I wszystko jasne. Guggul odchudzi Amerykanów

Przez długi czas żywice kojarzyły mi się wyłącznie z bursztynami lub z klejącą się substancją, która brudzi podczas wspinania się na drzewa. Dopiero gdy zacząłem pracę w aptece, zapoznałem się z leczniczym działaniem żywic jonowymiennych (są one stosowane też w akwarystyce i przy oczyszczaniu wody), które mają pomagać w zmniejszeniu poziomu cholesterolu. Nie znam jeszcze osoby, która nie miałaby problemów z układem pokarmowym po chemicznych lekach na cholesterol. Też tak masz? Czytaj dalej!

Guggul, inaczej Commiphora mukul to roślina, która od wieków wykorzystywana jest w tradycji indyjskiej. Szczególne miejsce zarezerwowała dla niej Ajurweda, już samo sanskryckie znaczenie nazwy Guggul oznacza „ten, który chroni przed chorobami”. Żywica Guggul pochodzi z południowych zboczy Himalajów i od wieków wykorzystywana była przez mieszkańców Indii, Nepalu i Tybetu.
Wygląd Guggul paradoksalnie nie przywodzi na myśl jego cudownej natury. To krzew o karłowatym wyglądzie i dużej liczbie cierni. Jego żywica jest doskonałym preparatem na odchudzanie i inne problemy.

Działanie Guggul - oczyszczanie + zagłuszanie sumienia

Już wiele wieków temu Guggul określany był, jako środek, który oczyszcza człowieka zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Jego najważniejsze zastosowanie polega na:
 • Leczeniu stanów zapalnych organizmu
 • Leczeniu trądziku i łuszczycy
 • Obniżaniu poziomu niekorzystnej frakcji cholesterolowej
 • Leczeniu otyłości i zapobieganiu jej, poprzez aktywację spalania tłuszczów
 • Oczyszczaniu organizmu z toksyn
 • Przyspieszaniu metabolizmu
 • Działaniu przeciwmiażdżycowym poprzez usuwanie płytek miażdżycowych z tętnic
 • Leczeniu reumatyzmu i uśmierzaniu bólu
 • Łagodzeniu bólów menstruacyjnych poprzez rozluźnianie mięśni macicy

Indyjscy naukowcy w roku 1966 roku stwierdzili, że guggul działa. Żywica obniża poziom cholesterolu we krwi i pomaga leczyć zaburzenia przemiany tłuszczowej .
Przeciwtrądzikowe działanie Guggul porównywalne jest do działania tetracykliny. Po zastosowaniu żywicy stany zapalne skóry zostają zredukowane , a jej powierzchnia ulega wygładzeniu. Ponadto podaje się, że Guggul działa też doskonale na zaczerwienienia i przebarwienia skórne.

Okadzanie przy użyciu Guggul

Ajurweda zakłada boskie pochodzenie żywicy Guggul, toteż jest ona stosowana również, jako kadzidło. Okadzanie przy jej użyciu ma ponoć odgonić złe moce oraz uleczyć ciało i ducha. Tutaj działania można upatrywać raczej w efekcie psychologicznym, ale mimo wszystko kadzidła z Guggul są w Indiach bardzo cenione. Wykorzystywali je i wykorzystują nadal, między innymi lamowie. Podczas spalania żywicy, wydziela się charakterystyczny, słodki zapach, który przypomina nieco śliwkę.
Ta lama też myśli o okadzaniu!

Guggul coraz popularniejszy

Działanie odchudzające i obniżające poziom cholesterolu sprawiało, że żywica Guggul jest coraz popularniejsza na świecie. Furorę robi już w Europie Zachodniej, Japonii i Ameryce. Ta ostatnia potrzebuje jej chyba najbardziej. Statystyki dotyczące przeciętnej wagi Amerykanina są niepokojące, o czym świadczy fakt, że do leczenia tej choroby stosuje się nawet *** twarde jabłka. Guggul może być więc lekarstwem dla grubasów.
Badania, które właśnie opracowałem, wskazują na to, że większość otyłych osób przyjmuje tabletki na odchudzanie po to, by:
 • móc jeść jeszcze więcej
 • by zagryzać nimi batony (przecież wziąłem Guggul, pójdzie w bicepsy)
 • by uspokoić sumienie

Dodatkowo działanie pielęgnujące skórę oraz uśmierzające ból sprawia, że ludzie zaczynają poszukiwać alternatywnych, zdrowszych specyfików do walki ze swoimi dolegliwościami. Guggul zapewnia bezpieczeństwo i szybkie rezultaty, więc siłą rzeczy wieści o nim rozchodzą się po świecie.
Bolączką współczesnych ludzi jest między innymi wysoki poziom „złego” cholesterolu i trójglicerydów. Guggul może obniżyć ich wartości odpowiednio o 14-27% i 22 do 30%. Jeżeli zażywamy żywicę systematycznie, to możliwe jest całkowite obniżenie poziomu frakcji LDL cholesterolu i spowodowanie wzrostu HDL nawet o 16%. Dodam, że nie takie przypadki widziałem i jednemu z moich znajomych cholesterol spadł z 270 do 170 w ciągu trzech miesięcy. Guggul się chowa .
Guggul jest u nas dostępny z formie kapsułek, które zawierają też inne, lecznicze składniki. Ich ceny wahają się od 30 do 120 zł w zależności od ilości kapsułek w opakowaniu. W naszych realiach żywica ta jest jeszcze słabo popularna, ale dostępność w sklepach internetowych i tych, ze zdrową żywnością sprawi zapewne, że za jakiś czas Guggul stanie się szerzej znana.
Substancja o tak wszechstronnych właściwościach to prawdziwe dobrodziejstwo dla naszego organizmu. Osoby cierpiące na problemy trawienne nie powinny bagatelizować jej skuteczności.


Post scriptum – jest jeszcze jedno zioło, które daje zdrowotną żywicę. Ma ona działanie odkażające i została przedstawiona w Biblii. Czy wiesz, jaka to roślina?
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Komentarze

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Biorę kapsułki z giggul i po około dwóch tygodniach widzę poprawę jeśli chodzi o ból kosci i stawów ,a choruję na hashimoto

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz