Jakie zioła dla biznesmena?

Ostatnio oglądałem ciekawy wywiad Piotra Majewskiego, w którym dzielił się on swoimi spostrzeżeniami na temat diety. Piotr przez wiele lat zajmował się bardzo technicznymi aspektami prowadzenia firmy i dlatego cieszy mnie, że dziś pomaga biznesmenom nie tylko w zarabianiu pieniędzy, ale także w prowadzeniu zdrowego trybu życia i zachowaniu work-life balance.
Z wywiadu zapamiętałem bardzo ciekawą myśl – organizm sportowca i biznesmena jest narażony na znacznie większe obciążenia psychiczne i fizyczne, niż zwykłego człowieka. 
Problemem biznesmenów jest to, że nie mają oni żadnych przerw, na które mogą pozwolić sobie nawet zawodowi sportowcy. Ten artykuł jest skierowany przede wszystkim do freelancerów i osób prowadzących firmy, ale skorzysta z niego każdy, kto spędza w pracy więcej czasu, niż marne 8 godzin.
Na początek ostrzeżenie
Chciałbym Cię ostrzec przed firmami sprzedające swoje produkty w modelu MLM, które kierują swoją ofertę do osób, które mają pieniądze i chcą pracować jeszcze skuteczniej. Moim zdaniem żerują one na emocjach i sprzedają preparaty, które są o wiele droższe, niż ich odpowiedniki o takiej samej wartości. Wyobraź sobie, że przychodzisz do sklepu zielarskiego lub robisz zakupy w sklepie internetowym i chcesz kupić aloes. Sprzedawca pokaże Ci tanie aloesy, drogie aloesy, aloesy, które są przydatne przy zaparciach lub producent poleca ich przyjmowanie na odporność.
Każdy produkt jest inny, a ceny różnią się dlatego, że wyprodukowanie różnych produktów wiąże się z innym kosztem. 
Sklepy mają zwykle taką samą marżę na wszystkie produkty, a często pojawiają się promocje i aloes można kupić taniej. Sprzedawca nie będzie Ci wciskał najdroższego produktu, ponieważ zależy mu na tym, byś do niego wrócił. Firmy MLM oferują po jednym, bardzo drogim produkcie z danego asortymentu. Produkt jest taki sam, jak ten aloes w sklepie, jednak dorobiono do niego taką ideologię, że sprzedawca (oczywiście bez wiedzy medycznej), sprzedaje go, jako remedium. Radzę nie dyskutować z nimi i nie kupować preparatów w wielokrotnie zawyżonych cenach.
Jakie suplementy warto brać na pobudzenie
Jeśli intensywnie pracujesz, na pewno potrzebujesz pobudzenia organizmu. Kilka miesięcy temu piłem herbatkę z żeń-szenia i zauważyłem, że działa znacznie lepiej, niż kawa, bo nie powoduje spadku energii. Dobrym rozwiązaniem jest też guarana w proszku lub w tabletkach. Silne zmęczenie może oznaczać, że przepracowujesz się i po prostu musisz odpocząć.
Na niedobór witamin i minerałów
Podstawą jest dobrze skomponowana dieta … o którą bardzo trudno, gdy pracujesz od rana do wieczora. Warto wspierać się sokami warzywnymi (uwaga na błonnik, mogą przeczyszczać) i w mniejszym stopniu – owocowymi (dużo cukru). Jeśli to nie wystarcza, na Twoim miejscu pomyślałbym o uzupełnieniu niedoboru witaminy C z aceroli i innych naturalnych źródeł, a następnie o pozostałych witaminach w formie tabletek. Nie zapominaj o przyjmowaniu zdrowych tłuszczów – to właśnie z ich niedoboru często wynikają problemy z awitaminozą, bo organizm nie może wchłonąć witamin ADEK.
Na odchudzanie
Jeśli zobaczyłeś, że Twoja waga niepokojąco rośnie, powinieneś zacząć od wyeliminowania z diety węglowodanów prostych. Słodzenie herbaty, ciastko do kawy, picie słodkich napojów – to wszystko rozregulowuje proces wydzielania insuliny i prowadzi do jeszcze większego apetytu. Recepta na odchudzanie jest prosta – wystarczy więcej chodzić, wyeliminować źródła pustych kalorii i – jeśli inne metody nie pomogą – zastosować suplementy na pobudzenie metabolizmu. Jest ich wiele, na przykład:
  • Kelp – dostarczający jodu
  • Ostra papryka (najlepiej w formie przyprawy)
  • Zielona herbata – usuwająca wolne rodniki i odtruwająca
  • Zielona kawa – podkręcająca tempo przemiany materii
  • Yerba mate – zwiększająca ilość wydzielanej żółci, podwyższająca ciśnienie i pobudzająca. Moim zdaniem, to jedno z najlepszych rozwiązań.
Na stres
Czy wiesz, skąd bierze się stres u osób, które awansowały na wyższe stanowisko? Problem polega na tym, że dostały one awans za umiejętności, które miały na niższym stanowisku. Po awansie z super-sprzedawcy na managera musisz nauczyć się wielu nowych rzeczy i często masz znacznie gorsze wyniki, niż na poprzednim stanowisku. Oprócz szkoleń z umiejętności miękkich, polecam Ci zioła, które wspomogą Twój organizm i pozwolą na zmniejszenie stresu związanego z wychodzeniem ze strefy komfortu.
Moim zdaniem, bardzo dobrze sprawdzają się herbatki uspokajające, które pozwalają zmniejszyć negatywny, wewnętrzny dialog i ułatwiają zasypianie. Stosuję je od długiego czasu i nigdy nie miałem problemów z ich działaniem usypiającym w ciągu dnia.
Sprawdzaj, czy w składzie takiej herbatki są zioła uspokajające, czy stanowią one dodatek do dzikiej róży i innych „wypełniaczy”. Oto najlepsze zioła na uspokojenie:
  • Melisa
  • Serdecznik
  • Głóg (szczególnie przy nerwicy serca)
  • Waleriana (Kozłek lekarski)
  • Szyszka chmielu

Możesz kupić te zioła w osobnych opakowaniach i zaparzać je na sitku, lub kupić gotową, wygodną mieszankę w saszetkach.

Komentarze