5 rzeczy, które poprawią Twój nastrój

Koleżanka mojej babci przez całe życie borykała się z depresją. Gdy denerwowała się lub miała zły nastrój, zajadała stres ciastkami. Nie trudno się domyślić, że szybko spowodowało to zespół metaboliczny, czyli połączenie cukrzycy, miażdżycy, wysokiego ciśnienia i kilku innych chorób. Czy myślisz, że gdy miała cukrzycę, zrezygnowała z jedzenia słodyczy?
Ależ skąd, zmieniło się tylko, to że zaczęła obwiniać lekarzy za swoje położenie. To dziwne, że jeden nawyk może pozbawić człowieka zdrowia.
Na nawyki żywieniowe powinny zwrócić uwagę przede wszystkim starsze osoby. Bywa tak, że nie kontrolują one swojej wagi przez lata i potem, gdy zachodzi konieczność zrzucenia wagi, jest to bardzo trudne.
Zamiast pocieszać się węglowodanami, zapoznaj się z pięcioma najlepszymi produktami, które poprawiają nastrój.

Kawa Kakao

Osoby, które na poprawienie nastroju jedzą czekoladę, dostarczają sobie zbędnych kalorii. Znacznie lepiej działa kakao – naturalny antydepresant. Zawiera dużą ilość antyoksydantów, magnezu, żelazo, chrom i mangan. Badania wskazują, że kakao może wspomagać Twój układ krążenia, zwiększyć poziom energii, poprawić libido i podreperować nastrój. Zamiast jeść czekoladę, zrób sobie kakao.

Nienasycone kwasy tłuszczowe

Nienasycone kwasy tłuszczowe obecne w rybach i w olejach roślinnych tłoczonych na zimno, mogą wspomóc walkę z depresją. Kwasy omega-3 mają wpływ na substancje chemiczne obecne w mózgu i bezpośrednio na otoczkę mielinową neuronów.
Moim zdaniem, dobrym źródłem kwasów omega-3 jest olej lniany tłoczony na zimno. Nie przesadzaj z ilością olejów w diecie - są bardzo tuczące.
Papryka Chilli

Chilli

Jedzenie ostrych potraw powoduje uczucie bólu, ale to dobry ból. Pieczenie nie uszkadza tkanek, ale wywołuje za to wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia.
Witaminy z grupy B
Kiepski nastrój może wynikać z niedoboru witamin z grupy B. Warto uzupełnić dietę w pokarm, który zawiera te witaminy, na przykład drożdże, warzywa z zielonymi liśćmi, owoce morza, drób, jajka, migdały i awokado. Nie bój się drożdży – wbrew temu, co mówią niektórzy specjaliści, drożdże nie powodują drożdżycy.

Prawdziwe jedzenie

Największą zmianę, jeśli chodzi o samopoczucie, możesz odnotować po przejściu na prawdziwą dietę. Chodzi o usunięcie z pożywienia żywności przetworzonej, barwników i słodzików.
Jeśli zaczniesz przyrządzać swoje potrawy od podstaw, co nie jest wcale tak czasochłonne, to zauważysz, że czujesz się znacznie lepiej. Tylko w taki sposób możesz być pewnym tego, co jesz i ile kalorii dziennie przyjmujesz.
1
Zapraszam do komentowania i proponowania nowych tematów artykułów. Jeśli masz temat, który szczególnie Cię interesuje, napisz o tym w komentarzu.
1. 5 Foods To Boost Your Mood. http://www.mindbodygreen.com/0-17429/5-foods-to-boost-your-mood.html. Accessed February 21, 2015.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Komentarze