Dong quai może zmienić współczesną medycynę. Poznaj jego właściwości


7 najważniejszych zastosowań Dong Quai
Dong Quai to zioło bardzo często stosowane w Azji. Można je kupić w formie herbaty, proszku i nalewski. Często twierdzi się, że dong quai to zioło o kobiecym charakterze, ponieważ pozwala leczyć wiele problemów ginekologicznych. Okazuje się, że ma on korzystne działanie na układ oddechowy i trawienie. Głównym składnikiem dong quai są olejki eteryczne, zawierające dużą ilość kumaryny.
Zwróć uwagę na to, że ma on wpływ na krzepnięcie krwi i nie można go używać z żadnymi preparatami na rozrzedzanie krwi. Po tym krótkim wstępie, chciałbym Ci przedstawić jego najważniejsze zalety.
1) Grypa
Dong quai wspomaga układ oddechowy, ponieważ usuwa nadmiar śluzu i pracę mięśni, odpowiedzialnych za kaszel. W jego skład wchodzi alfa-pinen i karwakrol, o bardzo mocnym działaniu wykrztuśnym i przeciwskurczowym.
2) Działanie przeciwzapalne
Dong quai ma bardzo mocne działanie przeciwzapalne, które będzie pomocne także wtedy, gdy cierpimy na choroby układu oddechowego. Pomaga także w znacznie poważniejszych problemach zdrowotnych, na przykład przy sepsie.
Sepsa to choroba zapalna całego organizmu, która może w kilka dni doprowadzić nawet do śmierci. Badania opublikowane w International Journal of Clinical and Experimental Medicine‘s pokazują, że dong quai jest jednym z ziół, które hamują podrażnienie komórek i w rezultacie zapobiegają sepsie na jej wczesnym etapie. Leczenie sepsy jest dziś mało skuteczne, o czym świadczy na przykład tragiczna śmierć brazylijskiej modelki Mariany Bridi da Costa, która zginęła mimo amputacji (http://edition.cnn.com/2009/WORLD/americas/01/24/brazil.amputee.model/)
3) Zioła pomagają także poczuć się lepiej
Dong quai to zioło, które łagodzi napięcie i dlatego może być pomocne w walce z wahaniami nastroju. Osoby, które go regularnie przyjmują, rzadziej wpadają w smutny nastrój. Ma on działanie relaksujące na układ nerwowy, dlatego przydaje się na przykład na urlopie i nie możesz zapomnieć o pracy.
4) Dong quai wspomaga płodność kobiety
Jeszcze kilka lat temu pary, które nie mogły mieć dzieci, były rzadkością. Dziś jest to powszechny problem. W wielu przypadkach problem polega na zanieczyszczeniu środowiska i nieprawidłowej diecie. Na jednej ze stron internetowych spotkałem się z informacją, że zanim zastosuje się terapię bezpłodności, znacznie lepiej jest wypróbować Dong quai. To znacznie tańsza metoda, która może okazać się skuteczna.

5) Dong Quai pozwala zachować młodość i piękny wygląd
Na pewno zauważyłeś, że Chinki i inne mieszkanki Azji starzeją się znacznie wolniej, niż mieszkanki innych rejonów świata. Wynika to z faktu, że przyjmują one znacznie więcej dong quai, niż inne osoby. Dong quai wpływa na zahamowanie starzenie organizmu znacznie szybciej niż kremy, ponieważ działa od wewnątrz. Odnotowano, że przyjmowanie dong quai poprawia przepływ krwi, poprawia cerę i wspomaga odtruwanie organizmu. Dzięki tej ostatniej właściwości, można pozbyć się wyprysków.
6) Zapobieganie alergiom
Badania wykazały, że dong quai pomaga także w pozbyciu się wielu alergii. Komórki naszej krwi po podrażnieniu kurzem, pyłkami traw czy chemikaliami, wydzielają serotoninę i histaminę. Prowadzi to do powstania wielu alergii. Dong quai redukuje reakcję alergiczną - gdy organizm wydziela mniej serotoniny i histaminy, nie czujemy niepokojących objawów po kontakcie z tymi substancjami.
7) Walka z problemami skóry
Dong Quai wspomaga przepływ krwi przez organizm, a jego częste przyjmowanie wspomaga skórę, hamuje starzenie organizmu i wspomaga oczyszczanie skóry. Jest czynnikiem, który wspomaga pozbyć się takich problemów skórnych, jak egzema, neurodernemia, świąd, pokrzywka i bielactwo nabyte.
Działanie uboczne Dong quai
Dong quai ma działanie podobne do estrogenu, dlatego należy na niego uważać wtedy, gdy cierpimy na choroby zależne od poziomu hormonów. Należą do nich między innymi nowotwór piersi, nowotwór macicy i jajników. Przy tych nowotworach, przyjmowanie dong quai jest niewskazane. Badacze odkryli, że ekstrakt z dong quai może nasilać rozrost komórek w przebiegu nowotworu piersi.
Nie mogą go przyjmować także mężczyźni, bo jest to suplement diety przeznaczony wyłącznie dla kobiet. W Singapurze wykryto kilka przypadków ginekomastii, które powstały po przyjmowaniu tabletek z dong quai. Zawierają one fitoestrogeny, które mogą zwiększać wydzielanie kobiecych hormonów płciowych. Działanie nasila się jeszcze bardziej wtedy, gdy surowiec wykorzystuje się w pewnych procesach, prowadzących do zamiany go w formę suplementu diety.
Dong quai może wykazywać interakcje z hormonami, lekami i antykoagulantami. Jest wiele naturalnych środków rozrzedzających krew - na przykład złocień maruna, czosnek, imbir, miłorząb japoński, lukrecja i kurkuma. Nie przyjmuj go także wtedy, gdy bierzesz estrogen, progesteron, środki antykoncepcyjne i raloksyfen. Przed zastosowaniem Dong quai najlepiej zapytać o zdanie lekarza.

Znam kilka kobiet, które mają bardzo pozytywne zdanie o Dong quai i kupują go regularnie. Możesz go dostać na przykład w tym sklepie internetowym – Dong quai

Komentarze

  1. Witam? czy moglby mi autor tez polecic jakis produkt? Ale gdzie tego szukac? W sklepach zielaskich?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz