Najlepsze zioła wspierające pracę mózgu


Jednym ze sposobów na poprawienie pracy swojego mózgu, jest zastosowanie ziół, o działaniu wspierającym umysł. Obecnie tylko około 0.5% społeczeństwa, ma IQ powyżej 140. Stosując zioła, nie podwyższysz swojego IQ, ale będziesz mógł za to pozbyć się zmęczenia i lepiej działać w przypadku zmęczenia.


Barwinek oraz żeń-szeń
Te dwa zioła skutecznie poprawiają funkcjonowanie mózgu i wpływają korzystnie na funkcje poznawcze. Te zioła badano na angielskich uniwersytetach, sprawdzając ich pozytywne działanie na funkcje poznawcze organizmu. Żeń-szeń ma bardzo silne działanie wspierające na funkcjonowanie układu nerwowego, a jego zaletą jest także to, że poprawia on koncentrację. Trwają badania nad stosowaniem go w przypadku ADHD oraz ADD (czyli niedoborów uwagi). Te składniki chronią organizm także przed promieniowaniem.

To substancja, dostępna obecnie wyłącznie w lekach na receptę, która ma bardzo silne działanie przeciwnowotworowe oraz wspiera pracę mózgu. Winkrystyna jest stosowana także jako środek, który wspiera pracę układu nerwowego oraz redukuje ryzyko powstawania guzów mózgu.

Gotu Kola
Gotu Kola to roślina, która przyśpiesza pracę mózgu oraz jest adaptogenem. Oznacza to, że zmniejsza ona niekorzystne działanie innych składników na działanie organizmu. Stres ma niekorzystne działanie na mózg i przetwarzanie informacji - w niewielkim natężeniu, wpływa ona pozytywnie na postrzeganie różnych rzeczy, natomiast w większym, prowadzi to do pogorszenia naszej wydajności. Gotu kola zmniejsza niekorzystny wpływ katecholamin, czyli substancji wydzielanych w czasie stresu na organizm, dzięki czemu, lepiej radzimy sobie ze stresem.

Rozmaryn
Rozmaryn w Polsce jest postrzegany raczej jako przyprawa, ale jego działanie jest znacznie bardziej różnorodne - wpływa on między innymi na przyśpieszenie szybkości i dokładności wykonywania zadań, które wymagają zaangażowania mózgu. Dzieje się tak, dzięki dużej zawartości 8-cineolu, substancji nadającej rozmarynowi znajomy zapach. Im wyższe jest stężenie 8-cineolu w rozmarynie, tym lepsze efekty osiąga się w trakcie pracy. Herbata z jego dodatkiem, jest jednym z najlepszych rozwiązań, gdy potrzebujesz szybkiej mobilizacji do pracy.

Ginkgo Biloba
To zioło, któremu tradycyjnie przypisuje się pozytywny wpływ na komórki mózgu. Ocenia się, miłorząb japoński wspiera pamięć oraz pracę naczyń krwionośnych. Osoby, które przyjmują leki rozrzedzające krew, powinny przed zastosowaniem większych dawek miłorzębu porozmawiać z lekarzem. Może on nasilać krwotoki, zwłaszcza, gdy połączymy go z preparatami rozrzedzającymi krew. Dla większości osób, jest on bezpiecznym i skutecznym środkiem na poprawienie pamięci. Na marginesie warto zauważyć, że miłorząb to jedna z niewielu roślin z rodziny nagozalążkowych, które przetrwały do dzisiejszych czasów. Rośnie on w wielu miejscach w Polsce - widziałem go między innymi w Zamościu na prywatnej posesji. To jedno z najciekawszych drzew, jakie istnieją.


Herbatkę z miłorzębu w swojej ofercie ma kilka firm produkujących suplementy, między innymi, firma Dary Natury.

Komentarze