Srebro koloidalne - remedium na problemy skórne

Masz problemy z trądzikiem, egzemą, brodawkami lub wrzodami skóry? Warto zastosowań na nie srebro koloidalne.
Srebro koloidalne zawiera niewielkie cząsteczki srebra, których rozmiary wynoszą od 2 do 10 nm i są rozpuszczone w wodzie lub w innym płynie. Często nazywa się je także nanosrebrem. Srebro koloidalne bło powszechnie wykorzystywane jako lekarstwo w Europie i USA do lat 40 XX wieku. Po wynalezieniu antybiotyków, firmy farmaceutyczne zaczęły je bardzo intensywnie promować, a srebrem koloidalny zajęli się wyłącznie pasjonaci.

Na szczęście badania nad tym produktem ciągle trwały i ludzie interesowali się tym produktem. Naukowcy odkryli, że srebro koloidalne pomaga nawet w przypadku poważnych chorób, takich, jak nowotwory, HIV i borelioza. W przeszłości, nie było dowodów na działanie srebra koloidalnego i wykazały je dopiero badania.
W tym artykule chcę się skupić na potwierdzonych właściwościach zdrowotnych srebra koloidalnego, które ma działanie bakteriobójcze, zabija grzyby i wirusy. Można go stosować na skórę przy wielu chorobach skóry, takich, jak trądzik, egzema, brodawki, stany zapalne i inne problemy.

W jaki sposób srebro koloidalne pomaga na trądzik i inne problemy skórne?

Jego najważniejszą właściwością jest to, że pozwala pozbyć się bakterii, które powodują na przykład trądzik.
Trądzik pojawia się wtedy, gdy gruczoły łojowe skóry produkują zbyt dużo łoju. Przyczyną takiego stanu może być na przykład zwiększona aktywność androgenów u kobiet i mężczyzn. Proces jest połączony z narastaniem warstwy naskórka, która blokuje mieszki włosowe.. Z tego powodu, pory skóry są zablokowane przez naskórek i sebum.

Bakteria odpowiedzialna za trądzik, czyli Propionibacterum acne, żyje na skórze każdego z nas. Żywi się wydzieliną mieszków włosowych. Bakteria produkuje substancje chemiczne, które zwiększają stan zapalny i wpływają na powstawanie najczęstszych problemów związanych z trądzikiem, takich, jak wypryski, wągry i inne pryszcze. Często dochodzi do nadkażenia zmian także innymi bakteriami, co powoduje jeszcze poważniejszy stan zapalny.


Srebro koloidalne niszczy wszystkie szkodliwe bakterie, które żyją na powierzchni skóry. Usuwa także nadmiar sebum, które blokuje pory skóry i wspomaga wzrost bakterii.

Srebro koloidalne pomaga w wielu innych powszechnych chorobach skóry. Jego mechanizm działania jest prosty i efektywny - zabija bakterie, które pogarszają stan skóry i głęboko oczyszcza skórę, dlatego problem nie pojawia się ponownie. Według niektórych lekarzy, srebro koloidalne zabija około 650 rodzajów patogenów, takich, jak bakterie, grzyby i wirusy.

Czy srebro koloidalne jest bezpieczne?

Tak, jak najbardziej. Spotkałem się z jego zastosowaniem nawet na otwarte rany i oparzenia, po to, by usunąć bakterie, grzyby i wirusy. Nano-cząsteczki srebra zabijają bakterie, natomiast nie mają szkodliwego wpływu na inne tkanki. To dlatego po polaniu rany srebrem koloidalnym nie pojawia się ból, który może towarzyszyć na przykład używaniu wody utlenionej.

Srebro koloidalne jest stosowane także jako dodatek do preparatów na skórę. Na przykład w Wielkiej Brytanii można spotkać się ze stosowaniem opatrunków ze srebrem. Są one zalecane przez tamtejszą służbę zdrowia na oparzenia i trudno gojące się rany. Używa się ich także w Polsce. Leczenie ran w ten sposób jest bezpieczne i dobrze udokumentowane w literaturze.

Jest jednak kilka wyjątków

Nie używaj srebra koloidalnego, jeśli masz alergię na srebro.
Kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także wszystkie osoby, które cierpią na choroby przewlekłe, powinny skonsultować stosowanie srebra z lekarzem.
Najlepsze efekty uzyskuje się wtedy, gdy srebro jest stosowane dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Dzięki takiemu użyciu, można efektywnie usunąć ze skóry wszystkie bakterie, grzyby i inne zanieczyszczenia. Usuwa ono także nadmiar sebum, dzięki czemu skóra jest matowa. Pamiętaj, by po zastosowania srebra nie wychodzić od razu na słońce.

Srebro koloidalne na trądzik

Osoby z trądzikiem, mogą je stosować znacznie częściej, nawet 4 razy dziennie. Warto przemywać nim te rejony twarzy, na których pojawia się najwięcej zmian. Można w nim namoczyć wacik i masować skórę. Nawet, jeśli problem z trądzikiem będzie mniej intensywny, należy dalej stosować srebro koloidalne, by nie powrócił.
Wiele osób nosi srebro w małej butelce i zabiera je ze sobą do pracy lub do szkoły. Dzięki temu, mogą go używać w ciągu dnia.

Jeśli masz wysypkę skóry, możesz użyć srebra koloidalnego bezpośrednio na zmieniony obszar, kilka razy dziennie. Gdy problem jest poważny, zrób opatrunek, mocząc w srebrze wacik gazę. Zmieniaj go raz dziennie lub częściej. Srebro koloidalne jest pomocne także na brodawki i grzybicę. Jeśli masz taki problem, wyrób w sobie nawyk smarowania zmiany srebrem, dzięki czemu zniknie ona bardzo szybko.
Zwróć uwagę na to, czy srebro koloidalne, które kupujesz, jest wysokiej jakości. W sieci jest wielu producentów, a niektóre srebra mogą mieć problem na przykład z osadem. Oznacza to, że cząstki substancji aktywnej są zbyt duże i lepiej wybrać inny produkt. Nigdy nie miałem problemów zesrebrem z tej firmy.

Komentarze

  1. Uważam, że na zmiany skórne srebro koloidalne jest po prostu najlepsze! Bardzo mi pomogło w uciążliwej walce z trądzikiem, polecam je wszystkim znajomym.

    OdpowiedzUsuń
  2. HIV to nie choroba

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz