Działanie glinek naturalnych na skórę

Naturalne glinki są skarbnicą witamin i składników mineralnych, które bardzo pozytywnie oddziałują na naszą skórę. Glinki występują w kilku kolorach, każda z jej odmian wykazuje inne działanie, a związane jest to z przewagą obecności konkretnych składników.


Glinka zielona


Występuje pod postacią zielonkawego proszku, który po zetknięciu z wodą ciemnieje lub nabiera turkusowego odcienia. Swój kolor zawdzięcza występowaniu jonów żelaza dwuwartościowego. Zielona glinka pozyskiwana jest ze skład krzemionkowo-aluminowych i zawiera m.in.:

  • magnez
  • wapń
  • potas
  • selen
  • krzem


Złoża, na których znajdują się zielone glinki, znajdują się na głębokości ok. 70 metrów pod ziemią i dzięki temu są całkowicie czyste biologicznie. Wydobywana na powierzchnię glinka traci część swoich dobroczynnych właściwości, ale w celu ich przywrócenia suszona jest na słońcu.

Cząsteczki glinki przyciągają do siebie toksyny i pomagają usunąć je z organizmu. Działanie zewnętrzne glinki sprowadza się w głównej mierze do regulacji wydzielania łoju przez skórę, a także oczyszczania i matowienia cery. Jest szczególnie polecana do cery trądzikowej i łojotokowej, pomaga w gojeniu stanów zapalnych, normalizuje skórę i wyrównuje jej koloryt. Działanie odkwaszające sprawia, że jest zdolna do wyrównywania pH skóry, ponadto ściąga ją i dezynfekuje. Oprócz działania typowo leczniczego, umożliwia również opóźnienie procesów starzenia, wygładzenie zmarszczek i odżywienie cery.

Glinka czerwona


Glinka czerwona występuje pod postacią rdzawego proszku, który delikatnie barwi skórę. Może być stosowana na różne typy cery, zarówno na tą z naczynkami, jak i na tłustą, mieszaną czy wrażliwą. Jej głównymi zaletami jest umiejętność oczyszczania skóry z toksyn, odtłuszczania i zwężania rozszerzonych porów.
Czerwona glinka zawiera bogactwo krzemu, żelaza, potasu i tytanu. Jej unikalny skład powoduje, że doskonale sprawdza się w łagodzeniu objawów trądziku różowatego oraz zapobiega pękaniu naczynek. Stosowana przez dłuższy czas może mieć właściwości przyciemniające koloryt cery.

Glinka biała


Biała glinka jest inaczej nazywana glinką chińską lub porcelanową. W działaniu bardzo przypomina glinkę zieloną, jednakże jej działanie jest delikatniejsze. Doskonale radzi sobie z nadmiarem łoju, zanieczyszczonymi porami i wypryskami. Wysusza, łagodzi i zabliźnia uszkodzenia powierzchni skóry. Biała glinka często spotykana jest, jako dodatek do pudrów czy zasypek, wykazuje działanie rozjaśniające i pielęgnujące.

Glinki stosować można w postaci maseczek, gdzie proszek rozpuszczamy w wodzie i nakładamy na skórę twarzy lub ciała na ok. 30 minut. Popularne są również zabiegi polegające na stosowaniu okładów bądź nacierania się roztworami glinki.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...