Kwasy omega 3 skuteczniejsze od tabletek?

W amerykańskim magazynie Outside Magazine pojawiły się kontrowersyjne doniesienia
„Amerykanie wydają co roku setki milionów dolarów na suplementy diety z oleju rybiego, jednak badania nigdy nie wykazały skuteczności tego typu preparatów”.

Po lekturze tego typu stwierdzeń pozostaje nam stwierdzić tylko jedno – nie szukajcie rad w tej gazecie.
Autor powyższego stwierdzenia zapomniał o najważniejszej rzeczy – kwasy omega 3 mają ogromne działanie zapobiegające chorobom, którego działanie jest trudne do oszacowania. Nie można zamknąć tysięcy ludzi w warunkach kontrolowanych i karmić sztucznie dobraną dietą, z odpowiednią zawartością kwasów omega 3 przez kilkadziesiąt lat. 
Nie jest to możliwe z technicznego punktu widzenia. Trudno jest przeprowadzać badania na temat tej i wielu innych substancji bezpośrednio na ludziach, z uwagi na to, że żyjemy długo i nasze życie i zdrowie podlega setkom różnych zmiennych. Być może z powodu ogromnego kosztu badań suplementów diety, wiele z nich nigdy nie stanie się lekami.
Działanie kwasów omega 3 jest jednak uznane w taki sam sposób, co pasty do mycia zębów z fluorem, filtrów przeciwsłonecznych, soków owocowych oraz aspiryny i środków zobojętniających kwasy żołądkowe.
Jakie działania wykazuje omega 3? Jej działanie jest podobne do aspiryny, a niektórzy uznają, że jest bezpieczniejsza i skuteczniejsza od tabletek. Pomaga utrzymać dobrą kondycję serca, wspomaga działanie wątroby, skutecznie likwiduje zapalenia w całym organizmie.
Pamiętaj o tym, by przyjmować odpowiednią ilość kwasów omega 3. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, z tego, że komplementacja ich za pomocą kapsułek, może być niewystarczająca. Jedną z najciekawszych terapii kwasami omega 3 jest kuracja dr. Budwig.

Komentarze