Soki firmy Eko Medica.

Coraz więcej osób poszukuje wspomożenia witalności za pomocą naturalnych preparatów. O preparatach witaminowych w tabletkach zaczynają krążyć rozmaite, mniej lub bardziej potwierdzone plotki. Możemy przypuszczać iż syntetycznie produkowane witaminy przyswajają się gorzej niż te w naturalnej postaci – dlatego myślę iż lepiej nie nadużywać bez potrzeby takich preparatów. Sprawa wygląda nieco podobnie jeśli chodzi o soki, bowiem istnieją soki które raczej szkodzą na zdrowie niż pomagają nam je zachować. Wystarczy spojrzeć na etykietę jakiegokolwiek soku dostępnego w supermarkecie aby przekonać się iż nie jest to, w przeciwieństwie do tego co stara się zasugerować producent, samo zdrowie. Na szczęście istnieją jeszcze producenci którzy oparli się staraniom marketingowców i produkują soki o wysokiej jakości. 

Firma EkoMedica (wpis nie jest w żaden sposób sponsorowany) oferuje produkty o stuprocentowej zawartości soku z owoców lub warzyw. W ofercie dostępne są popularne soki takie jak żurawina, granat, śliwka, ale także bardziej egzotyczne dla przeciętnego konsumenta – owoce goi, pokrzywa, karczoch i wiele więcej. Jeśli chodzi o skład to rzeczywiście – jedynym dodatkiem w niektórych sokach będzie kwasek cytrynowy w bardzo małej ilości. Żaden z soków tej firmy nie zawiera konserwantów, wszystkie konserwowane są za pomocą pasteryzacji. Nie zawierają również cukru, ale osoby z cukrzycą muszą pamiętać iż cukier znajduje się w pewnych ilościach nawet w niedosładzanych sokach. Ceny mogą wydać się odstraszające dla niektórych konsumentów, bowiem w sprzedaży detalicznej najtańsze soki kosztują około 25 złotych, a ceny soku z acai  lub noni to kwota około 40 zł za butelkę pół litrową. Cieszą się jednak dużym powodzeniem, bowiem jak wiadomo, zdrowie jest najcenniejsze. 
Drugim producentem którego polecam jest firma Oleofarm, którą znam najlepiej z produkcji wysokiej jakości oleju lnianego budwigowego oraz soku żurawinowego. Jest on bardzo często kupowany przez osoby które cierpią na dolegliwości układu moczowego i uzyskał już renomę na rynku. Butelka 490 ml kosztuje około 23 złotych, można ją przechowywać po otwarciu w lodówce przez dziesięć dni. 
Wysokie ceny spowodowane są zapewne tym iż soki nie posiadają sztucznych dodatków, jednak cena trzydziestu złotych za butelkę litrową soku z pokrzywy lub rzepy wydaje się dla wielu ludzi zaporowa. Jak podsumował pewien z klientów – za trzydzieści złotych kupi piętnaście kilo rzepy i zrobi z niej pięć litrów soku :). Jak widać każdy ma swoją opinię, autor zaś ze swojej strony życzy czytelnikom by trzymali się ciepło i dokonywali trafnych wyborów także przy kasie w sklepie.