Szpitale w Szkocji zakazują palenia e-papierosów

Pacjenci, personel i odwiedzający, którzy używają e-papierosów, będą musieli udać się aż poza szpitalne ogrodzenie. Od kwietnia zapanuje zakaz ich używania we wszystkich szpitalach, oprócz szpitala w Lothian. W tym ostatnim będzie można zatruwać się z dala od drzwi szpitala.
Zmiany w Szkocji kontrastując z beztroskim podejściem do problemu e-papierosów, który widzimy w Polsce.

Na szczęście sytuacja się zmienia i w MZK Tychy nie będzie można palić e-papierosów. Kolejnym ograniczeniem tego przewoźnika jest to, że nie będzie można słuchać muzyki bez słuchawek. Moim zdaniem, to jak najbardziej słuszny przepis. Na temat e-papierosów pisałem kilka miesięcy temu i moim zdaniem, problem się nasilił.
W Japonii ludzie przed wejściem do metra wyłączają telefony, bo wiedzą, że ktoś może chcieć czytać lub się przespać.

Kiedy w Polsce zmienią się przepisy dotyczące e-papierosów? 

Być może już niedługo, bo Komisja Europejska zabiera się za stworzenie odpowiednich ustaw. Według nich, e-papierosy będzie można kupić jedynie w aptekach. Uważam, że to słuszny przepis, bo nikotyna jest silną trucizną, a plastry z tą substancją są w aptece przechowywane w szafce A (substancje bardzo silnie działające). Potrzebna jest kampania społeczna na temat niebezpieczeństwa tych papierosów, bo ludzie uważają, że można je palić nawet w ciąży.
O tym, czy e-pety można palić w galeriach, sklepach i autobusach decyduje nasza kultura osobista. Wielu ludzi uważa, że można rozmawiać ze sprzedawcą i jednocześnie wcinać hamburgera, albo pisać smsy. To samo dotyczy palenia.
W serwisie  Na Temat pojawiły się informacje świadczące o tym, że przez nową ustawę mogą upaść firmy, które zajmują się sprzedażą e-papierosów.
Moim zdaniem TO BARDZO DOBRZE, bo te „firmy” sprzedają truciznę nawet dzieciom, a dorosłych pozbawiają (na ich własne życzenie) zdrowia. To tak, jakby pisać, że po tysiące ludzi nie może zarabiać na sprzedaży marihuany.
http://natemat.pl/102647,setki-polskich-firm-moga-upasc-przez-nowe-przepisy-dotyczace-e-papierosow-to-kompletny-absurd
http://www.bbc.com/news/uk-scotland-south-scotland-31360682