Substancje zielarskie, które w przyszłości mogą stać się lekami na raka

Wiele osób zwraca się ku alternatywnym i tradycyjnym metodom leczenia raka. Jedną z przyczyn, dlaczego ludzie często próbują stosowania terapii alternatywnych jest to, że jego leczenie w sposób tradycyjny wywołuje mnóstwo działań ubocznych i jest niszczące. Leczenie za pomocą ziół daje nam wiele korzyści, dlatego warto ciągle rozwijać wiedzę na ich temat. 
Nie zmienia to faktu, że nawet powszechnie używane substancje ziołowe mogą powodować efekty uboczne lub interakcje z lekami.
Zioła często nie mogą być przetestowane tak szybko i dokładnie jak większość tradycyjnych metod leczenia raka, ale przynoszą korzyści warte odnotowania. Zioła, które wymieniamy poniżej dają ogromne szanse na to, że wkrótce będzie można nimi leczyć raka.
Cats’s claw, Wilcacora (Uncaria tomentosa)
To zioło stymuluje układ odpornościowy. Oczyszcza też białe krwinki, co sprawia, że ich poziom staje się optymalny. Można go stosować jako dodatek zmniejszający skutki uboczne chemioterapii i naświetlań. Wykazano, że zmniejsza ono wielkość komórek rakowych, zwłaszcza w przypadku raka skóry.
Złocień maruna
Na uniwersytecie w Rochester w Nowym Jorku dokładnie przebadano tą roślinę. Badacze byli w szoku, gdy odkryli, że złocień maruna ma silniejsze działanie przeciwbiałaczkowe od cytarabiny. Partenolid, będący jego aktywnym składnikiem został szybko wprowadzony na listę amerykańskiego Federalnego Urzędu Żywności i Leków.
Trawa pszeniczna
Jej działanie jest tak silne, że stosuje się ją w najlepszych szpitalach w Południowej Azji. Wykorzystuje się sok ze świeżych źdźbeł, oferujący szereg korzyści zdrowotnych. Jest w nim tyle chlorofilu, co w 12 kilogramach brokułów. Działa jako substancja oczyszczająca nerki i wątrobę i krew. Po dwóch tygodniach codziennego przyjmowania zielonej pszenicy poprawiło się krążenie i natlenienie krwi i tkanek.
Szczaw
Wykorzystuje się go w lekach ziołowych, takich jak Essiac. Pozwala na oczyszczenie tkanek i wspiera ich regenerację. Niektóre badania wykazały, że pomaga zregenerować się komórkom, które zostały uszkodzone przez nowotwór.
Piołun
W chińskiej medycynie piołun był uważany za lepszy lek przeciw malarii, niż niektóre preparaty dostępne w sklepach. Ponieważ posiada działanie niszczące na drożdże i mikroby, może być stosowany w przypadku diety przeciwgrzybiczej. Niektóre sposoby leczenia raka, na przykład białaczki, mogą powodować nadmierny wzrost drożdży. Niektórzy lekarze sądża, że wzrost ilości tych mikroorganizmów może powodować raka. Piołun posiada właściwości, które mogą czynić go środkiem przeciwnowotworowym.
Dodawanie piołunu do ziół, które pije się każdego dnia może być przydatne w przypadku osób, które już chorują na raka. Przed ich zastosowaniem upewnij się, że nie wykazują one interakcji z kuracją, której jesteś poddawany.