Najlepsze produkty, które pozwolą ci poprawić wyniki sportowe


Witam, dzisiaj krótki wpis o produktach, które są szczególnie korzystne dla sportowców.
1. Olej kokosowy
Zdrowe tłuszcze są bardzo dobrym źródłem energii, a olej kokosowy, ma idealny skład. Można go dodawać do wielu produktów spożywczych. Olej kokosowy odżywia mięśnie, ponieważ dostarcza kwasów tłuszczonych o średniej długości łańcucha. Są one zamieniane bezpośrednio w energię. To szczególnie wartościowe dla osób, które uprawiają sporty wytrzymałościowe.

2. Szałwia Chia
Drugim produktem, który korzystnie wpływa na naszą wydajność, są nasiona chia. Aztekowie jedli je w czasie wojny, by mieć więcej siły do biegania i pokonywania wrogów. Wojownicy mieli przy sobie niewielki woreczek z nasionami i mogli ją jeść, gdy poczuli głód. Chia jest kaloryczna i pozwala szybko zabić głód. Zawiera także dużo węglowodanów złożonych.
Możesz ją jeść zarówno bezpośrednio, jak i namaczać ją w wodzie. Szałwia wiąże także dużo płynu, dlatego ułatwia nawodnienie organizmu.
3. Wartościowe białka
Aby zwiększyć wydajność organizmu i przyśpieszyć jego regenerację, przyjmuj wartościowe, naturalne białko. Pozwala ono budować mięśnie i spalać tłuszcz. Większość sportowców przyjmuje za mało zdrowych protein, a zamiast nich, przyjmuje chemiczne proszki. Postaw na organiczną wołowinę i drób.
4. Jagody
Jagody zawierają potężną dawkę antyoksydantów, która ochroni nasz organizm przez problemami, które są związane z dużym wysiłkiem. Wprowadź do swojej diety czarne jagody, truskawki, żurawinę, jagody goji i inne, niewielkie owoce. Antyoksydanty wspierają regenerację komórek i przyśpieszają gojenie.
5. Woda kokosowa

Odstaw w kąt napoje energetyczne - woda kokosowa ma znacznie lepsze działanie. Zawiera bardzo dużo potasu i elektrolitów, które są konieczne, dla prawidłowej pracy organizmu. Zwróć uwagę na to, czy woda kokosowa zawiera naturalne składniki, czy też ma dodatek słodzika.

Komentarze