Walka z niską przemianą materii.


Odchudzanie metodami naturalnymi – przyśpieszanie przemiany materii.
Wiele osób nie może uporać się z nadwagą pomimo tego iż nie jedzą zbyt dużo. Takie osoby często borykają się również z obrzękami. Odczuwają ciągłe zmęczenie i przeważnie mają ciśnienie niższe niż przeciętne. Mogą pojawić się również problemy z trawienie, związane z niskim wydzielaniem soków żołądkowych. Takie objawy mogą być po prostu naturalną cechą organizmu. Problemy z przemianą materii są związane również z nieprawidłowym działaniem tarczycy – a mianowicie z jej niedoczynnością. Jeśli twoje problemy z wagą są związane z niską przemianą materii, zapraszamy do dalszej części artykułu


Naturalnym środkiem który spowoduje przyśpieszenie przemiany materii jest Yerba Mate. Jest często składnikiem mieszanek odchudzających oraz tabletek na odchudzanie. Może dziwić zastosowanie tej rośliny w postaci tabletek, ponieważ tak mała ilość nie będzie wywierała żadnego wpływu na organizm. Yerba mate w postaci herbaty stosuje się w ilości około 40 – 60 gram, a w tabletce nie będzie więcej niż 0,5 grama tej substancji. Jeśli chodzi o herbatę, pamiętajmy iż skutecznie podnosi ciśnienie i tętno, dlatego nie powinny jej stosować osoby które mają problemy z nadciśnieniem. Yerba mate hamuje łaknienie, a zawartość polifenoli wpływa pozytywnie na cały organizm.

Inną substancją która wspiera naszą przemianę materii, jest kawa. Kawa ma działanie podobne do yerba mate, ale niestety trwa ono o wiele krócej – następnie czujemy się osłabieni. Kawa wypłukuje magnez z organizmu, w przeciwieństwie do mate, która go dostarcza. Niewątpliwym atutem kawy jest o wiele przyjemniejszy smak. Pamiętajmy iż kawa która ma za zadanie odchudzać to kawa czarna bez dodatków.

Z popularnych środków spożywczych bardzo dobrze wspiera nas w odchudzaniu zielona herbata. Zawiera polifenole które przyśpieszają metabolizm, działa również odtruwająco na organizm. Myślę iż są to wystarczające powody by zastąpić nią zwykłą czarną herbatę. Zielona herbata powinna być parzona do 3 minut, następnie należy usunąć listki z naparu. Jak to zrobić? Najlepiej skorzystać z metalowego lub porcelanowego zaparzacza do herbaty. Najlepsze działanie mają takie odmiany jak gun powder oraz China Chun Mee.
Papryka chili ma również dobroczynne działanie na nasz metabolizm. Spożycie jednej papryczki dziennie znacząco przyśpieszy nasze spalanie – odpowiedzialna jest za to kapsaicyna. Takie same działanie ma sławny sos tabasco.
Innym preparatem który od lat wspiera nas w chudnięciu jest ocet jabłkowy. Można go wykonać samemu – przepis wkrótce na blogu, lub kupić gotowy w butelce. Dostaniemy go w sklepie ze zdrową żywnością. Ocet jabłkowy może służyć jako przyprawa.