Naturalne dezodoranty – bezpieczny sposób na pocenie

Tradycyjne dezodoranty często podrażniają skórę, a zawarty w nich alkohol sprawia, że czujemy szczypanie i nieprzyjemne ściągnięcie. Naturalne dezodoranty natomiast zapewniają nam pochłanianie potu i jednocześnie są bezpieczne dla wrażliwej skóry.

Zwykły dezodorant i naturalny – jaka jest różnica?

Zasadniczą różnicą działania tradycyjnych i naturalnych dezodorantów jest fakt, że te pierwsze wpływają na gruczoły potowe hamująco, a te drugie tylko pochłaniają pot, który już pojawił się na skórze. Natura stworzyła nas tak, że pocenie umożliwia naszym ciałom usuwanie zbędnych produktów przemiany materii oraz regulację temperatury. Nadużywanie mechanizmu blokowania potu, może nie być dla nas korzystne. Naturalne dezodoranty pozwalają ciału na wykonywanie jego zaprogramowanej funkcji, ale niwelują dyskomfort spowodowany obecnością potu.

Czym są naturalne dezodoranty?

Bio dezodoranty to w rzeczywistości minerały, które mają na celu pochłanianie potu. Ich największymi zaletami jest brak konserwantów, substancji barwiących i alkoholu. Używając ich zmniejszamy ilość chemii, która ma kontakt z naszym ciałem. Co prawda większość z tych chemicznych składników, nie ma możliwości przenikania do naszej skóry, ale doskonale wiemy, że również ich działanie powierzchniowe może być bardzo nieprzyjemne.

W przypadku dezodorantów naturalnych, nie musimy obawiać się skutków ubocznych. Ich podstawowy składnik – ałun, zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, działa higroskopijnie (pochłania płyny) oraz nie powoduje odbarwienia tkanin. Ałun zawiera sole potasu i aluminium, które nie są przyswajane przez ludzki organizm, tak więc ich zastosowanie jest całkowicie bezpieczne.

Wykorzystanie działania tego składnika powoduje, że dezodoranty naturalne nie tylko niwelują zapach i uczucie wilgoci, ale również:

  • Zwężają pory
  • Hamują rozwój niekorzystnych bakterii skórnych
  • Są bezpieczne dla alergików
  • Działają gojąco na otarcia naskórka

Dla kogo są naturalne dezodoranty?
Naturalne dezodoranty z pewnością zainteresują osoby, które chcą prowadzić ekologiczny tryb życia i zminimalizować kontakt z chemicznymi substancjami, które są obecne w tradycyjnych kosmetykach. Z pewnością będą one doskonale dla osób, które borykają się z częstymi podrażnieniami (również po goleniu), mają alergię na niektóre składniki lub posiadają cerę naczyniową.
Producenci przekonują, że naturalne dezodoranty są tak samo skuteczne, jak te, które zawierają aluminium, ale prawda wgląda tak, że dla osób, które mają problem z nadmiernym poceniem, ich użycie może być niewystarczające.