Oczyszczanie organizmu - dlaczego warto?

Czujesz się ociężały? Masz problemy ze skórą, bólem lub układem pokarmowym? Nie możesz schudnąć? Być może to czas na detoks.
Oczyszczanie organizmu jest stosowane od zarania dziejów na całym świecie. Stosowało się je w medycynie chińskiej i ajurwedzie, by usunąć zanieczyszczenia i poprawić stan organizmu. Jeśli najpierw usuniesz lub zneutralizujesz toksyny, suplementy diety będą działały znacznie skuteczniej. Pozwoli Ci to uchronić się od choroby i przywróci Twoją zdolność do osiągnięcia optymalnego zdrowia.

Na czym polega oczyszczanie organizmu?
Oczyszczanie oznacza przede wszystkim usunięcie zanieczyszczeń z krwi. Można to zrobić, dzięki odtruciu wątroby, miejsca, gdzie toksyny są przetwarzane i eliminowane. Organizm eliminuje toksyny przez nerki, jelita, płuca, układ limfatyczny i skórę. Niestety, ale ten system nie zawsze działa idealnie i toksyny mogą pozostawać we krwi i w każdej komórce organizmu.
Program odtruwania skutecznie wspomaga odtruwanie przez:
1. Przyśpieszenie pracy organów wewnętrznych
2. Stymulowanie pracy wątroby do usuwania toksyn
3. Zwiększenie usuwania szkodliwych substancji przez jeltia, nerki i skórę.
4. Nasilenie krążenia krwi
5. Dostarczenie organizmowi zdrowych substancji pokarmowych.
Oczyszczanie organizmu działa na poziomie pojedynczych komórek.

Jak można sprawdzić, czy potrzebuję oczyszczenia?

Niektórzy specjaliści od naturalnych terapii uważają, że należy się odtruwać raz w roku. Nie powinny tego robić kobiety w ciąży i matki karmiące, dzieci i pacjenci z przewlekłymi, poważnymi chorobami, takimi, jak nowotwory czy gruźlica. Jeśli nie jesteś pewny, czy odtruwanie organizmu jest dobre dla Ciebie, najpierw zapytaj lekarza.

Dziś środowisko jest tak zanieczyszczone, że odtruwanie się jest bardzo ważne. Oto kilka najważniejszych objawów, które sugerują, że powinieneś się odtruwać:
 • Nieuzasadnione zmęczenie
 • Problemy z porannym wstawaniem
 • Podrażniona skóra
 • Alergie
 • Częste infekcje
 • Podkrążone oczy
 • Wzdęcia
 • Problemy z menstruacją
 • Ociężałe myślenie, uczucie „bycia za mgłą”

Jak mogę rozpocząć detoks?

Po pierwsze, zmniejsz ilość toksyn, które przyjmujesz. Wyeliminuj z diety alkohol, kawę, papierosy, cukier i tłuszcze nasycone. Wszystkie te substancje to toksyny, które mogą przeszkadzać w procesie leczenia. Następnie zmniejsz ilość chemicznych środków czyszczących i środków higieny osobistej (zanieczyszczenia są w szamponach, zmywaczach, dezodorantach i pastach do mycia zębów) i zastąp je preparatami naturalnymi.
Oczyszczanie organizmu jest hamowane także przez stres, zwiększający wydzielanie niektórych hormonów. Jednym z nich jest adrenalina, która może motywować Cię do pracy, gdy zbliża się termin oddania projektu, ale w dużych ilościach zwiększa ilość toksyn w organizmie i spowalnia pracę wątroby. Joga i medytacja to proste i efektywne sposoby na uniknięcie stresu, dzięki któremu możesz zmniejszyć nasilenie swoich reakcji na różne sytuacje.
Bardzo ważne jest nauczenie się prawidłowej reakcji na stres. Brian Tracy opisał kiedyś reakcję ludzi na to, że autobus, którym mieli dojechać do pracy, utknął w korku. Niektórzy ludzie denerwowali się z tego powodu i przeklinali, mimo to, że miało to wyłącznie negatywny wpływ na ich organizm. Inni wykorzystali korek jako metodę na przeczytanie czegoś interesującego i telefon do szefa. Nie denerwuj się na rzeczy, których nie możesz zmienić.

Który program odtruwania jest najlepszy dla Ciebie?

Jest wiele sposobów na odtruwanie organizmu, które są dopasowane do potrzeb różnych ludzi. Niektóre z nich trwają 7 dni, bo właśnie tyle czasu może trwać oczyszczenie krwi. Możesz też znaleźć programy odchudzające, które polegają na piciu płynów przez 2 dni, a następnie wprowadzeniu niskokalorycznej, roślinnej diety. Jeśli chcesz usunąć toksyny, powinieneś także zwiększyć ilość wypijanej wody.

Oto kilka najlepszych diet odtruwających.

1. Jedzenie owoców i warzyw (na przykład dieta Dąbrowskiej)
2. Oczyszczanie z drinkami smoothie
3. Oczyszczanie sokami
4. Wyeliminowanie z diety cukrów
10 najlepszych sposobów na wspomaganie oczyszczania organizmu
Po oczyszczeniu organizmu, możesz wspierać ten stan za pomocą diety, suplementów i odpowiedniego trybu życia.

1. Jedz dużo błonnika, brązowego ryżu i świeżych, organicznych roślin i warzyw. Buraczki, rzodkiewki, karczochy, cukinia, brokuł, spirulina i chlorella, a także inne wodorosty, skutecznie odtruwają organizm.
2. Oczyszczaj i chroń wątrobę, przyjmując takie zioła, jak mniszek polny, łopian i ostropest, pij także dużo zielonej herbaty.
3. Przyjmuj witaminę C, która wspiera produkcję glutationu, substancji pozwalającej na usunięcie toksyn z organizmu.
4. Pij jak najwięcej wody.
5. Nie zapominaj o głębokim oddychaniu, które dostarczy Ci więcej tlenu.
6. Nie stresuj się - zamiast tego, wyrażaj pozytywne emocje.
7. Pod prysznicem puszczaj naprzemiennie gorącą i zimną wodę. Następnie wygrzej się w łóżku.
8. Bardzo przydatne są wizyty w saunie, które pozwalają na usunięcie toksyn przez skórę.
9. Wypróbuj plastry oczyszczające lub masaż stóp, by usunąć toksyny przez ich pory. W sklepach znajdziesz różne urządzenia do masażu.
10. Co jest najważniejsze w czasie oczyszczania organizmu? Ćwiczenia, pobudzające przepływ krwi i limfy. Możesz wybrać na przykład jogę lub skakanie na trampolinie. Staraj się ćwiczyć co najmniej godzinę dziennie.


P.S. - ciekawe produkty na oczyszczenie znajdziesz w tym sklepie zielarskim 

Komentarze

 1. Od kiedy głębokie oddychanie dostarcza więcej telenu.
  Proszę zapoznać się z pracami dr Buteyki

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz