Najgorsze produkty spożywcze


Moim zdaniem, nie ma nic gorszego, od promowania niezdrowych produktów, jako czegoś zdrowego. Półki sklepowe uginają się od produktów, które mamy kupują swoim dzieciom do szkoły, nie zdając sobie sprawy z tego, że szkodzą swoim dzieciom. Kupujemy je sobie także do pracy, nie zwracając uwagi na to, że lepiej byłoby wybrać tańszą i zdrowszą alternatywę. W tym tekście przedstawię kilka najgorszych, popularnych produktów ze sklepów.


Miksy sałat

W samej sałacie nie ma nic złego, ale mieszanki z marketów kosztujące grube pieniądze (około 10 zł), zawierają mnóstwo niezdrowych przypraw, majonezu i oleju. Znacznie lepiej kupić sałatę na targu i przygotować ją w domu, na przykład skrapiając sokiem z cytryny.

Soki owocowe

Pisałem o nich wiele razy – soki zawierają mnóstwo cukru i dużo kalorii, a także brakuje w nich błonnika. Są szczególnie niebezpieczne dlatego, że potrafimy wypić ich nawet litr lub więcej dziennie – nikt nie jest w stanie zjeść tyle owoców, jednak sok nie da nawet uczucia sytości. To tak, jakby zjeść kilka łyżek cukru.

Mufinki

Muffiniarnie wyrastają jak grzyby po deszczu, jednak nie mają nic wspólnego ze zdrowym jedzeniem. Zawierają mnóstwo cukru, białej mąki i sztucznych dodatków, a ich kaloryczność jest porównywalna z pączkami.

Płatki zbożowe

Płatki nie są wcale zdrowszym rozwiązaniem od kanapek – zawierają cukier i dużo białej mąki.

Sery

Ser w niewielkich ilościach jest zdrowy, jednak warto pamiętać, jak dużo zawiera on tłuszczu i soli. Jedzenie sera nie jest dobrym wyborem na diecie oraz dla małych dzieci.

Popcorn

Szczególnie niezdrowy jest popcorn przygotowywany w mikrofalówce, który zawiera dużą dawkę niezdrowych tłuszczów i soli. Najgorszymi składnikami popcornu są sztuczne dodatki, nadające mu różne smaki, na przykład maślany.

Przekąski zawierające nadmiar soli


Chipsy, paluszki i inne słone przekąski, są niezdrowe ze względu na zawartość dużej ilości pustych kalorii, węglowodanów, substancji powstających pod wpływem wysokiej temperatury oraz soli. Sól zatrzymuje wodę w organizmie i pogarsza metabolizm.  

Komentarze

  1. miksy sałat kojarzą mi się z tymi sałatami w foliowych opakowaniach. bez dodatków, ale słyszałam że też wcale nie są zdrowe, bo kiszą się w plastiku.

    nie do końca się zgadzam, co do soków. moim zdaniem nie ma nic złego w niewielkiej ilości czystego soku 100% owoców, bez cukru i substancji słodzących. wiadomo, że lepiej jest zjeść owoc, ale sok też jest w porządku. na pewno lepszy, niż słodzone napoje.

    płatki zbożowe płatkom nie równe. ja jem owsiane, orkiszowe, żytnie, jęczmienne. normalne zwykle płatki zbożowe. problem jest w tzw. płatkach śniadaniowych. to te zawierają dużo cukru, tłuszczu i innych zbędnych dodatków.

    popcornu nigdy nie uważałam za zdrową żywność, ale chyba jest jednak lepszy niż np. chipsy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz