6 najlepszych ziół, na poprawienie zdrowia mózguCzy czujesz czasem zmęczenie umysłowe?
Czy masz wrażenie, że nie wykorzystujesz w pełni swojego potencjału umysłowego?
Zapominasz o wielu rzeczach, bo masz za dużo na głowie?
Masz problemy ze skupieniem się w ciągu dnia?
Jeśli odpowiedziałeś na te pytania twierdząco, podobnie, jak wiele innych osób, nie radzisz sobie z coraz większym tempem współczesnego życia.
Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - istnieje wiele metod, które pozwalają poprawić pracę mózgu i pamięć.

W jaki sposób poprawić swoją pamięć?
Największym czynnikiem wpływającym na nasze zdrowie mentalne, jest styl życia. Jeśli źle się odżywiasz i masz nieprawidłowe nawyki, poprawienie sytuacji zajmie dużo czasu. Żaden system zarządzania zadaniami nie pomoże Ci w osiągnięciu sukcesu, jeśli nie wprowadzisz zdrowego trybu życia. To tak, jakbyś chciał biegać z 50 kilogramowa nadwagą.
Zdaję sobie sprawę, że często trudno jest wprowadzić zmiany w stylu życia (szczególnie gdy pracujemy od rana do wieczora. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem są drobne zmiany, polegające na przykład na wprowadzeniu ziół wspomagających organizm.
Zioła mają doraźne działanie, ale dzięki nim zmniejszysz stres i łatwiej poradzisz sobie z wyzwaniami, które stają na Twojej drodze. Oto kilka ziół, które warto zastosować, by doraźnie poprawić funkcjonowanie układu nerwowego.
Lista 6 ziół, które skutecznie wspierają funkcjonowanie mózgu
Brahmi to jedno z najlepszych ziół o działaniu odmładzającym i kojącym. Dzięki niemu poprawiamy koordynację między półkulami mózgu, zwiększając swoją kreatywność. Brahmi wpływa na wiele aspektów pracy układu nerwowego - ułatwia uczenie się nowych rzeczy, sprawia, że lepiej je zapamiętujemy i jesteśmy mniej zestresowani. Oto najważniejsze korzyści z przyjmowania brahmi:
  • Poprawienie skupienia
  • Łatwiejsze radzenie sobie ze stresem
  • Zmniejszenie nerwowości i stresu
  • Poprawienie funkcjonowania układu nerwowego
Brahmi pozwala także zmniejszyć bezsenność, opóźnia starzenie i wspomaga funkcjonowanie gruczołów wydzielniczych, które są osłabione przez stres. Nie należy mylić brahmi z innym ziołem, które nosi nazwę gotu kola i ma nieco inne działanie.
Gotu kola także ma wpływ na funkcjonowanie mózgu. To zioło wspiera mózg i zapewnia jego prawidłowe funkcjonowanie. Jest znane także z korzystnego działania na krążenie krwi i pamięć.
Ashwagandha to kolejne z ziół, o pożytecznym działaniu na mózg. Dzięki jego przyjmowaniu można zmniejszyć objawy przepracowania, rozjaśnić myśli i wpierać funkcjonowanie mózgu. Ashwagandha wpływa korzystnie na naszą pamięć i wspiera układ odpornościowy. To dobre rozwiązanie dla osób, które skarżą się na wyczerpanie nerwowe. To także zioło o działaniu ochronnym na układ nerwowy.
Korzystne działanie na mózg ma także tatarak. Wpływ na koncentrację, jasność myślenia i ośrodek mowy. Niektóre odmiany tataraku mają działanie stymulujące, ale nie są one dostępne w sprzedaży. Polski tatarak zawiera bardzo małe ilości związków pobudzających. To zioło wspiera także pamięć i odtruwa mózg.
Tagara (nazywana także indyjską walerianą) to zioło, wpływające korzystnie na emocje i układ nerwowy.
Z kolei bazylia azjatycka (tulsi) poprawia utlenienie mózgu i krążenie, co także wpływa na ogólne samopoczucie.
Olejki eteryczne wspierające pracę mózgu
Olejki eteryczne to kolejny ze sposobów na zmniejszenie zmęczenia umysłowego i poprawienie swoich umiejętności umysłowych. Oto trzy bardzo ciekawe olejki wspierające pracę mózgu.
  • Olejek rozmarynowy rozjaśnia umysł i wpływa pozytywnie na emocje.
  • Olejek miętowy stymuluje mózg, dodaje energii, zwiększa kreatywność i umiejętność uczenia się.
  • Olejek bazyliowy zmniejsza zmęczenie i poprawia skupienie.
Sposoby na poprawienie wydajności pracy mózgu
Kluczowym elementem, który jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania mózgu, jest odpowiednie odżywianie. Mózg lepiej funkcjonuje wtedy, gdy mamy dobre krążenie i zapewniamy mu odpowiednią ilość tlenu.

Organizm stanowi jedną całość i mózg nie działa prawidłowo, gdy mamy problemy z innymi narządami. Na działanie mózgu wpływa także nasze samopoczucie i to, czy jesteśmy najedzeni, czy też nie.
Takich czynników jest znacznie więcej, a jeśli chcesz poprawić zdrowie mózgu, musisz zadbaj o dobry ogólny stan organizmu.
Warto zacząć od zmiany sposobu odżywiania się, rozpoczęcia ćwiczeń i odpowiedniej ilości odpoczynku. Pomocne są także techniki relaksacji jak medytacja. Jeśli odczuwasz nadmierne zmęczenie tylko raz na jakiś czas, dobrym rozwiązaniem będzie wspomaganie swojego organizmu za pomocą preparatów ziołowych.
Większość ziół wpływających pozytywnie na pracę mózgu, jest dostępne osobno oraz w kombinacji z innymi ziołami, które również wykazują pożyteczny wpływ na mózgu. Zdecyduj się na ten sposób, który sprawdza się najlepiej.
Dlaczego warto zwracać większą uwagę na zdrowie mózgu?
W jednej z książek Daniela Amena przeczytałem o tym, że nie dbamy o mózg dlatego, że w przeciwieństwie do innych organów, mózg nie boli. Zamiast bólu, odczuwamy zmęczenie umysłowe, brak motywacji i mamy problemy ze snem. Aby wyjść z tego stanu, należy podejmować dobre decyzje zdrowotne, które będą wspierały Twój mózg. Jeśli stale jesteś w stanie "mentalnej mgły", znacznie ograniczasz swoje możliwości na osiągnięcie sukcesu i życie Cię nie cieszy.
Wystarczy zmienić kilka nawyków, a poczujesz się znacznie lepiej.

P.S. Jeśli chcesz poprawić swoje samopoczucie, zapraszam Cię do pobrania e-book, na ten temat. Jest całkowicie dostępny, a pobierzesz go, klikając w obrazek po prawej stronie ekranu głównego tego portalu.

Komentarze