Przepis na winko aloesowe.

Coraz więcej ludzi pyta w sklepie o przepis na winko aloesowe. 
Wszystkich łaknącym wiedzy przypominam stary przepis na wino aloesowe z kłączu aloesu. Aby go wykonań, musimy zerwać z naszej roślinki kilka większych liści i przetrzymać je w lodówce od siedmiu do dziesięciu dni. Takie leżakowanie wpływ pozytywnie na wzrost zawartości substancji aktywnych w aloesie. Według doktora Gziuta (autora książek o aloesie), takie działanie pozwala na zwiększenie zawartości substancji aktywnych. Gdy już swoje odleżą, odważamy 50 dag liści, usuwamy z nich kolce i kroimy na niewielkie kawałki. Ponieważ skórka ma działanie przeczyszczające, powinniśmy ją usunąć. Czy pamiętasz o tym, że aloes powinno się obierać nożem z plastiku?

Kawałki następnie mielimy w maszynce do mięsa. Dodajemy do miazgi wino gronowe, w stosunku jeden do dwudziestu czterech, po wymieszaniu dodajemy jeszcze 50 dag dobrego miodu. Mieszanka musi leżakować w ciemnym miejscu przez kilka dni. Liście do winka można także zmiksować, lub użyć dobrej jakości soku z aloesu (najlepiej 100 procentowego z certyfikatem, bez dodatków). Wino należy przecedzić przez sito i rozlewać do butelek, które następnie przechowujemy w lodówce.
Dawkowanie winka aloesowego to :
Pierwszy tydzień – 3 razy dziennie po łyżeczce od herbaty.
Kolejne 3- 4 tygodnie 3 razy dziennie po łyżce stołowej.
Następne 3 – 4 tygodnie – wracamy do dawki łyżeczka dziennie.
Środek należy przyjmować przez dwa – trzy miesiące a następnie po przerwie jednego lub dwóch tygodni zaczynać nowy cykl.
Winko aloesowe stosuje się w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, oraz w owrzodzeniu jelita grubego.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...