Kiełki – cudowny pokarm – krótka recenzja

Książka „Kiełki – cudowny pokarm” została napisana przez autora o nazwisku Steve Meyerowitz. Napisał on kilka innych książek na temat zdrowego odżywiania. Książka jest napisana przystępnym językiem (brawa dla tłumacza) i mówi o wszystkim, co dotyczy kiełków. Podobne informacje można znaleźć w internecie (także po polsku), jednak trudno podać adres jakiejś strony, która z taką pasją opowiada o tym temacie. Autor jest pozytywnie zakręcony jeśli chodzi o zdrowe odżywianie, o czym świadczy między innymi jego pseudonim – Sproutman.
W książce znajdziemy wszystkie metody hodowli kiełków – od trzymania ich na domowe potrzeby, do pełnej automatyki. Dowiesz się z niej na przykład, że kiełki najlepiej trzymać w lnianych workach, a hodowla w słoiku powoduje wiele problemów. Autor opisuje różne rodzaje nasion oraz najlepsze metody ich hodowli.
Książka jest dość droga (około 40 złotych) i wydana na papierze niskiej jakości. Na szczęście zawiera informacje, które spowodują, że nawet największy wróg kiełków uda się do sklepu i zakupi kilka paczek. Na jej kartach znajdują się również przepisy oraz porady techniczne. Najciekawszą częścią jest dział pytań od czytelników, przedstawiony z dużą dozą humoru. Gorąco polecam.