Jak pohamować apetyt na cukier - stewia oraz chrom


Jak schudnąć za pomocą naturalnych metod.
Niemal każda kobieta, niezależnie od tego jaką posiada sylwetkę, czasem zastanawia się jak schudnąć. Środki chemiczne które pozwalają schudnąć, mają dużo działań niepożądanych. Jeśli zastanowimy się co jest przyczyną naszej otyłości, będziemy mogli zrzucić zbędne kilogramy stosując środek dobrze dobrany do przyczyny naszych kłopotów z wagą. 
Również mężczyźni miewają problemy z wagą, niestety najczęściej są one bagatelizowane. 
Wiele osób nie może się powstrzymać przed spożywaniem słodyczy. Cukier nie przynosi nam żadnych składników odżywczych a zawiera wiele kalorii, w związku z czym gdy chcemy mieć talię osy, musimy zrezygnować z cukru pod wszelkimi postaciami.
 Stewia to roślina która w smaku jest o wiele bardziej słodka od cukru, a niemal nie posiada kalorii. Nie podwyższa stężenie cukru we krwi, w związku z czym może być stosowana u osób które mają cukrzycę. Stewiozydy które są pozyskiwane z tej rośliny można kupić w rozmaitej postaci. Co więcej, nie mają one nic wspólnego ze słodzikami z aspartanem, których używanie budzi wiele kontrowersji. Osobiście uważam za najlepszą stewię produkowaną przez firmę Now Foods. Występuje w postaci proszku w saszetkach, płynu w butelce z zakraplaczem oraz w formie tabletek. Można kupić również stewię w proszku w słoiczku o pojemności około 200 gram, ale niepokoi w niej zalecana ilość która ma być stosowana na szklankę wody – około jedna trzecia łyżeczki. Gdy stosujemy stewię firmy Now Foods, ta ilość jest o wiele mniejsza. Zachodzi wysokie prawdopodobieństwo iż ta Stewia w słoiku (cena około 17 złotych) jest mieszana z innymi składnikami nadającymi objętość. Trudno znaleźć opis składu napisany przez producenta.

Apetyt na słodycze może nie zostać zaspokojony przez stewię, bowiem związany jest on najczęściej ze spadkiem poziomu glukozy we krwi. W takiej sytuacji przydaje się uregulowanie poziomu glukozy w taki sposób, by nie występowały duże wahania. Substancją która pozwala unormować poziom glukozy we krwi jest chrom. Chrom występuje w postaci tabletek, nie ma działania doraźnego, więc trzeba go brać regularnie. Będzie pomagał nam w diecie o małej zawartości węglowodanów, i dzięki jego używaniu unikniemy wieczornego obżarstwa. Wiele osób zna uczucie wilczego głodu i w takim stanie, szczególnie wieczorem potrafi zjeść dosłownie wszystko co znajdzie w lodówce. Jeśli takiemu atakowi głodu będzie towarzyszyć drżenie rąk, możemy być pewni iż jest spowodowany niskim poziomem glukozy. Polecam łykanie chromu który jest łatwo przyswajalny, najlepiej w postaci organicznego chelatu.

Następny odcinek odchudzania bez głodzenia się będzie mówił o nadmiernej podaży tłuszczów. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Komentarze