Przepisy na kruszynę.

W poprzednim poście opisałem pokrótce właściwości kruszyny. Dzisiaj będzie trochę o tym w jakiej postaci możemy przyjmować kruszynę pospolitą, aby przynosiła jak najlepsze skutki dla naszego organizmu. Zapraszam do lektury.
Odwar z kory kruszyny przygotowujemy następująco. Pół łyżki kory kruszyny, po uprzednim rozdrobnieniu zalewamy szklanką wody o letniej temperaturze. Następnie ogrzewamy do zawrzenia, po czym gotujemy powoli. Gotowanie ma przebiegać przez piętnaście minut pod przykryciem, po zdjęciu ze źródła ciepła odstawiamy na 10 minut i cedzimy. Najlepiej cały przepis przeprowadzić w metalowym kubku. Po przecedzeniu korę trzeba przepłukać przegotowaną wodą, tak by uzyskać pełną szklankę odwaru. Aby uzyskać efekt przeczyszczający wypij pół lub trzy czwarte szklanki naparu przed snem. Jeśli chcesz zwalczyć atonię jelit lub uporać się z otyłością użyj mniejszej ilości wywaru ale dwa – trzy razy dziennie.
Odwar z owoców kruszyny przygotujemy w nieco inny sposób. Pół łyżki owoców zalewamy szklanką wody, która powinna być zimna. Gotujemy pod przykryciem przez 15 minut, następnie cedzimy. Lek ma słabsze działanie przeczyszczające niż odwar z kory. Pije się go od jednej do trzech łyżek przed snem.
Normosan – aby uzyskać w warunkach domowych podobną mieszankę jak tą z Herbapolu należy zalać od pół łyżki do pełnej łyżki ziół szklanką wrzątku i naparzać od 15 do 20 minut pod przykryciem. W stanach nieżytowych jelit pij od ćwierć szklanki do jednej trzeciej szklanki trzy razy dziennie. Jeśli zależy ci na efekcie przeczyszczającym, użyj pełniej szklanki naparu wieczorem po kolacji. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...