26 sposobów na rozpoznanie współczesnego „znachora” - część pierwsza

Cześć, 
w dzisiejszym poście przedstawię kilka metod, których imają się firmy sprzedające suplementy diety i żywność naturalną, aby skłonić Ciebie do zakupu. Uwaga, będzie kontrowersyjnie.

1 – Gdy mówi o suplementach diety, mówi tylko część prawdy
Marketingowcy takich środków mówią Ci tylko o tym, co się dzieje, gdy przyjmujesz za mało ich preparatów. Wielu z nich oferuje preparaty, które uzupełniają większość niedoborów … do których nigdy by nie doszło, gdybyś odżywiał się z zaleceniami lekarzy.
2 – Mówią o tym, że większość ludzi się źle odżywia
Nie żyjemy w średniowieczu – większość ludzi dostarcza organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Nawet, jeśli żywisz się śmieciowym jedzeniem, każdy kęs dostarcza Twojemu organizmowi sporej dawki tego, czego potrzebujesz. Nie ma żadnego zagrożenia niedoboru witamin.
3 – Firmy oferują Ci coś w rodzaju ubezpieczenia, jeśli będziesz kupował ich produkty
Dlatego też wpierają Ci, jak Żyd w Niemca chorobę, że żywisz się tak źle, że niedługo umrzesz. To nic dziwnego, strach zmotywuje Cię do zakupu. Gdyby powiedzieli prawdę, ich produkty by się nie sprzedawały.
4 – Większość diet według nich bierze się ze złej diety i może być leczonych „naturalnymi” metodami
Czy przeczytasz o tym w jakiejś książce medycznej? Dieta może być przyczyną kilku chorób (na przykład miażdżycy), ale większość z nich nie ma nic wspólnego z dietą. Wiele chorób jest spowodowanych stresem lub nieprawidłową budową organów. Firmy sprzedające takie preparaty twierdzą, że zamiast udać się do lekarza, lepiej wypić „zielonego drinka”.
5 – Takie firmy twierdzą, że żywność jest „sztuczna” i nie ma żadnych wartości odżywczych
To prawda, że przetwarzanie żywności prowadzi do tego, że ma mniej wartości odżywczych, ale zmiany nie są tak duże, by trzeba było uzupełniać niedobory za pomocą suplementów.
Szarlatani zniekształcają obraz świata i upraszczają go. Nigdy nie dowiesz się od nich tego, że tylko kilka witamin jest wrażliwych na temperaturę, a ich brak uzupełniasz jedząc warzywa i owoce – niezależnie od tego, czy są świeże, czy też mrożone. Temperatura nie niszczy także minerałów.
6 – Szarlatani twierdzą, że dieta wpływa na Twoje zachowanie
Według nich, dzieci cierpią na ADHD, bo jedzą cukierki, a potem z tego samego powodu ludzie idą do więzienia. Te twierdzenia są wyssane z palca i oparte na pojedynczych, wymyślonych historiach.
7 – Kłamią, że fluoryzacja wody jest niebezpieczna
Powiedzmy to wprost – fluor jest konieczny do tego, by zęby i kości były mocne. Wszyscy szarlatani twierdzą, że fluoryzacja jest groźna dla ludzi, mimo tego, że jeszcze nie odnotowano żadnych niekorzystnych skutków tego działania.
8 – Uważają, że ziemia jest skażona, a jedzenie niebezpieczne i bez wartości odżywczych
To twierdzenie jest powtarzane przez osoby, które sprzedają „organiczną” (czyli drogą) żywność. Nawozy mogą mieć negatywne działanie na zdrowie, ale jest ono tak małe, że żadne badania go nie wykryły. Żywność certyfikowana jako „eko” jest tak samo niebezpieczna, jak inne rodzaje jedzenia i znacznie droższa.
9 – Wpierają, że jesteś zagrożony „zatruciem”, jeśli odżywiasz się w normalny sposób.
Co za bzdura. Firmy sprzedające drogie suplementy diety twierdzą, że chronią Cię przed „korporacjami”, a jeśli im zaufasz i kupisz, naturalne produkty, będziesz zdrowy. Większość dodatków do żywności nie ma żadnego działania na organizm człowieka, a dzięki nim jedzenie jest chronione przed pleśnią i gniciem.
Następna część wkrótce - jeśli nie chcesz jej przegapić, zapisz się na newsletter.

Komentarze

 1. Punkt 6 - w nim jest trochę prawdy :) U mnie dieta wpływa na zachowanie. Kiedy rezygnuje w produktów glutenowych, mam mnóstwo energii, jestem spokojna i zadowolona. Jeśli skuszę się na bułeczki itp. momentalnie spadek energii, drażliwość, rozkojarzenie, a tym samym robię się nieznośna.

  Tak więc nie wszystko jest takie czarne albo białe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spadek energii wynika ze spadku poziomu glukozy we krwi, wtedy trzeba coś zjeść. Moim zdaniem, dieta kwaśniewskiego jest jedną z najlepszych - je się niewiele, same tłustości, glukoza się nie waha :)

   Usuń

Prześlij komentarz