Kilka najważniejszych zastosowań MSM - suplement, o którym niewiele się mówi


Biologicznie aktywna siarka, to składnik odżywczy, który jest konieczny dla naszego organizmu do zachowania młodości oraz odpowiedniej ilości energii. Wraz z biegiem lat, stan komórek naszego ciała pogarsza się. Nie zależy to tylko od natury - często wpływamy na to sami, ponieważ w naszej diecie brakuje odpowiednich składników odżywczych, których potrzebują komórki.


MSM to organiczny związek siarki, który rozpuszcza się w wodzie i przemieszcza się w naturze, wraz z nią, podczas parowania i deszczu. Siarka to związek dostępny w wielu nieprzetworzonych pokarmach, jednak podczas procesu obróbki termicznej, bardzo szybko dochodzi do jej rozkładu. MSM to substancja przyciągająca coraz więcej uwagi ze względu na to, że wpływa ona na długowieczność. Oto lista 7 najważniejszych korzyści tej substancji:

1. Poprawienie zdrowia skóry

Kobiety, które dbają o stan skóry, powinny zwrócić uwagę na to, czy w ich diecie znajduje się wystarczająco dużo siarki. MSM jest konieczne organizmowi, do produkcji kolagenu. Starzenie się skóry i pojawianie się na niej zmarszczek, jest wywołane właśnie utratą kolagenu. Zamiast kupować kolejny, bardzo drogi krem zawierający kolagen, wzmocnij jego produkcję, biorąc MSM i witaminę C. Te dwa składniki podawane razem wpływają na normalizację wydzielania kolagenu, oraz na zdrowie skóry.

2. Wzmocnienie stawów

MSM w Polsce jest bardzo często sprzedawane jako jeden ze składników maści na stawy. Czy wiesz o tym, że można je stosować w jeszcze skuteczniejszy sposób, mianowicie doustnie? Dzięki temu, wspierasz elastyczność stawów, poprawiasz stan otaczających ich mięśni oraz dbasz o skórę. MSM odpowiada także za prawidłowe wydzielanie mazi stawowej, bez której nie można mówić o zdrowiu stawów.


3. Odtruwanie organizmu

MSM wpływa pozytywnie na ściany komórek, dzięki czemu stają się one łatwiej przepuszczalne dla potrzebnych substancji. Oznacza to, że dzięki nim, można poprawić metabolizm komórkowy - zarówno odtruc je, jak i przyspieszyć wchłanianie tych substancji, które są potrzebne. Szybsza wymiana substancji, oznacza lepszy stan komórek i mniejszą ilość mutacji.

4. Wzmocnienie włosów i paznokci

Kolagen i keratyna, są niezbędne dla zachowania prawidłowego stanu włosów i paznokci. MSM pozwala na prawidłowa produkcję tych składników. Jeśli masz problem z rozdwajaniem się paznokci czy ze zwiększoną ich łamliwością, może to oznaczać niedobory siarki w organizmie.

5. Przyśpieszona regeneracja organizmu

Bardzo częstą przyczyną bólu i uczucia zmęczenia, jest zwiększona ilość kwasu mlekowego w organizmie. MSM zwiększa zdolność organizmu do wyeliminowania tych składników, na poziomie komórkowym, czyli w najskuteczniejszy możliwy sposób. Wpływa to na zwiększenie regeneracji mięśni po treningu.

6. Naturalna metoda na zwiększenie ilości energii.

Komórki Twojego ciała, bardzo często muszą marnować dużo energii, na proces eliminacji toksyn. Dzięki zastosowaniu związków siarki, można ułatwić ten proces i skutecznie wspierać oczyszczanie się komórek. Wpływa to na zmniejszenie zbędnych wydatków energetycznych i umożliwia szybsze gojenie się komórek. Trawienie to proces, który wymaga bardzo dużo energii - przeciętnie tracimy na nie od 70 do 80% wydatków energetycznych. Dzięki MSM poprawiamy wchłanianie substancji odżywczych oraz zmniejszamy niepotrzebne marnowanie energii.

7. Ma działanie przeciwzapalne

MSM odtruwa komórki, przyśpieszając usuwanie z nich niepotrzebnych metabolitów. Dzięki temu, przyczynia się także do zmniejszenia stanów zapalnych. Stan zapalny jest bardzo często związany z otyłością i odwrotnie. Co ciekawe, u wielu osób nadmierna waga nie jest związana ze zbyt dużymi zapasami tłuszczu, a z odkładającą się wodą i produktami przemiany materii. Komórki, w których proces zapalny stale trwa, nie mogą pozbyć się szkodliwych metabolitów i się oczyścić. Przypomina to błędne koło. Związki siarki pozwalają zmniejszyć te dolegliwości i wpływają na usunięcie nadmiaru produktów przemiany materii z komórek. W ten sposób przywracają równowagę. Po usunięciu nadmiaru tych substancji z komórek, wracają one do normalnej, prawidłowej pracy. Odczujemy to także na dużą skalę, ponieważ nadmiar płynów w organizmie, odkłada się w formie opuchlizny. Dzięki temu, bardzo szybko możesz stracić zbędne kilogramy.

Jak używać MSM:

MSM możesz kupić w formie proszku lub kapsułek. Aby uzyskać najlepsze efekty, warto przyjmować MSM wraz z produktami, które zawierają naturalnie witaminę C, jak sok cytrynowy czy żurawina. Suplementy diety zawierające MSM, często posiadają również dodatek minerałów i witamin. Zacznij do przyjmowania niewielkich dawek MSM.

Jeśli już masz doświadczenie w stosowaniu MSM, napisz o tym w komentarzu.


Komentarze