Olejek jojoba - parę zastosowań


Jak używać olejku jojoba?

Olejek jojoba jest ceniony przez mnóstwo pań w różnym wieku - jest to olej o niewiarygodnej wszechstronności. Można używać go zarówno na skórę trądzikową jak i suchą. Dodatkową zaletą tego olejku jest bardzo długa trwałość. W poniższym poście wymienimy przynajmniej kilka zastosowań tego produktu. 

Olejek jojoba na skórę

Gdy twoja skóra dłoni potrzebuje nawilżenia i natłuszczenia, użyj jedną lub dwie krople olejku i wetrzyj go w dłonie. Jeśli dodasz do niego kroplę naturalnego olejku herbacianego, uzyskasz doskonały preparat nawilżający który można zastosować zawsze gdy jest potrzebny. Dodatkowo będzie miał działanie zapobiegające rozwojowi grzybicy. 

Balsam do ciała

Nie musisz wcale ograniczać się do włosy - może służyć także na większą powierzchnię ciała. Używa go się o wiele mniej niż tradycyjnego balsamu - olejek jojoba wysycha bardzo szybko i łatwo można go rozprzestrzenić na skórze.

Działanie nawilżające na twarz.

1 lub dwie krople wystarczą by poprawić stan skóry. Dobrze się sprawdza jeśli wymieszasz go z podkładem mineralnym.

Olejek jojoba na usta.

Jest lekki, naturalny i szybko się wchłania - dzięki czemu twoje usta będą wyglądały ponętnie.

Płyn do demakijażu.

Olejek jojoba należy wymieszać w równych częściach z wodą w małym pojemniczku. Gdy wymieszasz te dwa płyny, mieszanina jest gotowa do zanurzenia w niej wacika. Olejek jojoba będzie wykazywał wzmacniające działanie na rzęsy.

Masaż skóry głowy.

Gdy cierpisz na suchy łupież i odczuwasz dyskomfort w tym miejscu, warto używać olejku do masażu.

Maska do włosów.

Użyj sporej ilości olejku, nakładając go od podstawy do końców. Następnie zawiń głowę w ręcznik na godzinę lub dwie, następnie umyj głowę.

Olejek bazowy.

Pomimo tego iż olejek jojoba wykazuje sam w sobie działanie antyoksydacyjne, można używać go jako bazy do innych, silniej działających olejków lub substancji. Pomaga wnikać substancjom w pory skóry.

Dodatkowe działanie nawilżające.

Dodaj kilka kropel olejku na przykład do szamponu lub płynu pod prysznic. Można go także dolać do odżywki w rozpylaczu.  

Komentarze