chlorek srebra, który pod wpływem sił Van der Walsa tworzy bardzo duże skupiska cząstek. Cząstki te mogą gromadzić się pod skórą . Pod wpływem światła chlorek srebra rozkłada się i wydziela metaliczne srebro , które ma strukturę sporych i niejednorodnych cząstek i w ten sposób może powstać srebrzyca !

Srebro koloidalne (żółte jonowe i niejonowe) vs prawdziwe niejonowe.

Dla tych co chcą sprawdzić co dzieje się w żołądku po zażyciu srebra koloidalnego żółtego jonowego a co po wypiciu srebra koloidalnego niejonowego polecam do obejrzenia ten krótki filmik, gdzie autor dodaje do obydwu kwasu solnego, który produkowany jest w żołądku.

Komentarz mój w sumie jest zbędny, każdy zobaczy co się dzieje.

Czy srebro koloidalne ma jeszcze jakieś skutki uboczne ?

To pytanie zadaje sobie każdy kto zamierza wypróbować właściwości tego specyfiku. W Internecie krąży wiele różnych, czasami ze sobą sprzecznych informacji, które wprowadzają niepewność wśród czytelników. Zastanawiamy się czy warto, czy nie warto. Jakie są korzyści ze stosowania srebra, a jakie skutki uboczne ?

W dalszej części postaram się choć po części odpowiedzieć na to pytanie.

W Internecie pojawiają się publikacje, które mają za zadanie zniechęcić ludzi to stosowania srebra koloidalnego przytaczając różne, negatywne skutki jego stosowania. Możemy w nich przeczytać, że srebro koloidalne zabija i złe i dobre bakterie, no i oczywiście powoduje srebrzycę. Co do srebrzycy to już poruszany był ten temat troszkę wyżej i przyczynę jej powstawania już znamy – nadmierne spożywanie srebra jonowego.
Chciałbym tutaj podkreślić że nadmierne spożywanie należy rozumieć jako naprawdę nadmierne !!!

Czy zatem srebro koloidalne zabija i dobre i złe bakterie ?

Idąc zwykłym tokiem rozumowania, skoro srebro koloidalne ma wyjątkowe właściwości antybakteryjne, to jeśli pojawia się w organizmie to wycina wszystko w pień tak samo jak antybiotyk ?
Przyznam szczerze, że na pierwszy rzut oka sam myślałem podobnie, zanim nie zdecydowałem się samemu wypróbować srebra. Jakie były moje spostrzeżenia ?Po zastosowaniu antybiotyków, które wielokrotnie były stosowane w mojej rodzinie, bardzo często pojawiały się poboczne skutki ich stosowania czyli: drożdżyce, afty, bóle brzucha, wymioty i inne dolegliwości tak bardzo kojarzone właśnie z przyjmowaniem antybiotyków. Myślę, że większość czytelników doskonale wie o czym piszę , ponieważ tego typu dolegliwości występują również u Was bądź częściej u Waszych dzieci.Jakie skutki uboczne zatem zauważyłem u siebie po zastosowaniu niejonowego srebra koloidalnego ?
I tutaj ciekawostka, szczególnie niewygodna dla zwolenników koncernów farmaceutycznych ,

Na przestrzeni wielu lat używania srebra przeze mnie, moją rodzinę, znajomych ani razu po jego podaniu nie wystąpił ani jeden objaw chorobowy, który wielokrotnie występował po zastosowaniu tradycyjnych antybiotyków !!!!!

Chciałem podkreślić też, że nie stosowane były przy tym żadne probiotyki, prebiotyki !!!
 
Myślę, że Ci co stosowali kiedyś srebro koloidalne doskonale wiedzą o tym i potwierdzą to , chociażby w komentarzach pod tym artykułem ( do czego serdecznie zachęcam).
No to jak w końcu jest z tym wybijaniem i dobrych i złych bakterii ? Jak to wytłumaczyć?A dlaczego w takim razie nie zakazać stosowania czosnku, który przecież też znany jest ze swoich właściwości bakterio i wirusobójczych ?Ja wiem, że trudno jest to wytłumaczyć i nie ma do tej pory, żadnej publikacji naukowej na ten temat, ale jest to niezaprzeczalny fakt, który potwierdzam własnym przykładem.Niejonowe nano srebro koloidalne, które używałem nie powoduje skutków ubocznych w postaci drożdżyc, aft, bólów brzucha , wymiotów itd. !
A na koniec mojego wywodu dotyczącego skutków ubocznych stosowania srebra koloidalnego chciałem przytoczyć pewne porównanie , które powinno każdemu dać wiele do myślenia .
Proszę zastanowić się i szczerze odpowiedzieć sobie na następujące pytanie :
Ile razy przeczytałeś ulotkę i zastanowiłeś/ aś się nad tym czy wziąć powszechnie dostępną tabletkę na ból głowy, gorączkę ( na przykład z ibuprofenem ) ???
Z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę powiedzieć, że niewielu z Was przeczytało w ogóle ulotkę !
 


A co możemy przeczytać na ulotce zwykłego leku przeciwgorączkowego ?
 • jednoczesne , długotrwałe stosowanie może prowadzić do uszkodzenia nerek z ryzykiem niewydolności nerek,
 • Przyjmowanie takich leków może wiązać się ze wzrostem ryzyka zawału serca lub udaru,
 • istnieje ryzyko wystąpienia krwotoku z przewodu pokarmowego, owrzodzenia lub perforacji, które mogą mieć skutek śmiertelny !!!!
 • ciężkie reakcje skórne , niektóre z nich śmiertelne w tym złuszczające zapalenie skóry, zespół Stevensa-Johnsonna
dalej wymieniać nie będę, choć zapewniam, że mógłbym tutaj dopisać dużo, dużo więcej . W przypadku antybiotyków ta lista jest jeszcze dłuższa.A jak wypada w tym porównaniu srebro koloidalne ?
 
 • srebrzyca – choroba o wymiarze tylko kosmetycznym, która może powstać i to bardzo ważne tylko po zastosowaniu srebra jonowego !!!
 • Druga bardzo ważny fakt jest taki, że osób, które zachorowały na tą chorobę jest na świecie bardzo bardzo mało ! Tak mało, że ja nie znalazłem, żadnych statystyk jej występowania. W internecie krąży kilka zdjęć 3 – 4 osób, i za każdym razem tylko przeciwnicy stosowania srebra koloidalnego umieszczają zdjęcie tego jednego człowieka , który zachorował na tą chorobę !

Moje pytanie zatem do wszystkich hejterów brzmi : Jaka to jest skala zagrożenia ????????

A ile osób umiera na skutek powikłań po lekach, na marskość wątroby, na skutek uszkodzeń nerek itd ? Dlaczego o tym się nie wspomina ?

 • wybijanie dobrych złych bakterii w organizmie – wyżej w tym artykule odniosłem się do tego
 • pojawiają się jeszcze takie głosy , że srebro odłoży się w organizmie i za wiele lat może dać znać o sobie na przykład powodując uszkodzenie nerek.
 • Nie spotkałem się , z żadną publikacją na ten temat, która mogłaby uzasadnić tą tezę i bezpośrednio powiązać jakikolwiek przypadek konkretnej choroby ze stosowaniem srebra koloidalnego !

Z drugiej strony ilość srebra dostarczona w ramach jednej kuracji jest tak nieduża, że prawdopodobnie dużo więcej szkody robimy dla organizmu jedząc jabłko lub inny owoc czy warzywo nafaszerowane pestycydami. Przecież spożywamy je codziennie a przynajmniej tak jest zalecane. A jaki to będzie miało skutek na nasz organizm w przyszłości ? Zobaczymy sami …

Srebro koloidalne jonowe, które jest dostępne na rynku polskim ( osobiście nie polecam)

 • Jonowe srebro koloidalne Argentum firmy Auraglob Trade ( dostępne w wielu wersjach w zależności od koncentracji ) jednak już po samym kolorze widać, że jest żółte więc w mojej opinii nie jest bezpieczne ! Dodatkowo sprzedawane w plastikowej butelce …
  Producent ostatnio na etykietkach wstawił informację, że ich srebro jest niejonowe …
  a co czytamy na oficjalnym blogu producenta cyt: ” Prawdziwe srebro koloidalne składa się w 80% z cząstek srebra, a pozostałe 20% stanowią jony srebra.”
  To w końcu jest to srebro niejonowe, które zawiera 20 % jonów ?????
  Sprzeczność!!!
srebro koloidalne argentum
 • Jonowe srebro koloidalne firmy TRIX ( firma pochodzi ze Słowacji ) – po wylaniu z butelki srebro zmienia swój kolor. Świadczy to o tym, że srebro jest produkowane tradycyjną metodą i jest jonowe !
jonowe srebro koloidalne Trix
 UWAGA – bardzo ważne. Producent tego srebra koloidalnego posługuje się pewną bardzo sprytną sztuczką, która ma zachęcić do kupowania jego produktu . Umieszcza na portalu Youtube filmik, w którym to dokonuje pomiaru za pomocą urządzenia DTS wszystkich sreber , które są na rynku . Próbuje ośmieszyć konkurencje porównując wszystkie srebra i mierząc je tym samym urządzeniem !

Spieszę z wyjaśnieniami wszystkim, którzy po jego obejrzeniu twierdzą , że pozostali producenci oszukują … nic bardziej mylnego.

Metoda TDS wykorzystywana też do pomiaru koloidów jest zmodyfikowaną metodą opartą o przewodnictwo elektryczne roztworów wodnych soli, kwasów i zasad. Wykorzystuje ona przewodnictwo jonowe substancji rozpuszczonych. Niejonowe koloidy wytwarzane w wodzie destylowanej lub demineralizowanej, która w zasadzie nie przewodzi prądu elektrycznego nie mogą być mierzone na zawartość cząsteczek o ile te w jakiś sposób nie rozpuszczają się w wodzie Nanocząsteczki zawieszone w wodzie demineralizowanej przewodzą prąd elektryczny ale miedzy nimi znajduje się woda, która prądu nie przewodzi. W związku z tym taki koloid, szczególnie w koncentracjach poniżej 1000 PPM, nie będzie miał tego samego wskaźnika przewodnictwa TDS jak prawdziwa zawartość koloidu w określona w PPM.

Jeśli jednak zastosujemy to samo badanie do koloidów otrzymywanych metodą chemiczną czyli jonowych, ponieważ w tym przypadku obok cząstek metalicznych występują także szkodliwe dla człowieka jony metali, będzie tutaj występował wysoki poziom zawartości (PPM).

Otóż prawda jest taka, że pomiar TDS jest wiarygodny tylko i wyłącznie w przypadku jonowych koloidów !!! Pomiar sreber niejonowych nie jest miarodajny !!! Niestety większość osób oczywiście nie zdaje sobie z tego sprawy .

Dla zainteresowanych wnikliwą i naukową analizą składu koloidów polecamy artykuł
Doktorów Francis S. Key i George Maass „Determining The Properties of Colloidal Silver

 • Pragnę zwrócić uwagę, że na rynku jest wiele jeszcze producentów sreber i nie jestem w stanie wszystkich tutaj opisać . Jednak w przeważającej mierze są to srebra żółte , na dodatek sprzedawane w plastikowych butelkach !!!
 
 

Srebra koloidalne niejonowe , które warte są uwagi

 1. Nano Srebro koloidalne 25 ppm – firma Vitacolloids ( marka sklepu Vitamarket.pl )W mojej opinii jest to srebro, które otrzymało największe notowania , z racji tego, iż:
niejonowe nano srebro koloidalne Ag 25 ppm Vitacolloids
 • jest faktycznie niejonowe,
 • wolne od chemicznych zanieczyszczeń
 • posiada nanocząsteczkę w kształcie płytek co wielokrotnie zwiększa powierzchnię czynną.
  Sprawdzić to można zwykłą metodą organoleptyczną . Kiedy wziąłem na język kilka kropel od razu czuć jest intensywny metaliczny, podchodzący pod gorzkawy posmak. Świadczy to o tym, że nanocząsteczki w postaci płatków ( płytek) całą powierzchnią przylegają do kubków smakowych powodując intensywne , nie porównywalne z innymi srebrami doznania smakowe.
 • Srebro koloidalne Vitacolloids wyprodukowane jest w zakładzie, który jest zgodny z normą ISO 9001 oraz normą jak dla wyrobów medycznych ISO 13465. 
 • Płaska nanocząsteczka w tym srebrze koloidalnym jest opatentowana ! Metodę jej pozyskiwania opracował Polak fizyk – Maciej Pike Bieguński !

Popatrzcie sobie jaka różnica jest pomiędzy koloidami Vitacolloids a innymi .


Srebro koloidalne Vitacolloids a badania laboratoryjne

W ostatnim czasie na stronie producenta pojawiły się badania mikrobiologiczne srebra koloidalnego Vitacolloids, które potwierdzają tylko jego właściwości .

Badania miały na celu potwierdzenie właściwości antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych srebra koloidalnego przeciwko takim bakteriom i grzybom jak :

 • gronkowiec złocisty
 • paciorkowiec
 • candida
 • klebsiella pneumoniae
 • pałeczka ropy błękitnej

Link do badań znajduje się tutaj:

https://vitacolloids.pl/upload/srebro_koloidalne_vitacolloids_badanie_mikrobiologiczne.pdf
https://www.vitacolloids.pl/public/assets//srebro_koloidalne_vitacolloids_badanie_Klebsiella_pneumoniae.pdf
https://www.vitacolloids.pl/public/assets//srebro_koloidalne_vitacolloids_badanie_Pseudomonas_aeruginosa.pdf

Interpretację tych wyników pozostawiam każdemu.

Gdzie kupić?

Do wyboru masz wiele sklepów które ten produkt oferują wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło : „srebro koloidalne vitacolloids„:

Ja swoje srebro jednak kupuję tylko w sklepie Vitamarket.pl

https://vitamarket.pl/p1071-Ag100-Srebro-Koloidalne-300-mililitrow.html
używam też do picia i mam się dobrze. Uważam, że to najlepsze srebro na rynku.

Od niedawna dostępna jest dwa razy silniejsza wersja tego srebra ( 50 ppm) –

https://vitamarket.pl/p13509-Strong-Niejonowe-Nano-Srebro-koloidalne-AG-50-ppm.html

 

UWAGA NA PODRÓBKI !!!

Ponieważ preparat i technologia płaskiej cząstki zyskała spory rozgłos od razu jak grzyby po deszczu pojawiły się podróbki tego produktu, którzy rzekomo sprzedają srebro z płaską cząstką. Zalecam ostrożność.

Płaską cząstkę produkowaną w oparciu o technologię Macieja Pike Biguńskiego znajdziesz tylko w srebrze Vitacolloids !!!


2) Drugim produktem, na który można zwrócić uwagę jest srebro koloidalne Proaktiv AG 250

Uwaga!
Pomimo oznaczenia AG250 – produkt ma 25 ppm

podobnie jak srebro Vitacolloids.

Podobnie jak poprzednik jest to niejonowe, niechemiczne srebra , ale ten produkt, nie jest produkowany w oparciu o metodę Bieguńskiego , dlatego smak jego , pomimo tego samego stężenia nie jest już tak intensywny . Świadczy to o tym, że ma słabsze działanie , gdyż powierzchnia czynna jest mniejsza.

Nano Srebro koloidalne Proaktiv AG 250

Oczywiście wszystkie te produkty zarówno srebro koloidalne jonowe i niejonowe mają na etykietach informację tylko i wyłącznie o stosowaniu zewnętrznym.


Które srebro koloidalne jest zatem najlepsze?

Żeby nie było, że cały artykuł jest kryptoreklamą to napiszę tylko tyle, że każdy produkt , który posiada w swoim składzie srebro wykazuje pewne słabsze bądź silniejsze działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Dlatego, że to nie producenci przypisali swoim produktom właściwości, tylko te właściwości srebro otrzymało z natury.

Celem tego artykułu jest obiektywne spojrzenie na problem nadmiernej ilości produktów na rynku i wskazanie dobrego, albo w mojej ocenie najlepszego i co najważniejsze , najbezpieczniejszego wyboru. Nie musisz się zgadzać z moim wyborem. Chcę Ci tylko powiedzieć, że mój wybór opieram na wieloletnich doświadczeniach z różnego rodzaju producentami i chwytami, które stosują , żeby !

Osobiście jednak już od wielu lat stosowałem wewnętrznie Srebro, najpierw Proaktiv, a ostatnio już tylko i wyłącznie srebro koloidalne Vitacolloids

Pamiętaj !

Oczywiście z wiadomych względów w żadnym sklepie internetowym nie dowiesz się tego, że srebro koloidalne można pić bo ten kto o tym pisze może zostać pociągnięty do odpowiedzialności .
Ten blog jest moimi prywatnymi przemyśleniami, dlatego nikomu nie każe pić srebra koloidalnego czy jak kto woli wody srebrnej… ale zachęcam do refleksji i przemyśleń . Ja piję i daję nawet swoim dzieciom – i nie muszę używać antybiotyków. Co Ty zrobisz … Twoja sprawa .

Srebro koloidalne – dawkowanie?

Wszystko zależy od stężenia. Jeśli kupisz
srebro koloidalne 25 ppm, będziesz mógł skorzystać z
jego właściwości już przy małych dawkach. Zalecana dawka srebra
dla osoby ważącej 70 kilogramów to około 325 mcg. więc dawkowanie dzienne – do 15 ml. W przypadku choroby można tą dawkę zwiększyć 2, 3 -krotnie na kilka lub kilkanaście dni.
Pamiętaj też o tym, żeby sprawdzić czy Ty lub osoba, której podajesz srebro koloidalne , nie jest uczulona na srebro !

sztabki złota
Poczytaj również o właściwościach złota koloidalnego – tutaj