Diabelski pazur - sprawdzony na ból pleców


Jak używać Diabelskiego Pazura?

Diabelski pazur (Harpagophytum procumbens) można zakupić zarówno w postaci balsamu, jak i w tabletkach. Inne nazwy tego preparatu to Wood Spider, hakorośl lub, jak to opisuje jeden z producentów, Anielski pazur. W naturze rośnie w Afryce południowej. Jego nazwa bierze się z niewielkich haczyków znajdujących się na owocach. Składnikiem aktywnym diabelskiego pazura jest irydoid glikozydowy o nazwie garpagozyd, który można znaleźć w korzeniu. Większość upraw diabelskiego pazura znajduje się w Namibii oraz Botswanie.

Jakie jest zastosowanie diabelskiego pazura?

Oprócz straszenia jego nazwą małych dzieci, diabelski pazur może służyć jako lek przeciwreumatyczny. Od dawna mieszkańcy Afryki używają go do pielęgnacji skóry oraz wewnętrznie. Pomaga w leczeniu dolegliwości związanych z woreczkiem żółciowym, trzustką, żołądkiem oraz nerkami.
Został przywieziony do Europy w roku 1900. Używano go wtedy jako środek poprawiający trawienie – gorzki smak będzie zwiększał wydzielanie soku żołądkowego. Obecnie o wiele częściej używa się go jako naturalny środek przeciwbólowy i przeciwzapalny.
Wartość sprzedaży tego surowca wynosi 30 milionów dolarów rocznie. Niemal trzy czwarte surowca jest zużywane do tworzenia maści.
Diabelski pazur został dość dobrze przebadany przez naukowców.
W Niemczech udowodniono, że diabelski pazur pomaga w początkowych stadiach bólu pleców, szyi ramion oraz nadmiernego napięcia mięśni.
Badania potwierdziły skuteczność tego preparatu. Zdaję sobie sprawę z tego, że znacznie lepszą rekomendacją są opinie pacjentów i te także są entuzjastyczne. Co prawda, zdarzają się ludzie, którym on nie pomaga, ale znacznie częściej pacjenci po niego wracają.

Dawkowanie

Diabelski pazur w Polsce możemy kupić w postaci balsamu lub kapsułek – produkowany jest także w formie nalewki oraz herbaty. Jeśli cierpisz na zapalenie lub bolą cię mięśnie, warto zainwestować w kapsułki. Dla osób, którym brakuje apetytu można polecić czarci pazur w postaci saszetek – niestety możliwość ich zakupienia w Polsce jest ograniczona. Używając żelu należy delikatnie wmasować go w skórę. 

Względy bezpieczeństwa

Czarci pazur nie powinien być używany wewnętrznie przez osoby chore na wrzody. Ponieważ zwiększa wydzielanie żółci, należy go używać bardzo ostrożnie, jeśli jesteśmy chorzy na kamienie żółciowe. Nie wolno go używać także w ciąży.

Komentarze

  1. nigdy nie uzywalam czarci ,pazur ,polecila mi go znajoma ,ktora ,bierze go w kapsulkach ,juz prawie rok i nie odczuwa bolow ,kosci ,ja chyba tez ,spobuje kupic,izobacze ,efekt,...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz