Domowe sposoby przygotowania leków ziołowych

Przed samodzielnym przygotowaniem leków ziołowych sposobem domowym powinniśmy skonsultować się z wykwalifikowanym zielarzem.

Nalewki

Nalewki to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów leczenia.

Nalewki

Zioła w postaci nalewek można przechowywać 2 lata. Konserwuje się je zwykle alkoholem, który jednocześnie rozpuszcza większość zawartych w nich substancji czynnych. Nalewki sprzedawane w sklepach zielarskich są zwykle silniejsze i trwalsze. Można również przygotować je samodzielnie w domu.


Roztarte zioła zalewamy 50% roztworem alkoholu i pozostawiamy na 2 tygodnie, aby składniki przeszły do alkoholu. Przecedzamy i przelewamy do butelek. Pijemy łyżkę stołową nalewki z wodą lub herbatą.
Osobiście polecam naturalne liściaste herbaty ze sklepu zaprzyjaźnionego gdzie kupisz herbatę dobrego gatunku i w niskiej cenie  – http://vitamarket.pl/p10611-Herbata-zielona-Krolewska-1-kg.html

Napary 

Napary przygotowujemy tak jak herbatę i pijemy gorący,

Napar z pokrzywy, który oczyszcza krew

zimny lub z lodem.

Przyrządzamy go z liści lub z kwiatów, np. 2 łyżeczki ziół zalewamy 2 filiżanki wrzącej wody i całość pozostawiamy na 10 minut do naciągnięcia. Co pewien czas mieszamy, następnie przecedzamy i ewentualnie dosładzamy do smaku miodem.

Musicie uwierzyć mi na słowo,że napar np z pokrzywy pozytywnie wpływa na naszą urodę.
Pokrzywa również nazywana jest naturalnym antybiotykiem.
Ja swoją pokrzywę kupiłam http://vitamarket.pl/p575-Pokrzywa-30-gramow-herbatka-ekologiczna.html.
Piję taką herbatkę między posiłkami 1-2 razy dziennie.
Borykałam się z anemią . Brałam żelazo w każdej możliwej formie, przetestowałam chyba wszystka i dopiero napar z pokrzywy który piłam przez 2 miesiące pomógł mi unormować wyniki krwi.

Okłady z papki

Takie okłady służą do zewnętrznego przekładania ziół na chore miejsca.

Okłady z papki

Przygotowujemy ciepłe ciasto ze zmiażdżonych ziół, mąki i wody lub ziół, chleba i mleka. Przykładamy na skórę i przykrywamy kawałkiem płótna. Gdy okład wysycha, zwilżamy go ciepłą wodą. Do zmiażdżonych roślin można też dodać trochę ciepłej wody. Papkę umieszczamy między dwiema warstwami gazy i przykładamy na skórę.