Jakie korzyści dla zdrowia ma stosowanie preparatów z omułkiem?

Omułek zielonowargowy to małż, która pozwala zmniejszyć zapalenie stawów, poprawia stan skóry, zwiększa płodność, wpływa korzystnie na krążenie, poprawia funkcjonowanie układu nerwowego i chroni serce.

Zwykle uważa się, że owoce morza i ryby mają korzystne działanie na nasz organizm z uwagi na dużą zawartość kwasów omega-3 i minerałów (przede wszystkim cynku). Małże goszczą na naszym stole bardzo rzadko i raczej nie uważa się ich za dobre źródło substancji odżywczych. Okazuje się jednak, że pewna odmiana małża, ma bardzo korzystne działanie na organizm. Omułek zielonowargowy to małż z Nowej Zelandii, zawierający bogactwo składników odżywczych, wykorzystywanych od tysięcy lat. Jego naukowa nazwa to Perna canalicus. Małż jest eksportowany z kraju pochodzenia na cały świat, ze względu na swoje właściwości zdrowotne.


Zawiera on substancje, które hamują stan zapalny. Warto zwrócić uwagę na to, że korzyści zdrowotne wynikające z przyjmowania mięczaków mogą zniknąć, po ugotowaniu lub zamrożeniu. Najbardziej wartościowe jest przyjmowanie ich na surowo. W naszym rejonie świata najlepszym rozwiązaniem są suplementy diety, które zawierają wyciąg z tego małża. Zobaczmy, jakie ma on właściwości zdrowotne.


Jakie korzyści dla zdrowia ma stosowanie preparatów z omułkiem?


Zapalenie stawów: omułek jest stosowany przede wszystkim jako środek poprawiający stan stawów. To działanie odkryto po raz pierwszy właśnie w jego ojczyźnie. Mieszkańcy Nowej Zelandii zauważyli, że osoby jedzące więcej omułków, rzadziej cierpią na problemy ze stawami. Następnie zweryfikowano to działanie naukowo, odkrywając, że stymuluje on wydzielanie leukotrienów, substancji o działaniu przeciwzapalnym.


Osteoporoza i zdrowie kości: stan zapalny powoduje także problemy z niszczeniem kości, a jego wyeliminowanie to podstawa leczenia osteoporozy. Omułki dostarczają także bogactwa witamin i minerałów, które poprawiają stan kości i zwiększają ich gęstość.


Krążenie krwi: zachowanie prawidłowego krążenia jest niezbędne dla zdrowia. Składniki odżywcze, których dostarcza omułek, wpływają korzystnie na krążenie. Można go zastosować po to, by przyśpieszyć regenerację organizmu i zmniejszyć ryzyko odkładania się płytki miażdżycowej w naczyniach krwionośnych. Składniki aktywne omułka mają korzystny wpływ także na ściany krwionośne naczyń. Dzięki nim, można poprawić wydajność krążenia krwi i wzmocnić układ sercowo-naczyniowy.


Płodność: bohatera tego wpisu przebadano także pod kątem wpływu na życie seksualne. Regularne stosowanie omułka zwiększa szansę poczęcia.


Zdrowie układu odpornościowego: omułek ma także wpływ na układ immunologiczny. Dzięki niemu można wzmocnić organizm i zwiększyć produkcję przeciwciał.


Układ nerwowy: Omułek jest źródłem witamin i minerałów, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Przekłada się to także a zdrowie mięśni i innych tkanek. Warto zastanowić się nad jego przyjmowaniem, gdy cierpisz na niski poziom energii, wahania nastroju lub chcesz poprawić sobie nastrój.


Zdrowie skóry: preparaty z omułka można stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Wpływa on na zdrowie skóry, włosów, zębów i paznokci. Jego działanie wynika przede wszystkim z dużej zawartości kwasów omega-3. Większość osób przyjmuje omega-3 osobno, ale w takiej formie, będą one miały jeszcze skuteczniejsze działanie.


Omułek ma wiele ciekawych działań, ale warto zwrócić uwagę także na to, że może wywoływać pewne efekty uboczne. Przyjmowanie omułka może prowadzić do problemów z układem pokarmowym, takich, jak gazy czy biegunka. Nie można go stosować także w czasie ciąży i karmienia piersią. Jeśli nie jesteś pewny, czy powinieneś zastosować ten preparat, porozmawiaj na jego temat z lekarzem.


Komentarze

Prześlij komentarz