Sok z pikli w walce ze skurczami

Ostatnio znalazłem na stronie www.livestrong.com ciekawy artykuł o tym, jak sok z ogórków pomaga nam w walce ze skurczami mięśni. Zapraszam do zapoznania się z jego luźnym tłumaczeniem.
Skurcze mięśni są niezwykle bolesne, a podczas nich nie możemy nic zrobić. Jeśli pojawiają się z przepracowania, picie soku z kiszonych ogórków pomoże Ci w zmniejszeniu częstotliwości skurczów.

Przyczyna skurczów

Pojawiają się one często u sportowców po treningu, a naukowcy nie wiedzą dokładnie, co wpływa na ich pojawianie się. Jednym z podejrzanych jest odwodnienie organizmu, pojawiające się wtedy, gdy się pocimy. Zaburzona równowaga sodowo-potasowa prowadzi do zaburzenia przewodnictwa nerwowego. Sportowcy piją napoje z elektrolitami, ale sok z ogórków jest znacznie bezpieczniejszy.

Jak to działa

Ma charakter kwasowy, a naukowcy wykryli, że ocet powstający w słoikach ma pozytywny wpływ na przesyłanie sygnałów do nerwów. Podobne działanie ma picie samego octu winnego, jednak jest znacznie gorszy w smaku od soku z ogórków kiszonych.

Skutki uboczne

Nie wiemy jeszcze, czy picie soku z ogórków kiszonych jest szkodliwe. Produkt znamy od wieków, a nigdy nie zaobserwowano, by coś złego stało się po zjedzeniu pikli. Jeśli pragniesz pozbyć się skurczy, zacznij od niewielkich dawek soku.
Ty także masz problemy ze skurczami? Podziel się swoimi przeżyciami i środkami, które pomagają Ci na tę dolegliwość.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...