Mugga - powiedz "nie" komarom

Mugga to preparat, którego głównym składnikiem jest DEET. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób boi się preparatów z dodatkiem substancji chemicznych, jednak Mugga to środek, który jest bardzo skuteczny i bezpieczny. 
To dobre rozwiązanie problemu komarów, szczególnie tam, gdzie są one najbardziej dokuczliwe. Zapraszam do zapoznania się z Muggą - jednym z najskuteczniejszych preparatów na komary. 

Produkt polecamy przede wszystkim:
 • Podróżnikom
 • Wędkarzom
 • Grzybiarzom
 • Myśliwym
 • Osobom pracującym w lesie
 • Osoby przebywającym na zewnątrz po zmroku

Czy Mugga jest bezpieczna?

Badania wykonane przez EPA wykazały, że DEET nie ma żadnego wpływu na zdrowie. Badania wykonywano w roku 1998 i 2014 i dwukrotnie potwierdzono, że DEET stosowany zgodnie z ulotką, nie powoduje zagrożenia zdrowia u dzieci i dorosłych. Nie wykazuje także działania na środowisko. Bezpieczeństwo DEET i skuteczność produktu potwierdza szereg innych badań. Substancja jest dopuszczona do obrotu, jako środek do używania na skórę i na ubrania. Preparaty z DEET opracowano na potrzeby armii Stanów Zjednoczonych w 1946 roku.
Nie należy mylić DEET z DDT, który jest substancją wycofaną z użycia w większości krajów.


Jakie są korzyści tego preparatu?

Preparaty z serii Mugga skutecznie odstraszają komary i meszki.
DEET, czyli główny składnik aktywny naszych preparatów Mugga, odstrasza kleszcze. To bardzo ważne z uwagi na przenoszoną przez nie boreliozę i inne choroby.
Mugga nie ma działania owadobójczego – zamiast tego sprawia, że owady nie mogą zlokalizować człowieka.
Preparaty z DEET są stosowane także w tych miejscach, w których komary przenoszą malarię i gorączkę Zachodniego Nilu. Dzięki nim znacznie zmniejszono zachorowania na te choroby u ludzi i zwierząt. Ty także możesz skorzystać z mocy Muggi.

Jak działa Mugga?

Komary, kleszcze i inne owady żywiące się krwią człowieka, lokalizują go na podstawie zapachu, nie wzroku. Wyczuwają one Twój pot i oddech i kierują się w jego stronę. Określono dokładnie, które substancje przyciągają te owady i na jakie receptory wpływają. DEET zakłóca działanie owadzich receptorów.
Naukowcy nie są pewni, czy Mugga odstrasza owady przez swój zapach, czy też sprawia, że nie czują one żadnego zapachu. Ważne jest to, że substancja działa bardzo skutecznie.
Działanie Muggi na kleszcze utrzymuje się przez 2 godziny, natomiast na komary, od 2 do 12 godzin, w zależności od stężenia. Działa także na gzy, moskity, muchy tse-tse, pchły i wszy.

Jak stosować Muggę?

Preparat jest bezpieczny, ale przed jego zastosowaniem przeczytaj ulotkę i dostosuj się do zaleceń producenta.
 • Nie stosuj go na rany lub podrażnioną skórę
 • Nie pozwól na to, by dzieci samodzielnie stosowały ten preparat
 • Nie nakładaj go na dłonie i w okolicach oczu i ust u dzieci (ryzyko podrażnienia błon śluzowych)
 • Używaj niewielkiej dawki preparatu na odsłoniętą skórę i ubrania
 • Nie używaj go pod ubraniem
 • Nie nakładaj niepotrzebnie zbyt dużej dawki preparatu
 • Po powrocie do domu umyj skórę
 • Jeśli nakładasz preparat na twarz, to najpierw zastosuj go na dłonie i rozsmaruj go, omijając okolice oczu.
 • Przechowuj go w miejscu niedostępnym dla dzieci

Mugga dla dzieci

Mugga jest bezpieczna nawet dla małych dzieci i nie ma potrzeby dostosowywania stężenia tego preparatu. Prowadzono wiele badań na młodych i dorosłych zwierzętach, które wykazały potwierdziły jego delikatne działanie. Podobnie, jak w przypadku stosowania innych preparatów, przed zastosowaniem Muggi dokładnie przeczytaj ulotkę.
Aby jeszcze zmniejszyć ryzyko wystąpienia reakcji niepożądanych, producent zaleca stosowanie preparatu Mugga od 3 roku życia. Zalety jego stosowania znacznie przewyższają ryzyko.

Jaką formę wybrać?

Preparat jest dostępny w kilku stężeniach. Wersja 9,5% przyda się wtedy, gdy komary i kleszcze nie są jeszcze zbyt aktywne, natomiast mocniejsze środki, na przykład 20,5%, radzą sobie nawet z najbardziej agresywnymi owadami.

Mugga DEET Roll-on jest łatwy do zastosowania na skórę i nie brudzi ubrań. Mugga DEET Spray można szybko zastosować na skórę i ubranie. W naszej ofercie znajdziesz także skuteczne balsamy kojące, pomogą, jeśli dojdzie do ukąszenia, oraz opaski odstraszające owady, działające przez 120 godzin. Sezon na komary właśnie się rozpoczął, a dzięki tym preparatom będziesz mógł cieszyć się spokojnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. 

Komentarze