Najważniejsze informacje o termogenikach

Podczas pracy w sklepie zielarskim i aptece zauważyłem, że najlepsze efekty spośród wszystkich środków na odchudzanie dają termogeniki. W połączeniu z dietą i ćwiczeniami osiągniesz naprawdę szybkie i trwałe rezultaty. Tego typu środki są dostępne w formie tabletek, granulatu, płynu, przypraw i ziół do zaparzania.
Spalacze tłuszczu działają na trzy sposoby:

Zapobieganie wchłaniania tłuszczu

Ten efekt można osiągnąć dzięki stosowaniu tabletek z chitosanem i innych preparatów błonnikowych. Nie są one trawione i usuwamy je z organizmu wraz z tłuszczem, osadzającym się na powierzchni błonnika. Dają poczucie pełności. Tego typu spalacze tłuszczu są popularne, ale posiadają działania uboczne – blokują wchłanianie leków i witamin z pożywienia, jeśli są przyjmowane razem z takimi środkami. U wrażliwych osób mogą spowodować biegunkę lub zaparcie. Jeśli stosujesz takie środki, to nie przedłużaj terapii i pij dużo wody.

Zmniejszanie apetytu

Znacznie lepszym wyborem są spalacze tłuszczu, które wpływają na zmniejszenie apetytu przez zwiększenie wydzielania hormonów i podwyższanie temperatury ciała. Chrom wpływa na zmniejszenie apetytu na cukier, czyli główną substancję, która przeszkadza w osiągnięciu wymarzonej wagi.  Typowe termogeniki, takie jak guarana, kofeina, zielona herbata, imbir, CLA i L-karnityna, a także Garcinia cambogia i cholina, hamują apetyt na wszystkie pokarmy. Wszystkie te preparaty mają działanie na poprawę samopoczucia i zwiększenie poziomu energii, a także na …

… Zwiększenie metabolizmu

Najmocniejsze działanie ma kofeina, którą znajdziesz w kawie, herbacie, yerba mate i guaranie. Gdy ciało jest stymulowane za pomocą kofeiny, zwiększa się wydzielanie hormonów i poprawia się metabolizm. Zbyt duża ilość kofeiny w formie kawy może prowadzić do przyzwyczajenia. Inne popularne substancje stymulujące to ekstrakt z grejpfruta, kakao i substancje o ostrym smaku. Podwyższają one delikatnie temperaturę ciała, przez co zmniejsza się apetyt.

Czy są bezpieczne?

Na początku artykułu warto wspomnieć, że w internecie można kupić także środki o szkodliwym działaniu, dlatego nie zapominaj o tym, by kupować w sprawdzonych miejscach. Wszystkie preparaty opisane w powyższym artykule są przebadane i dostępne na rynku od wielu lat. Ich działania uboczne pojawiają się rzadko i jedynie u osób nadwrażliwych.
Skuteczność jest potwierdzona, a najlepsze rezultaty uzyskasz wtedy, gdy połączysz je z ćwiczeniami i rozsądną dietą. Pomagają także utrzymać dietę, gdyż podczas stosowania termogeników zmniejsza się apetyt.
Stosowanie termogeników będzie bezpieczne wtedy, gdy nie będziemy przekraczali maksymalnej dziennej dawki spożycia. W przypadku preparatów z kofeiną objawem przedawkowania jest gwałtowne bicie serca, niepokój, gonitwa myśli. Osoby niepijące kawy każdego dnia powinny zaczynać od mniejszych dawek. Nie powinno się ich zażywać na wieczór, gdyż pojawią się problemy z zasypianiem. W przypadku pozostałych preparatów nie ma tych objawów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...