Dlaczego warto jeść jagody Schizandra?

Schizandra wzmacnia organizm, doskonale wspomaga pracę wątroby, oczyszcza organizm z toksyn oraz pomaga zwalczyć stres oraz niweluje jego skutki. Stosując go regularnie oczyści nasz organizm.

Ten starożytny owoc ma wiele magicznych właściwości i warto go włączyć do codziennej diety.
Przede wszystkim, Schizandra różni się od innych popularnych jagód na przykład od borówek, jagód Acai lub jagód Goji.
Ze względu na jego silne właściwości i wyraźny smak, trzeba używać go w znacznie mniejszych ilościach niż korzystając z tradycyjnych jagód.

Cytryniec chiński (Shisandra chinensis) stosowany jest w medycynie chińskiej od ponad 2000 lat. Nowoczesne badania potwierdziły niesamowite działania zdrowotne Cytryńca chińskiego – wzmacnia cały organizm. Wspiera wiele narządów w organizmie człowieka oraz zapewnia mu szereg innych korzyści.

Schisandra jest najbezpieczniejszym sposobem odtruwania wątroby 

Wątroba jest jednym z podstawowych narządów, organizm wykorzystuje ją do detoksykacji zanieczyszczeń środowiskowych, metabolizuje w niej alkohol i narkotyki. Żyjemy w świecie, w którym jesteśmy narażeni na więcej chemikaliów w ciągu jednego dnia, niż nasi przodkowie przez całe życie. Alkohol jest podstawowym sposobem wielu z nas „odpoczynek” od stresu współczesnego życia. Wszystko to ma katastrofalny wpływ na naszą wątrobę, a tym samym na nasze zdrowie. Istnieje wiele ziół, które oczyszczają wątrobę, jednak w rzeczywistości przesyłają do organizmu wiele odpadów uwalnianych do krwiobiegu. Reakcje detoksykacji takie jak biegunka, pokrzywka oraz objawy grypopodobne, te objawy mogą wystąpić gdyż ciało stara się radzić sobie z rozładunkiem toksycznego obciążenia.

Unikalną rzeczą jest również to, że ma nie tylko zdolność do oczyszczenia wątroby z toksyn lecz ma również zdolność do oczyszczania krwi z odpadów. Cytryniec jest jednym z niewielu znanych ziół posiadających podwójną funkcję: posiada I i II fazę detoksykacji.

Schisandra poprawia funkcjonowanie mózgu 

W szczególności odnoszące się do koncentracji, pamięci i czujności. Cytryniec posiada również funkcję pobudzającą na centralny układ nerwowy, a z drugiej strony również może służyć jako łagodny środek uspokajający. Cytryniec jest całkowicie wolny od kofeiny.

Poprawia stan skóry

Schizandra pomaga skórze zachować jej naturalną wilgotność. Jest ona stosowana od wieków, aby skóra była miękka, wilgotna i promienna. Cytryniec chroni skórę również przed promieniowaniem UVB.

Oprócz tego, że jest doskonałym odtruwaczem wątroby również pozytywnie działa na nerki, płuca, serce i mózg. Uważa się, że Cytryniec zawiera pięć podstawowych smaków: słodki smak. kwaśny, słony, gorzki i cierpki. W rzeczywistości, chińska nazwa dla Schizandra, Wu Wei Zi, tłumaczy się jako „pięć smaków owoców.” W medycynie chińskiej, każdy z aromatów odpowiada innemu organowi ciała, sezonowi, a nawet emocji.

Pozwala szybciej odzyskać sprawność

Schizandra stymuluje produkcję przeciwutleniaczy glutationu, co zapobiega uszkodzeniu komórek spowodowanych intensywnej aktywności fizycznej i między innymi czynnikami stresogennymi.

Zwiększa także libido

 Schizandra stymuluje produkcję nasienia u mężczyzn i śluzu u kobiet. Jest on stosowany jako środek wzmacniający, ale nie działa tak jak „Viagra”, Może być codziennym suplementem diety.
Cytryniec należy do najzdrowszych ziół takich jak żeń-szeń lub jagody Goji.

Co czyni Schizandrę adaptogennym i tonizującym ziołem? 

Zgodnie z nowoczesnym ziołolecznictwem, zioło może być klasyfikowane jako adaptogen, jeśli spełnia następujące warunki:
– Musi być nietoksyczne, niezależnie od dawki
– Musi być pobierane codziennie
– Musi występować naturalnie
– Musi posiadać związki uodparniające organizm na stres.
Cytryniec spełnia wszystkie te wymagania.

Jak spożywać Schizandrę

Schizandrie miesza się z około 1 łyżką suszonych jagód na 16 ml wody. Następnie należy odcedzić płyn, aby usunąć jej kawałki. Można dodatkowo ją posłodzić do smaku. Płyn posiada różowo-fioletowy kolor. Można dodać do niego trochę cytryny lub limonki.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...