Naturalny lek na „te” sprawy – palma sabal

Gdy pracowałem w sklepie zielarskim, najbardziej kłopotliwymi klientami byli panowie, którzy chcieli kupić leki na prostatę. Jeden z nich nigdy nie pamiętał, co chce kupić i poprosił o tabletki z drzewa… Co byś odpowiedział na taką prośbę? Odpowiedź na koniec posta.


Palma sabalowa to roślina z rodziny arekowatych, która pochodzi z Ameryki Północnej. Prostata natomiast, to wie chyba każdy – gruczoł krokowy u mężczyzn, który często rozrasta się do rozmiarów nadnaturalnych. Okazuje się jednak, że zestawienie prostaty z palmą sabalową, daje bardzo dobre efekty lecznicze.


Palma sabalowa uzyskiwana jest z terenów Georgi, Oklahomy, Florydy, Karoliny Północnej i Południowej, a także z Luizjany. Wyciąg z tej rośliny wykazuje bardzo dobre działanie w leczeniu rozrostu gruczołu krokowego oraz w chorobach związanych z układem moczowo-płciowym (impotencji, zanikowi jąder, niepłodności).


Działanie Palmy sabalowej


Badania naukowe wykazały, że Palma sabalowa to naturalny i bezpieczny lek, który z powodzeniem może być stosowany w niedomogach prostaty. Idąc tym tropem powstało lekarstwo o nazwie Palma Sabal, którego głównym składnikiem jest właśnie Palma sabalowa. Działanie tejże palmy polega na tym, że selektywnie antagonizuje ona DHT, a dzięki temu testosteron w gruczole krokowym nie jest zmieniany na dihydrotestosteron. Ponadto zawartość fitosteroli, jakim charakteryzuje się Palma sabalowa sprawia, że prostata jest odporna na schorzenia.


Palma Sabal zawiera w swoim składzie przede wszystkim kwasy tłuszczowe takie jak: oleinowy, palmitynowy, laurynowy i mirystynowy, a także polisacharydy.

Lecznicze właściwości palmy sabal to:

  • Leczenie prostaty (gruczołu krokowego).
  • Leczenie impotencji i zaburzeń erekcji.
  • Usprawnienie pracy układu moczowego.
  • Złagodzenie bólu i stanów zapalnych.
  • Działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.
  • Działanie antyandrogenne i antyestrogenne.
  • Uspokojenie i wyciszenie.

Palma Sabal to bezpieczny i skuteczny lek, który można przyjmować prewencyjnie już po 45 roku życia. Nie wywołuje on podrażnień żołądka, ani skutków ubocznych. Z powodzeniem hamuje wydzielanie się dihydrotestosteronu, a co za tym idzie oddawanie moczu przebiega w normalny sposób i w odpowiedniej częstotliwości. Zmniejsza się ryzyko infekcji układu moczowego, spowodowanego zaleganiem w nich bakterii, a także poprawia się komfort życia.


Palma Sabal jest na naszym rynku dostępna w formie tabletek, którym przypisuje się również działanie, jako afrodyzjak.


Przeciwwskazania do stosowania Palmy Sabal


Palma Sabal nie powinna być stosowana przez mężczyzn, którzy cierpią na otyłość, choroby pasożytnicze czy przewlekłe. Szczególną ostrożnością powinni się również wykazać Ci, którzy borykają się z zapaleniem stawów czy reumatyzmem.

PS. – tabletki z drzewa to wierzbownica drobnokwiatowa.
Zapraszam do komentowania.