Jakie działanie ma kora Borututu?


Kora Borututu to afrykańska roślina, pochodząca z rośliny o naukowej nazwie Chochlospermum angolensis, posiadająca szereg właściwości zdrowotnych. Herbata z borututu, jest stosowana tradycyjnie, jako środek na poprawienie funkcjonowania wątroby, lepsze trawienie oraz zmniejszenie zmęczenia. To nie koniec jej właściwości - ma ona działanie oczyszczające, zmniejsza dolegliwości wątroby i pęcherzyka żółciowego.Jakie składniki zawiera kora Borututu?

Jej działanie wynika z zawartości substancji należących do chinonów, fenoli oraz bioflawonoidów. Dzięki nim, wpływa ona pozytywnie na wątrobę oraz pęcherzyk żółciowy. To także substancja o pozytywnym działaniu na układ pokarmowy i trawienie. Można znaleźć ją w niektórych, specjalistycznych suplementach diety, o działaniu odtruwającym, wspierającym funkcjonowanie wątroby i pęcherzyka żółciowego.

Podobnie, jak większość zdrowych produktów roślinnych, kora borututu dostarcza dużej ilości antyoksydantów. Antyoksydanty redukują ilość wolnych rodników w organizmie i zmniejszają dzięki temu stres oksydacyjny. Przekłada się to pośrednio na odtruwanie i wzmocnienie organizmu. Kora borututu wpływa na to, że jesteśmy mniej wrażliwi na zanieczyszczenia, stres oraz chemikalia, znajdujące się w wodzie, powietrzu i ogólnie w środowisku.

Działanie odtruwające

Kora borututu zmniejsza lepkość krwi, zmniejszając ryzyko pojawienia się dolegliwości związanych z naczyniami krwionośnymi i wysokim poziomem cholesterolu. Co więcej, wpływa na prawidłowe nawodnienie organizmu. Szczególnie korzystne jest jednoczesne stosowanie wyciągu z borututu oraz aloesu. Dzięki temu można łatwiej odtruwać organizm oraz usunąć zanieczyszczenia z krwi, jelit i wątroby. To także źródło substancji odżywczych, wspierających pracę układu pokarmowego i zmniejszających ryzyko pojawienia się wrzodów.


Borututu nie należy do najlepiej przebadanych ziół, ale za jego stosowaniem przemawia wieloletnia tradycja używania. Miejmy nadzieję, że wkrótce pojawią się dokładne wyniki badań, które potwierdzą, że borututu rzeczywiście wspiera nasze zdrowie. Natura jest zawsze lepszym rozwiązaniem niż łykanie chemicznych tabletek.    

Komentarze