Ziołowe metody na poprawę pracy trzustki


Trzustka to bardzo ważny organ i gruczoł, zlokalizowany w górnej części brzucha. Ma ona szereg zadań, takich, jak wydzielanie soków żołądkowych, które trawią makroskładniki odżywcze, reguluje poziom glukozy we krwi i substancji mających za zadanie, zneutralizować działanie soku żołądkowego.
Aby wspierać działanie trzustki, lub zapobiegać chorobom, które są z nią związane, warto zastosować preparaty ziołowe. Zanim je zastosujesz, dokładnie zapoznaj się z ich działaniem lub zapytaj o nie lekarza, znającego się również na medycynie naturalnej.
Problemy z trzustką
Jest wiele chorób związanych z trzustką, a trzy najważniejsze z nich to rak trzustki, niewydolność trzustki i jej przewlekłe lub ostre zapalenie. Najgroźniejszy jest rak trzustki, który zagraża życiu. Narodowe Centrum Informacji Biotechnologicznej (National Center for Biotechnology Information) twierdzi, że rak trzustki daje przerzuty o 80% zdiagnozowanych pacjentów. Niewydolność trzustki to choroba, w której trzustka nie produkuje wystarczającej ilości insuliny, natomiast pancreatitis, to stan zapalny tego organu.
Pomocne metody ziołowe na trzustkę
Zioła mogą być stosowane w różnych dolegliwościach z trzustką, jednak w przypadku raka i stanu zapalnego trzustki, brakuje naukowych dowodów na ich skuteczność. Mimo to od lat stosuje się je, by poprawić stan pacjentów. Wielu lekarzy zajmujących się ziołolecznictwem twierdzi, że zioła, takie, jak goryczka, gorzknik kanadyjski, jeżówka i orzechy cedrowe wspierają i stymulują pracę trzustki Mniszek lekarski i liść oliwny wspierają trzustkę przy stanach zapalnych i poprawiają jej zdrowie. Korzeń lukrecji jest używany w celu wspomagania funkcji wydzielniczej trzustki.
Więcej informacji na temat ziół na trzustkę
Korzeń mniszka lekarskiego jest pomocny, jako preparat wspomagający przy problemach z trzustką, wspiera także jej zdrowie i poprawia jej pracę. Mniszek lekarski wspomaga produkcję żółci, oczyszcza także krew i wątrobę, dzięki czemu zmniejsza obciążenie trzustki. Wspomaga także działanie innych organów, jak nerki, śledziona i żołądek. Jeśli chcesz wypróbować działanie tego zioła, warto porozmawiać na jego temat z lekarzem.
Weź to pod uwagę!
Problemy z trzustką mogą być bardzo poważne. Niektóre, poważne problemy z trzustką, mogą prowadzić nawet do śmierci. Nie używaj suplementów ziołowych zamiast leków, które zapisał Ci lekarz. Zioła mogą być używane przede wszystkim jako leczenie wspomagające trzustki, po uzgodnieniu tego z lekarzem. Niektóre zioła mogą mieć efekty uboczne i wykazywać interakcje z lekami, dlatego bądź zawsze rozważny i konsultuj się z lekarzem, który ma doświadczenie w ziołolecznictwie. 

Komentarze

  1. Nie mam szczęścia do lekarzy , którzy popierają zioła...kiedy przy chemioterapii piłam pokrzywę by mieć dobrą krew , zostałam zbesztana ....ogólnie wszyscy lekarze twierdza , że nie ma żadnych badań naukowych które by udowodniły działanie ziół !!! To jak z nimi coś konsultować ? Wyjątkiem jest konwent braci bronifratrów , gdzie połączyli metody medycyny konwencjonalnej z niekonwencjonalną...

    OdpowiedzUsuń
  2. Zioła to bardzo silny działać. Zgadzam się, ze trzeba stosować ich ostrożnie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Oczywiście, poziom kształcenia lekarzy jest żenujący, zachowują się jak po kursie wpisywania recept u prezesów koncernów farmaceutycznych, a nie jak absolwenci am :p

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz