Olejek Herbaciany - pomocny na stopy


Olejek z drzewa herbacianego - aromaterapia w służbie zdrowiu.

Leczenie za pomocą wszelkiego rodzaju olejków eterycznych w ostatnim czasie traci swoją popularność na rzecz innych form, bowiem efekty aromaterapii są nieco słabsze niż te uzyskiwane za pomocą ziołolecznictwa lub standardowego leczenia środkami farmaceutycznymi. Olejek herbaciany należy do elity olejków, producenci dodają go do wielu farmaceutyków - a ważne jest iż stanowi on składnik aktywny, a nie tylko dodatek zapachowy. Ma on bardzo dużo zastosowań. 

Szeroki wybór

Co bardzo ważne, olejki herbaciane produkowane przez różne firmy różnią się zapachem - a te tańsze i pachnące gorzej (a zapach w tym przypadku to nie tylko kwestia subiektywna, bowiem wiele osób podziela wyższość jednych producentów nad innymi), oceniane są jako słabiej działające. Nie ulega wątpliwości iż do najlepszych olejków Tea Tree należy olejek firmy Aromaterapia, którego cena nie wybija się znacząco ponad konkurencję.

Olejek herbaciany na stopy

Zastanówmy się zatem jakie działanie ma olejek herbaciany.
Po pierwsze, ten preparat jest dodawany do bardzo dużej liczby preparatów które pomagają nam dbać o stopy. Wykazuje działanie przeciwgrzybicze, zarówno jeśli chodzi o grzybicę stóp jak i paznokci. Pamiętaj że wyleczenie grzybicy jest procesem skomplikowanym i czasochłonnym - jeśli leczenie przeciąga się ponad kilka miesięcy, skonsultuj się z lekarzem. Jeśli chcemy wyleczyć grzybicę stóp, należy stosować olejek herbaciany w postaci nierozcieńczonej. Hamuje on także nadmierne pocenie się stóp - jednak w tym celu używamy go rozcieńczonego. Ilość olejku która nadaje się do kąpieli stóp to około 30 kropli na miskę wody, lub płytko wypełnioną wannę. Taka kuracja pomoże także w przypadku gdy mamy problem z pękaniem pięt. Warto po wymoczeniu stóp w wodzie z olejkiem herbacianym użyć dobrego pumeksu, a następnie nałożyć na stopy maść która regeneruje naskórek - na przykład witaminową ochronną.

Olejek herbaciany na trądzik 

Olejek z drzewa herbacianego pomaga także w przypadku trądziku i łupieżu, których przyczyna wynika po pierwsze z nadmiernego wydzielania keratyny, która nie złuszcza się i zatyka nadmiernie pracujące gruczoły łojowe, które są zaś drugą przyczyną. Twarz należy zatem umyć dokładnie, a następnie nałożyć punktowo olejek herbaciany.
Trądzik bardzo często nie jest ograniczony tylko do twarzy. Gdy występuje na plecach i innych częściach ciała (które są mniej wrażliwe od skóry twarzy), należy nałożyć olejek za pomocą wacika.
Olejek jest także pomocny w przypadku łupieżu. Należy do porcji szamponu którą wylejemy na rękę dodać kilka kropelek oleju. Olejek herbaciany nadaje się także do nacierania skóry głowy roztworem którego stężenie wynosi około dziesięć kropli olejku na sto mililitrów wody (niecałe pół szklanki). Roztwór należy zmyć po dwudziestu minutach.
Olejek herbaciany w wymienionych powyżej zastosowaniach będzie miał działanie nawilżające.

Inne zastosowania olejku herbacianego

Co więcej, można go zastosować gdy cierpimy na przeziębienie i mamy zatkany nos. Umieszczamy go wtedy w kominku do aromaterapii, lub wlewamy kilka kropel do gorącej wody i ustawiamy w pokoju.
Gdy cierpisz na zapalenie jamy ustnej lub dziąseł, użyj roztworu dwudziestu kropli olejku w szklance wody. Roztworu nie połykać.
Jeśli dokucza ci opryszczka, namocz wacik najpierw w wodzie a następnie nasącz go delikatnie w olejku herbacianym. Takim wacikiem przemywaj zmiany kilka razy dziennie.
Olejek herbaciany skutecznie koi miejsca podrażnione na przykład gdy zostaniesz pogryziony przez owady.   

Komentarze