Maria Treben – dalsza część biografii


Czy zioła są lekarstwem na białaczkę?

Maria Treben opisywała przypadek czterdziestoletniej wdowy – matki trójki dzieci. Nie przyjęto jej do szpitala, gdyż lekarze stwierdzili, że pozostało jej około trzech dni. Cytując autorkę:
„Jej siostra, przygnębiona z powodu choroby porozmawiała z zielarką, pokazując jej słoik z moczem chorej. Zielarka od razu przepisała jej odpowiedni zestaw ziół, które spowodowały całkowite cofnięcie się białaczki w ciągu dziesięciu dni”
Maria słyszała także o podobnym przypadku wyleczenia białaczki, wobec której medycyna była bezsilna. Chorobę wyleczono za pomocą innego zestawu ziół. Maria Treben była już pewna, że istnieją zioła, które radzą sobie z najgorszymi chorobami. Z czasem autorka zgromadziła mnóstwo historii na temat uleczenia białaczki bez powodowania objawów ubocznych.

Moc modlitwy

Nasza bohaterka nigdy nie zwątpiła w moc modlitw. Wierzyła każdą swoją cząstką, że zioła przynoszą odpowiedź na modlitwy o ozdrowienie. Boska moc uzdrowienia objawia się w ziołach. Świadczą one o Jego potędze i o konieczności poznawania przyrody. 
W roku 1978 zwróciło się do niej o pomoc małżeństwo. Ich sześcioletni syn miał białaczkę w zaawansowanym stanie. Był w szpitalu przez jedenaście tygodni, co nie przyniosło najmniejszej poprawy. Po tym, jak Maria Treben przepisała im zestaw ziół oraz odpowiednią dietę, rodzice zauważyli, że stan dziecka się poprawił. Pod koniec roku przeprowadzono dwa testy krwi. Pierwszy z nich wskazywał na znaczną poprawę, natomiast drugi świadczył o tym, że choroba opuściła młode ciałko.
Autorka dzieliła się wiedzą w książkach i podczas wykładów. Nigdy nie zapominała o konieczności leczenia za pomocą procedur medycznych, dlatego jej herbaty ziołowe można pić podczas leczenia chorób. Jej opisy leczenia białaczki przykuwają uwagę naukowców. 

Najbardziej znana autorka książek o ziołach

Maria Treben napisała trzy bestsellerowe książki o ziołach, które przez lata pozwalały na leczenie za pomocą ziół. Ich wartość nie zmieniła się po dziś dzień. W Polsce można zakupić książkę Apteka Pana Boga. Zawiera ona niewiele teorii, a mnóstwo przykładów i przydatnych opisów ziół, jest napisana przystępnym językiem. Pamiętajmy jednak o tym, że niektórych ziół opisanych w tej książce nie ma w sklepach zielarskich.