Ziołowe podsumowanie roku 2014

Ziołowe podsumowanie roku
Koniec roku to czas podsumowań – w tym wpisie dowiesz się, które zioła były największymi „gwiazdami” w 2014 roku.
Niekwestionowanym królem ziół roku 2014 jest czystek, o którym czytaliście najczęściej. Miała na to wpływ na pewno jedna z audycji, zaprezentowana na antenie radiowej „Trójki”.
Inne teksty, które wzbudziły waszą ciekawość, to informacje o:


Zauważyłem też, że ziołami interesuje się coraz więcej osób. Bardzo mnie to cieszy, ale nie zapominajmy, by przede wszystkim poznać działanie naszych polskich, sprawdzonych ziół. Dopiero potem zaczynajmy przygodę z ziołami z innych krajów. Apeluje także o rozwagę w przypadku leczenia ziołami poważnych chorób i w przypadku stosowania ich u dzieci. Pamiętaj, że jeśli ktoś napisze w internecie, że dany środek jest skuteczny, nie oznacza to, że tak jest na prawdę. Wiele opinii na temat różnych preparatów (szczególnie nowych), jest pisana nie przez chore osoby, a przez marketingowców. 

Dziękuję za duże zainteresowanie blogiem. Ostatnio uruchomiłem także newsletter, dzięki któremu możesz otrzymywać posty na e-maila. Znajdziesz go klikając na zdjęcie z darmowym e-bookiem. Daj mi znać, czy takie akcje Ci się podobają. 
Jeśli masz jakieś pytania na temat ziół lub są tematy, które cię szczególnie interesują, daj mi znać - chętnie zajmę się napisaniem dobrego tekstu. 
Pozdrawiam wszystkich czytelników i życzę hucznego Sylwestra.

Kamil Naja – Dobre Zioła
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Komentarze

 1. Udanego, bardzo dobrego roku 2015!

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tymi lekami ziołowymi z odległych miejsc często jest tak, że po prostu są dużo lepiej przebadane, niż wiele ziół z naszej strefy, a jednak na te czasy lepiej i bezpieczniej stosować coś przebadanego, niż tylko gdzie nie gdzie znanego ludowo ;-).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem do tego przekonany, wiele "cudownych" ziół z dalekich krajów to efekt pracy marketingowców. Sok z noni - brak dowodów skuteczności. Czystek - nie ma dowodów i badań. Nasiona chia - takie same działania, jak len, a dużo droższe. W naszej medycynie ludowej jest wiele ziół, które są lepiej sprawdzone, niż te z zagranicy. Na przeziębienie genialna jest malina albo sok z czarnego bzu - nie trzeba szukać w ziołach z innych krajów.

   Usuń

Prześlij komentarz