Zioła wspomagające leczenie zaburzeń erekcji


Natarczywe reklamy jednego ze środków na zwiększenie potencji, stały się przyczyną, dla której przestałem słuchać Polskiego Radia. Zaburzenia erekcji, to problem dotyczący około 50% mężczyzn w wieku od 40 do 70 lat. Najważniejszą przyczyną tego zaburzenia, jest nieprawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego. Inne przyczyny, to na przykład:
  • zaburzenia emocjonalne
  • problemy układu nerwowego
  • zaburzenia wydzielania męskich hormonów
  • choroby, takie, jak cukrzyca i stres
Problemy z erekcją, często polegają także na nieprawidłowym wydzielaniu tlenku azotu (NO), substancji, która odpowiada za zdrowie naczyń krwionośnych. Na szczęście istnieje wiele ziół, które wpływają pozytywnie na cały organizm, a także, na naczynia krwionośne. Oto kilka z nich.


Żeń-szeń (Panax Ginseng)
Żeń-szeń to roślina, która wpływa korzystnie na cały organizm człowieka, dodając energii i poprawiając samopoczucie. Regularne stosowanie żeń-szenia zwiększa libido, a także wpływa na zwiększenie satysfakcji podczas stosunku seksualnego. Ma także działanie antyoksydacyjne i wpływa korzystnie na jakość erekcji.
Żeń-szeń nie powinien być stosowany przez zbyt długi czas w dużych dawkach, ponieważ wtedy zmniejsza się jego działanie i nasilają się objawy negatywne. Nie powinno się go stosować także z kofeiną i alkoholem. Może także wchodzić w interakcje z niektórymi lekami.

Maca
Maca dostarcza cennych witamin i minerałów, a także fitoskładników, które zmniejszają stres i napięcie nerwowe. Wpływ korzystnie na płodność, bez wpływu na poziom męskich hormonów. Będzie dobrym rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy narzekają na zbyt dużą ilość obowiązków oraz stresu. Maca, w przeciwieństwie do żeń-szenia, nie podwyższa ciśnienia.

Yohimbina
Ten preparat jest stosowany głównie na odchudzanie, jednak wykazuje także korzystny wpływ na wydzielanie tlenku azotu i erekcję. Yohimbina działa najskuteczniej wtedy, gdy połączymy ją z l-argininą (która także zwiększa wydzielanie NO), jednak w takim połączeniu, zwiększa się ryzyko powstawania nieprzyjemnych efektów ubocznych. Warto pamiętać o tym, że nie wolną łączyć razem takich preparatów, jak Viagra i jej pochodne, środki zwiększające wydzielanie NO oraz leki na nadciśnienie.

Yohimbina jest także silnym środkiem poprawiającym metabolizm, dlatego stosowanie jej w niewłaściwy sposób, prowadzi do bezsenności, bólów głowy, pocenia się i nadmiernego zdenerwowania.

Mondia whitei
Roślina, która pojawia się na tym blogu po raz pierwszy. Pochodzi z Ugandy, gdzie stosuje się ją przede wszystkim jako środek na zwiększenie libido i płodności. Działanie tej rośliny jest podobne do Viagry. Dzięki niej można zwiększyć wydzielanie testosteronu oraz poprawić ruchliwość plemników.

Miłorząb lekarski
Miłorząb wpływa korzystnie na przepływ krwi przez naczynia krwionośne oraz uelastycznia ich ściany. Wpływa także na rozrzedzenie krwi i mniejsze ryzyko chorób naczyń krwionośnych, takich, jak miażdżyca. Dzięki temu, wpływa korzystnie także na erekcję. Miłorząb lekarski to zioło, które nie daje natychmiastowych rezultatów, dlatego należy stosować go regularnie.

Inne preparaty, które wpływają pozytywnie na erekcję, to szafran, tribulus terrestris czy epimedium.

Czy preparaty ziołowe działają tak, jak są reklamowane w środkach masowego przekazu?

Moim zdaniem, reklamy takich preparatów nie przekazują całej prawdy. Tabletki tego typu, zawierają jedynie niewielką dawkę substancji ziołowych, które na pewno nie zadziałają zarówno przyjęte na godzinę przed stosunkiem, jak i bezpośrednio przed nim. Znacznie silniejsze działanie mają napary ziołowe, jednak te także należy stosować regularnie, by wzmocnić cały organizm i poprawić funkcjonowanie układu krwionośnego. Wyjątkiem może być żeń-szeń, który wykazuje silne działanie, ujawniające się zaraz po przyjęciu w formie płynnej.


Jeśli interesują Cię preparaty, zwiększające ilość tlenku azotu zaraz po przyjęciu, powinieneś bliżej przyjrzeć się przedtreningówkom w formie płynnej. Tego typu preparaty, natychmiast zwiększają pompę mięśniową i powodują wydzielanie NO.

Komentarze