Borelioza - ziołowe metody

Czy wiesz, że borelioza zbiera żniwo w tych miejscowościach USA, które są położone w okolicy lasów? Jej przypadki pojawiają się także w Polsce - ostatnio jeden z przedstawicieli, który przychodził do sklepu w którym pracowałem, zaraził się nią podczas gry w paintball. Efekt to niedowład i jednostronna utrata słuchu.
Borelioza jest straszną chorobą, a wielu lekarzy nie potrafi jej zdiagnozować na podstawie wywiadu.
Podobno 55 procent przypadków tej choroby jest mylonych z inną dolegliwością. Jeden z redaktorów gazetki Zioła dla Zdrowia pisał, że borelioza istnieje zwykle w ludzkim umyśle i ludzie myślą, że na nią chorują mimo tego, że mają inne dolegliwości. Trudno się zgodzić z tym poglądem.
Borelioza jest mylona z takimi chorobami, jak na przykład:

 • fibromialgia
 • chroniczne zmęczenie
 • zespół jelita drażliwego
 • reumatoidalne zapalenie stawów
 • choroba Alzheimera
Jeśli do boreliozy dodamy leczenie innej choroby (której nie mamy), stan jeszcze szybciej się pogarsza. Pojawiają się takie objawy, jak:

 • zmiany nastroju
 • ataki paniki
 • problemy z zasypianiem
 • bóle głowy
 • problemy z jelitami

Antybiotyk to nie jedyna odpowiedź

Na początku leczenia lekarze przepisuje duże dawki antybiotyków, które nie zawsze działają. Znam wielu pacjentów, którzy przed takim leczeniem zaopatrywali się w probiotyki po to, by jakoś przejść przez ten etap. Według danych ze strony www.rodalenews.com, bakterie Borellia nie reagują na antybiotyki dlatego,że zagnieżdżają się w komórkach organizmu, nie we krwi. Błona komórkowa broni je przed dostępem antybiotyków. Pamiętasz o tym, że bakterie Borellia umiejscawiają się w układzie nerwowym? To dlatego powodują tyle dolegliwości. 
Na stronie, której adres podałem powyżej, znajdziesz mnóstwo sposobów na to, jak w naturalny sposób wspomóc leczenie boreliozy.

Naturalne metody na boreliozę

Akupunktura - za jej pomocą osiąga się coraz lepsze efekty, które potwierdzają badania. Przede wszystkim pomaga na zmniejszenie bólu.
Zioła na boreliozę - jest kilka ziół, które mają potwierdzone działanie na tę chorobę. Będzie to:
 • Samento - nowa nazwa, jaką określa się wilkakorę, czyli inaczej Uncaria tomentosa i Cat's Claw
 • Banderol - zioło typowo na boreliozę 
 • Rosweratrol
 • Smilax - czyli inaczej sarsaparilla, o której już pisałem w innym kontekście
Przed zastosowaniem tych ziół skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Zielona herbata - także wspomaga leczenie antybiotykami. Jeśli połączysz ją z kurkuma, będzie skutecznie usuwała z organizmu wolne rodniki.
Uzupełnij niedobory witamin - częstym objawem w tej chorobie jest niedobór witamin i minerałów. Sprawdź, czy masz prawidłowy poziom witaminy B i D i uzupełniaj cynk. 
Przyjmuj probiotyki  - po raz kolejny ujawnia się pozytywne działania probiotyków. Dzięki nim leczenie jest bardziej efektywne. Możesz przyjmować w tradycyjnej formie lub w postaci jogurtów, kefiru i kiszonych warzyw. Dużo probiotyków zawierają kiszone ogórki.
Ćwiczenia  - im więcej tlenu jest w tkankach, tym łatwiej jest zniszczyć bakterie. Do tego celu wykorzystaj siłownię lub inne ćwiczenia. Podczas nich wydzielają się hormony szczęścia, które pomagają zwalczyć ból.
Naturalne leki przeciwzapalne - choroba ma charakter zapalny, dlatego warto przyjmować kurkuminę, pektyny z cytrusów lub zioła himalajskie o działaniu przeciwzapalnym. Unikaj pokarmów, które mogą nasilać stan zapalny, takich jak cukier i przetworzona żywność. Warto przyjmować także spore dawki witaminy C.
Zapraszam do komentowania i zapisywania się na newsletter. Dzięki niemu będziesz na bieżąco z ziołowymi nowościami. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Komentarze

 1. Mój znajomy miał kleszcza w intymnym miejscu, było dużo problemów z jego usunięciem. A pamiętacie odcinek Housa, w którym dziewczyna miała kleszcza i nikt nie mógł go znaleźć?

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę nie wypisywać tu takich sprośności!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć Anonimowy, mojemu tacie pomogło leczenie boreliozy metodą UBIOLYME. Miano przeciwciał spadło praktycznie do 1/10 poziomów sprzed leczenia, i ustąpiło 90% objawów. Mam gdzieś skany spolszczenia tej książki. Mogę Ci wysłać te skany za darmo jak chcesz. Mój email: kasiam73@prvmail.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. musiło mu na prawde bardzo pomoc ,skoro wklejasz tą reklamę już na setnej stronie www ;)

   Usuń
 4. Samento to nie jest wilcacora -prosze nie wypisywać takich bzdur! samento to samento, a cat's claw to koci pazur

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz