Zioła o najgorszym smaku – mój osobisty ranking


Często mówi się, że dobre lekarstwo, nie może być słodkie, a ta prawda, tyczy się w dużej mierze także ziół. Istnieje jednak szereg ziół o tak paskudnym smaku, że wiele osób nie jest się w stanie do nich zmusić. W tym wpisie przedstawię zioła, które nie smakują zarówno mi, jak i osobom, od których dostałem negatywny feedback po zakupie.


1 Piołun
Zioło wybitnie gorzkie, o bardzo mocnym smaku. W moim odczuciu, potrafi zdeklasować takie produkty, jak piochtanina do pędzlowania gardła czy tonik. Piołun nadaje się do picia dopiero po homeopatycznym rozcieńczeniu. Nigdy nie zrozumiem miłośników absyntu. Piołun nie jest gorzki, tak jak gorzka herbata czy yerba mate – jest kwintesencją gorzkiego smaku.

2 Wrotycz
Smakiem przypomina piołun i to mi wystarczy, by trzymać się od niego z daleka.

3 Mieszanka Neopektosan
Piłem ją w dużych ilościach jako dziecko. Przypominała mi śmierdzącą mieszaninę, którą dodatkowo polano olejem. Z czasem, można przyzwyczaić się do tego smaku, a nawet go polubić. Neopektosan jest świetny na dolegliwości układu oddechowego, polecam.

4 Morszczyn
Morszczyn jest podobno świetny na metabolizm i poprawia nastrój. Udało mi się wypić tylko jeden łyk naparu i więcej go nie spróbowałem – pachnie i smakuje, jak zdechła ryba, która leżała zbyt długo pod wodą. Odrzucający zapach i błyskawiczny odruch wymiotny.

5 Barszczyk czerwony Dary Natury
Bardzo delikatny barszcz, doprawiony nieco pieprzem i przyprawami – jak dla mnie, jest świetny. Jedna z pacjentek podsumowała go jednak niecenzuralnymi słowami – co za g. mi Pan polecił. Wydaje mi się, że niektórzy z nas, mają smak zepsuty przez barszcz z torebki firmy na A.

6 Sok z pigwy
Syrop z pigwy robiony przez moją babcię, był pyszny – mocno kwaśny, z ciekawym aromatem, świetnie nadawał się do rozpuszczania z wodą. Jedna z pacjentek podsumowała sok z pigwy z jednej z firm słowami – smakuje, jak szmata od podłogi namoczona w wodzie. Jaka jest prawda – nie wiem, nie piłem. Klient nasz Pan.

7 Czerwona herbata
Wiele osób narzeka na jej dziwny smak, kojarzący się z ziemią i pleśnią. Można ją pić, ale wymaga przyzwyczajenia.

8 Yerba Mate
Najlepszym porównaniem, jest popielniczka zalana wodą, której nie brakuje gorzkości. Znam kilka osób, które popełniły błąd, kupując najpierw zestaw akcesoriów do yerby i dużą paczkę ziela, a dopiero później, ją próbując – czasem przygoda kończy się na jednym łyku. Mi smakuje.

9 Tatarak
Jego zapach i smak potrafi w nadmiarze przyprawić o mdłości.

10 Zielona kawa
Pomijając bardzo duże problemy z jej zmieleniem (można ją kupić też zmieloną), zielona kawa nie zachwyca smakiem. Jest lekko kwaśna i nie będzie tak intensywna, jak zwykła mała czarna.

11 Stewia
Wszyscy mówią o tym, jak zdrowa jest stewia i że może być dobrą alternatywą dla cukru lub słodzików. Dla wielu osób, jej smak jest jednak nie do zaakceptowania, ponieważ posiada ona dziwny, trawiasty i nieprzyjemny posmak. Na pewno nie będzie on dobrze komponował się z kawą.
W komentarzu napisz, które zioła nie przypadły Ci do gustu!


Komentarze