Jak schudnąć za pomocą naturalnych metod – walka z tłuszczem.Podczas wielu lat zawodowej pracy za „pierwszym stołem” zauważyłem pewną prawidłowość. Niemal każda osoba która ma problemy z wagą ma jeden rodzaj pożywienia którego spożywanie powoduje nadmierną masę ciała. Niektóre osoby spożywają zbyt wiele słodyczy, inne nie jedzą ich niemal wcale a mają problemy z wagą. Ich problemem muszą być wtedy inne substancje. Skupmy się zatem na przyjmowaniu mniejszej ilości tłuszczu. Tłuszcz jest przez nas bardzo chętnie dodawany do potraw. Dzieje się tak ponieważ potrawa bez tłuszczu po prostu nie smakuje nam. Wystarczy spróbować na przykład mleka odtłuszczonego oraz mleka o małej zawartości tłuszczu. Podobnie jest z twarogiem, ten zupełnie odtłuszczony wydaje się być bez smaku.
Wiele osób popełnia jednak karygodne błędy żywieniowe związane z tłuszczem. Nie należy polewać ziemniaków tłuszczem ani smarowania chleba masłem lub margaryną. Można się od tego odzwyczaić, aby nie powielać błędów które od pokoleń skracają czas życia wielu rodzin. Ograniczmy spożycie smażonego mięsa i zmniejszmy ilość zasmażek dodawanych do zup oraz sosów. Gdy ograniczymy podaż tłuszczu widocznego na talerzu, zajmijmy się tym niewidocznym. Takie produkty jak tanie wyroby z mięsa – pasztety, parówki i konserwy, zawiera całe mnóstwo tłuszczu, nawet gdy go nie widać. Również ciastka mogą zawierać dużo tłuszczu. Ograniczmy ilość śmietany. Jak poradzić sobie ze zmianą smaku potraw które nie „świecą się” od tłuszczu? Używajmy wysokiej jakości przypraw. W sklepach zielarskich znajdą państwo przyprawy które składają się wyłącznie z ziół, bez dodatku soli i sztucznych dodatków. Koszt to około 3 złotych za pudełeczko wielkości paczki papierosów. Jeśli nie możemy się powstrzymać od spożywania tłuszczu, zamieńmy go na zdrowy olej – polecam olej lniany Budwigowy, zawierający mnóstwo kwasów omega 3. Można nim polewać już ugotowane potrawy.
Walka z tłuszczem jest możliwa również dzięki pomocy farmaceutyków. Istnieje preparat Alli, dzięki któremu utrata masy ciała jest o wiele szybsza niż gdy stosujemy wyłącznie dietę niskotłuszczową. Jego działanie polega na tym iż tłuszcz z pokarmu nie wchłania się i zostaje wydalony. Gdy przyjmujemy ten preparat, musimy jeszcze skrupulatniej unikać stosowania tłuszczu – bowiem gdy w diecie znajdzie się tłuszcz, preparat może powodować bardzo wstydliwe działania niepożądane, takie jak tłuszczowe biegunki. O ten preparat pytaj w aptekach, a przed użyciem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Dostępny jest bez recepty. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Komentarze