Olejek oreganowy - remedium na wszystko?


Lebiodka pospolita

Olejek oreganowy – remedium na wszystko?

Oregano, inaczej lebiodka pospolita (Origanum Vulgare) to przyprawa, znana już od starożytności. Niestety, na jego temat nie ma badań i prawdopodobnie jego działanie jest skuteczne. 
Olejek z oregano to naturalny fungicyd – hamuje rozwój grzybów. Kwas rozmarynowy to środek przeciwzapalny oraz przeciwbakteryjny – zwalcza bakterie tlenowych i beztlenowych. Olejek z oregano jest antyoksydantem – usuwa wolne rodniki o wiele skuteczniej niż owoce cytrusowe i borówka. Powoduje zwiększenie wydalania moczu, dzięki czemu organizm szybciej oczyszcza się z toksyn. Działa pozytywnie przy braku apetytu oraz przy słabym wiązaniu produktów przemiany materii, powodując szybsze ich usuwanie.
Olejek z oregano stał się skuteczną bronią w walce z chorobami cywilizacyjnymi. Bardzo skutecznie odkaża powierzchnie, zabijając nawet tak groźne wirusy jak różne odmiany grypy. Wielu rodziców często chorujących dzieci widzi w olejku z oregano jedyną nadzieję poprawienia stanu zdrowia swoich pociech. Ilość sprzedawanych buteleczek świadczy o skuteczności tego preparatu.
Spotkałem się z opinią, że najskuteczniej działa olejek z dzikiego oregano, ale moim zdaniem, nie jest to prawda. W przypadku takich ziół, jak mięta czy melisa, znacznie większą zawartość drogocennych olejków eterycznych mają rośliny hodowlane i selekcjonowane przez wiele pokoleń. Według badań zaprezentowanych na stronie herbapolonica.pl na zawartość substancji leczniczych wpływają nawet takie szczegóły, jak czas pozyskiwania roślin.
Jeśli chcesz kupić dobry olejek oregano, polecam Ci sprawdzony produkt z firmy Asepta - kup go w tym sklepie.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...