Czy wodorosty to superżywność?


Wodorosty to jeden z najlepszych, naturalnych produktów świata. Zawierają one najwięcej składników odżywczych i są najbogatszym źródłem minerałów w królestwie roślin. Zawierają one wszystkie pożyteczne produkty, pochodzące z oceanu.


Można nazwać je także mianem "superżywności", bo przynoszą mnóstwo korzyści dla organizmu.


Korzyści zdrowotne z jedzenia wodorostów:


Oczyszczanie krwi Skład chemiczny wodorostów bardzo przypomina ludzką plazmę krwi, a ich działanie polega na usuwaniu zanieczyszczeń i oczyszczaniu krwi.
Duża zawartość wapnia: Wodorosty zawierają 10 razy więcej wapnia od mleka i 8 razy więcej, niż wołowina.
Odkwaszanie organizmu - wodorosty alkalizują krew i zmniejszają zakwaszające działanie nowoczesnej diety.
Mają silne działanie chelatujące: Wodorosty chronią organizm przed wieloma toksynami ze środowiska, takimi, jak metale ciężkie i promieniowanie, zamieniając je w nieszkodliwe sole, które można łatwo wydalić.
Zawierają antyoksydanty.Wodorosty zawierają lignany (naturalnie występujące związki chemiczne), które mają działanie przeciwnowotworowe.
Odtruwanie: Wodorosty zawierają chlorofil (barwnik nadający im zielony kolor), który ma potężne działanie odtruwające i pozwala usunąć produkty przemiany materii.
Wspomagają odchudzanie - Wodorosty mają ważny wpływ odchudzający i hamują powstawanie cellulitu. Są bogate w jod, który wspomaga działanie tarczycy, organu odpowiedzialnego za prawidłowy metabolizm. Jednocześnie dostarczają minerałów, które wspomagają usuwanie zanieczyszczeń związanych w tkance tłuszczowej.

Wodorosty, którymi możesz cieszyć się każdego dnia.

Nori
Nori to jeden z najlepiej znanych wodorostów - to właśnie w niego zawija się sushi. Warto postawić na naturalne nori, zawierające mnóstwo substancji odżywczych.


Morszczyn
Morszczyn to najbardziej rozpowszechniony glon morski. Można go zarówno pić (jest obrzydliwy w smaku) jak i stosować do kąpieli. Zwykle stosuję go w formie suplementu


Rodymenia palczasta
To czerwony glon, który można kupić zarówno w całości, jak i w płatkach. Krasnorosty w płatkach nie muszą być namaczane w wodzie i można je dodawać od razu do posiłków. Cały glon powinien być namoczony w wodzie i pokrojony przed dodaniem go do potrawy. Można go dodawać do sałatek i zup.


Arame
Arame to wodorost o ciemnej barwie. Przed spożyciem trzeba go namoczyć w wodzie, dzięki czemu podwoi swoją objętość. Można go dodawać do wielu potraw, jak zupy, sałatki czy gulasze.


Wakame
Wakame to ciemnozielony wodorost, który można kupić zarówno w formie świeżej, jak i suszonej. Ma najlepszy smak wtedy, gdy namoczy się go na kilka minut przed dodaniem do potrawy. Można dodawać go do zup, wywarów, gulaszy, potraw smażonych i wielu innych dań.


Kombu
Kombu jest używane od stuleci w Japonii, w celu uzupełniania minerałów. Wystarczy dodać pasek kombu do potrawy, by stała się ona lekkostrawna. Przed użyciem warto go namoczyć.


Kupując wodorosty, warto zwrócić uwagę, czy posiadają odpowiednie certyfikaty. Wodorosty absorbują składniki z wody, w której rosły, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zakup wodorostów z upraw.Komentarze