część prawdy
tym, co się dzieje, gdy przyjmujesz za mało ich preparatów. Wielu
z nich oferuje preparaty, które uzupełniają większość
niedoborów … do których nigdy by nie doszło, gdybyś odżywiał
się z zaleceniami lekarzy.
źle odżywia
ludzi dostarcza organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów.
Nawet, jeśli żywisz się śmieciowym jedzeniem, każdy kęs
dostarcza Twojemu organizmowi sporej dawki tego, czego potrzebujesz.
Nie ma żadnego zagrożenia niedoboru witamin.
ubezpieczenia, jeśli będziesz kupował ich produkty
chorobę, że żywisz się tak źle, że niedługo umrzesz. To nic
dziwnego, strach zmotywuje Cię do zakupu. Gdyby powiedzieli prawdę,
ich produkty by się nie sprzedawały.
ze złej diety i może być leczonych „naturalnymi” metodami
medycznej? Dieta może być przyczyną kilku chorób (na przykład
miażdżycy), ale większość z nich nie ma nic wspólnego z dietą.
Wiele chorób jest spowodowanych stresem lub nieprawidłową budową
organów. Firmy sprzedające takie preparaty twierdzą, że zamiast
udać się do lekarza, lepiej wypić „zielonego drinka”.
„sztuczna” i nie ma żadnych wartości odżywczych
do tego, że ma mniej wartości odżywczych, ale zmiany nie są tak
duże, by trzeba było uzupełniać niedobory za pomocą suplementów.
upraszczają go. Nigdy nie dowiesz się od nich tego, że tylko kilka
witamin jest wrażliwych na temperaturę, a ich brak uzupełniasz
jedząc warzywa i owoce – niezależnie od tego, czy są świeże,
czy też mrożone. Temperatura nie niszczy także minerałów.
Twoje zachowanie
cukierki, a potem z tego samego powodu ludzie idą do więzienia. Te
twierdzenia są wyssane z palca i oparte na pojedynczych, wymyślonych
historiach.
niebezpieczna
tego, by zęby i kości były mocne. Wszyscy szarlatani twierdzą, że
fluoryzacja jest groźna dla ludzi, mimo tego, że jeszcze nie
odnotowano żadnych niekorzystnych skutków tego działania.
jedzenie niebezpieczne i bez wartości odżywczych
sprzedają „organiczną” (czyli drogą) żywność. Nawozy mogą
mieć negatywne działanie na zdrowie, ale jest ono tak małe, że
żadne badania go nie wykryły. Żywność certyfikowana jako „eko”
jest tak samo niebezpieczna, jak inne rodzaje jedzenia i znacznie
droższa.
„zatruciem”, jeśli odżywiasz się w normalny sposób.
diety twierdzą, że chronią Cię przed „korporacjami”, a jeśli
im zaufasz i kupisz, naturalne produkty, będziesz zdrowy. Większość
dodatków do żywności nie ma żadnego działania na organizm
człowieka, a dzięki nim jedzenie jest chronione przed pleśnią i
gniciem.


Spadek energii wynika ze spadku poziomu glukozy we krwi, wtedy trzeba coś zjeść. Moim zdaniem, dieta kwaśniewskiego jest jedną z najlepszych – je się niewiele, same tłustości, glukoza się nie waha 🙂
Punkt 6 – w nim jest trochę prawdy 🙂 U mnie dieta wpływa na zachowanie. Kiedy rezygnuje w produktów glutenowych, mam mnóstwo energii, jestem spokojna i zadowolona. Jeśli skuszę się na bułeczki itp. momentalnie spadek energii, drażliwość, rozkojarzenie, a tym samym robię się nieznośna.
Tak więc nie wszystko jest takie czarne albo białe.