Pozbądź się grypy, dzięki tym 5 naturalnym produktom.

W tym artykule opiszemy zioła, które wspierają układ immunologiczny i pozwalają uchronić się od grypy.
Każdej zimy sezon grypowy przedstawiany jest jak prawdziwe zagrożenie. Cały czas mówi się o tym, że grypa atakuje silniej niż poprzednio i ostrzega się przed osobami, które kichają i pociągają nosem. Samo szczepienie się nie pomoże Ci uchronić się przed grypą, dlatego ważne jest stosowanie naturalnych preparatów ziołowych. Jeśli wirus już Cię dopadł, zioła pomogą ci skrócić czas choroby. Oto pięć najpopularniejszych ziół, z których większość możesz przygotować w formie herbatki.


Tymianek
Jeśli wszyscy wokół chorują na grypę, warto zaopatrzyć się w tymianek w formie suszonej lub w olejek eteryczny z tej rośliny. Tymianek to silny lek o działaniu wykrztuśnym, który pozwala szybciej oczyścić płuca i sprawia, że choroba trwa krócej. Możesz przygotować herbatę z tymianku, zalewając dwie łyżeczki świeżego zioła szklanką wrzącej wody. Naparzaj to 10 minut. Możesz też zrobić sobie inhalacje z tymianku - wsyp kilka garści tego zioła do miski i zalej wrzątkiem. Następnie wdychaj parę, co pozwoli usunąć nadmiar śluzu z klatki piersiowej.

Korzeń lukrecji
Korzeń lukrecji zawiera glycyryzynę, która ma bardzo silne działanie przeciwwirusowe.
Potwierdzono jego działanie nawet na tak szkodliwe wirusy, jak HIV i SARS. Możesz go zastosować także w przypadku grypy. W medycynie ajurwedyjskiej, korzeń lukrecji jest stosowany jako preparat wykrztuśny. Jest wiele firm produkujących suplementy z lukrecją, ale zanim je kupisz, upewnij się, że zawierają one na pewno wyciąg z tej rośliny. Niektóre z nich mają tylko smak lukrecji. Zwróć uwagę także na to, że lukrecja wykazuje interakcje z niektórymi lekami.

Czosnek:
Czosnek wzmacnia układ immunologiczny. Jest wiele badań, które pokazują, że czosnek zabija wirusa grypy i rhinowirusy, które odpowiadają za przeziębienie. Jedne z badań z 2001 roku pokazały, że osoby, które jedzą regularnie czosnek, chorują znacznie rzadziej od tych, którzy byli w grupie placebo. Czosnek pozwala także szybko wrócić do zdrowia. Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnego zapachu czosnku, powinieneś przyjmować suplementy diety z czosnkiem. Jeśli jesteś chory, możesz także rzuć ząbek czosnku. Jeśli rozgnieść ząbek czosnku i wymieszać go z miodem, jeśli jego smak jest zbyt ostry. Czosnek dodawany do potraw ma nieco słabsze działanie.

Jeżówka
Jeżówka to zioło, które skraca czas trwania choroby i intensywność jej objawów. W Journal of the National Medical Association pojawiły się także dowody na to, że jeżówka zapobiega grypie i przeziębieniu, ale takie działanie pojawia się tylko wtedy, gdy przyjmuje się go razem z czosnkiem. Jeśli kupujesz produkty z jeżówką, powinieneś sprawdzać, jak dużo substancji aktywnych się w nich znajduje. Warto przyjmować co najmniej 1000 miligramów jeżówki 3 razy dziennie. Jeżówka może być także przyczyną alergii.

Wyciąg z czarnego bzu
Kolejnym ziołem, które ma działanie lecznicze na grypę i przeziębienie, jest czarny bez. Ekstrakt z tej rośliny sprawia, że choroba trwa nawet 4 dni krócej. Większość badań dotyczy wyciągu z czarnego bzu.


Komentarze

  1. O lukrecji nie wiedziałam, a w czarny bez przyznaję jakoś za bardzo nie wierzyłam, ale widzę, że tu mowa o ekstrakcie a nie o soku czy herbatce... W tym sezonie postawilam na zioła Marii Treben, ale pod ręką były te z piołunem. Właśnie dzisiaj przecedzam nalewkę :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz