Korzeń maca dla kobiet - najważniejsze zalety

Korzeń maca jest od setek lat stosowany przez mieszkańców And, jako naturalny sposób na pozbycie się różnych dolegliwości. W zimnym klimacie, ta roślina często stanowiła jedno z niewielu źródeł pokarmu, a w czasach obfitości, gdy nie brakowało innego pożywienia, stosowano ją raczej jako dodatek do standardowej diety. Na korzeń Maca powinny zwrócić uwagę przede wszystkim kobiety, ponieważ ma ona szereg ciekawych właściwości. Opowiem o nich więcej w tym artykule. Kilka z nich to: wpływ na życie seksualne i płodność oraz zmniejszanie negatywnych efektów menopauzy.Regularne przyjmowanie preparatów zawierających macę, ma wiele korzyści dla organizmu kobiety. W jednym z kolejnych artykułów postaram się opisać jego korzyści dla mężczyzn, natomiast tutaj, pochylę się bliżej nad jego wpływem na zdrowie kobiety. Oto kilka najważniejszych, potwierdzonych korzyści, jakie korzeń maca może dać dla kobiet.

1. Zmniejszenie negatywnych objawów towarzyszących menopauzie

Korzeń maca normuje wydzielanie hormonów, a badacze zauważyli, że dzięki dużej zawartości fitoskładników, witamin i minerałów, maca jest skutecznym środkiem na menopauzę. Badania wskazują na to, że maca działa także odchudzająco, co jest bardzo ważne dla kobiet, które mają tendencję do tycia w okresie menopauzy. Oprócz tego, maca zmniejsza także uderzenia gorąca, problemy ze snem, nocne poty i objawy depresji. Dzięki tym korzyściom, można znacznie poprawić samopoczucie i pozbyć się najważniejszych negatywnych objawów, które towarzyszą przekwitaniu.

2. Lepsze życie seksualne

Kobiece życie seksualne zależy od wielu różnych czynników, z których zaledwie część to: wiek, styl życia oraz stan zdrowia i stosowana dieta. W przypadku oziębłości seksualnej, standardowa medycyna nie oferuje zbyt wielu preparatów, a jeśli już takie istnieją, mają one szereg efektów niepożądanych.

Maca może być rozwiązaniem tego problemu, ponieważ zawiera składniki, które wpływają korzystnie na nastrój i libido. Aby osiągnąć pożądane efekty, należy przyjmować około 3 gramy korzenia maca dziennie. Maca radzi sobie skutecznie także z zaburzeniami seksualnymi u kobiet, które zostały wywołane przez leki.

3. Maca to afrodyzjak

Korzeń maca jest od setek lat stosowany jako afrodyzjak, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Jego działanie wynika głównie z dużej zawartości minerałów, takich, jak cynk, jod i nienasycone kwasy tłuszczowe. Jeśli uzupełnimy niedobór tych substancji, nasz organizm nie będzie miał problemu z produkowaniem hormonów - zarówno tych odpowiadających za dobry nastrój, jak i za pobudzenie seksualne. Dzięki temu, znacznie łatwiejsze jest osiągnięcie podniecenia i satysfakcji seksualnej.

4. Lepszy nastrój

Maca zawiera niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe, które są niezbędne dla zachowania pozytywnego nastroju i ogólnego zdrowia mózgu. Dzięki niej, można zarówno ochronić mózg przed negatywnym działaniem różnych czynników (jak toksyny, wolne rodniki czy starzenie) jak i na bieżąco poprawiać wydajność jego pracy. Kwasy tłuszczowe, które znajdziesz w korzeniu maca, wpływają pozytywnie na pracę mózgu, poprawiają zdolności analityczne i ułatwiają podejmowanie dobrych wyborów. Lekarze skupiający się na całościowym podejściu do pacjenta, a nie tylko na leczeniu chorób, często zalecają stosowanie kwasów omega-3. Maca zawiera ich całe mnóstwo, dzięki czemu ułatwia walkę z depresją, przygnębieniem i stresem.

5. Płodność

Problemem XXI wieku jest bezpłodność, dotykająca zarówno mężczyzn, jak i kobiety. To kolejny powód, dla którego warto zwrócić większą uwagę na stosowanie tego korzenia. Jak dotąd, prowadzono badania na zwierzętach, które wskazują na to, że maca ma pozytywne działanie na płodność. Jej najważniejszą zaletą jest to, że zwiększa ona wydzielanie hormonów przysadki. Są one związane zarówno z płodnością, jak i z szeregiem innych korzyści dla naszego organizmu.

6. Zwiększenie gęstości kości

Wraz ze starzeniem się, poważnym problemem kobiet, staje się zmniejszenie gęstości kości. Badania na temat korzenia maca wskazują na to, że w pewnym stopniu, wpływa on na odwrócenie tego procesu. Z tego powodu, korzeń maca powinien być stosowany przez kobiety, w których rodzinie były przypadki złamań z powodu osteoporozy, oraz osoby, które chcą po prostu chronić swoje kości przed złamaniami.

7. Zwiększenie ilości energii

Maca zawiera dużą ilość witamin, minerałów, niezbędnych kwasów tłuszczowych i białek. Dzięki temu, uzupełnia naturalnie niedobory energii i wspomaga regenerację organizmu po urazach. Liczne badania wskazują na to, że korzeń maca zwiększa także wydajność organizmu podczas uprawiania ćwiczeń lub brania udziału w zawodach. Nawet, jeśli nie trenujesz, korzeń maca będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, ponieważ uzupełni ewentualne niedobory energii w organizmie.

Podsumowanie - dlaczego warto przyjmować korzeń Maca
Badania wskazują na to, że maca to dobrze przetestowany, bezpieczny i skuteczny produkt. Nie bez powodu, często nazywa się go mianem Superfood. W krajach, gdzie maca występuje w przyrodzie, stanowi ona źródło pożywienia. Indianie przygotowują z niej na przykład smoothie, zupy i wypieki. Ludzie stosują ją z wielu powodów - na przykład po to, by zwiększyć libido, poprawić samopoczucie czy wzmocnić kości. Niezależnie od powodu, przyjmowanie tej rośliny, może być dobrym wyborem. Maca może być stosowana zarówno w formie tabletek, jak i w formie korzenia, dodawanego do potraw. Ta druga forma jest znacznie bardziej wartościowa.


Napisz w komentarzu o tym, jakie są Twoje doświadczenia z przyjmowaniem tego preparatu. Czy zauważyłeś jakąś różnicę po zastosowaniu macy? Daj znać w komentarzach!

Komentarze

  1. Ja Przyjmuję tabletki maca od października, bardzo pomogły mi przetwac przesilenie jesienne. Przestałam być senna, jak co roku o tej porze. Nic tylko brać :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz