Lato przyniesie nam oczyszczenie – dzięki tym 5 regułomWielu Polaków jest na bakier z oczyszczaniem organizmu. Palimy papierosy, nie zwracamy uwagi na to, co jemy, przyjmujemy bez umiaru leki przeciwbólowe. Organizm staje się coraz bardziej zanieczyszczony, a nam wydaje się, że wystarczy naklejenie „plastra oczyszczającego” i po sprawie. Jak ktoś kiedyś napisał – porządku się nie robi – porządek się utrzymuje. Niniejszy artykuły będzie właśnie o tym, jak utrzymać porządek tam gdzie to jest najważniejsze – w swoim organizmie. Bez stosowania się do tych zasad, wszelkie oczyszczanie gwałtownymi metodami staje się niebezpieczne.

1 – Zwiększ ilość wypijanej wody

Naukowcy od lat grzmią – pijmy więcej wody. Niestety, Polacy czują dziwną awersję do czystej wody z kranu. Zastępujemy ją słodkimi napojami, kawą i herbatą, wieczorem alkoholami. Woda to ponad 50 % masy ciała, a bez niej nie będzie możliwe oczyszczenie organizmu przez nerki. Im częściej chodzisz do ubikacji, tym więcej toksyn zostaje wydalonych. Pracę nerek będzie wspomagało zażywanie leków moczopędnych na bazie ziołowej. 

2 – Wyeliminuj niektóre produkty

W naszej diecie dominują niezbyt zdrowe przetwory mączne, tak naprawdę stanowiące źródło pustych kalorii. Szkodliwość cukru została opisana po wielokroć, jednak trudno od niego odzwyczaić nawet osoby z cukrzycą (zgroza!). Co więcej, sami wpajamy naszym dzieciom ten słodki nawyk – dosładzając im napoje oraz podając słodkie, bezwartościowe soki. Małe dziecko nie zna słodkiego smaku – poznaje go tylko dzięki swoim rodzicom. Szkodliwość alkoholu jest różna, w zależności od dawki. Słabe alkohole, takie jak wino czy piwo, w ilości kieliszka czy szklanki, nie zaszkodzą zdrowej osobie. Mocne trunki powodują zatrucie organizmu. Osoby przyjmujące leki bardzo często odstawiają „tabletki”, gdy mają ochotę na kilka głębszych. Nie ma bardziej ryzykownego zachowania. Na koniec, unikajmy przetworzonego jedzenia – gotowych dań i fast foodów. Zamiast tego, przygotuj sobie w domu sałatkę lub kanapki. Można też udać się do restauracji, w której kuchnia przynajmniej przypomina tą domową.

3 – Oczyść jelita

Oczyszczenie jelit zmniejsza zatrucie organizmu, powoduje, że czujemy się lepiej. Istnieje wiele metod oczyszczania – od najbardziej drastycznych, czyli lewatywy lub silnych środków przeczyszczających, do zwiększenia ilości błonnika w diecie i wyeliminowaniu ciężkostrawnych posiłków. Wiele „rewelacji” na temat oczyszczania można przeczytać w książkach Michała Tombaka.

4 – Zadbaj o wątrobę

Wątroba, jako naturalny filtr organizmu, najciężej znosi wszelkie błędy w naszym stylu życia. Warto wspomagać ją za pomocą takich preparatów jak na przykład ostropest plamisty.

5 – Nie nadużywaj leków, używaj preparatów dobrej jakości. Zachowaj rozsądek

Nie powinno się używać preparatów zakupionych z niepewnych źródeł. Polacy wprost uwielbiają takie ryzyko i decydują się na zakup preparatów, które znają jedynie z reklamy, lub ze słyszenia. Dla wielu osób najlepszym doradcą jest nie lekarz ani farmaceuta, a pani, która stoi w kolejce do stoiska mięsnego. Stąd biorą się wędrówki pacjentów od apteki do apteki w celu zamówienia preparatu, którego pochodzenie jest równie wątpliwe co skuteczność (np. witamina B17). Równie ważna jest ocena stanu zdrowia przed oczyszczaniem. Jeśli nie czujemy się najlepiej, lub chorujemy, przed rozpoczęciem kuracji oczyszczającej skonsultujmy się z lekarzem.  

Komentarze