Popularne produkty, które zawierają dużą dawkę trucizn


Jedzenie dostępne w sklepach, jest z roku na rok coraz tańsze, smaczniejsze oraz zawierające jeszcze mniej substancji odżywczych. Wraz z coraz większym uprzemysłowieniem produkcji żywności, zawiera ona coraz więcej toksyn i substancji, które kumulują się w naszym organizmie. W tym artykule postaram się opisać produkty, które omijam szerokim łukiem oraz krótko opisać chwyty marketingowe, na jakie dajemy się złapać producentom przy zakupach.


Napoje dla sportowców
Kupujemy je dlatego, że są reklamowane przez znanych sportowców, a na plakatach, piją je wysportowane dziewczyny i atletyczni faceci. Niestety, ale napoje dla sportowców, zawierają barwniki, które mogą wpływać negatywnie na skupienie i zapamiętywanie, zwłaszcza u dzieci. Napoje tego typu, mogą zawierać także bardzo dużo cukru. Jeśli trenujesz ze średnią intensywnością, znacznie lepszym wyborem będzie zwykła woda lub woda z kokosa. Gdy trenujesz z dużą intensywnością i intensywnie się pocisz, niedobór minerałów uzupełnisz za pomocą takich preparatów, jak Orsalit.

Chipsy bez tłuszczu (pieczone)
Produkty typu light, rzadko kiedy dają pozytywne efekty, jeśli chodzi o spadek wagi. Podobnie jest w przypadku chipsów typu baked, które reklamuje się, jako zdrowsza alternatywa dla standardowych chipsów. Badania wskazują na to, że chipsy o obniżonej zawartości tłuszczu, są wybierane przez ludzi częściej i są jedzone w większych ilościach. Ponieważ tłuszcz jest nośnikiem smaku, chipsy bez tłuszczu, zawierają więcej przypraw oraz wzmacniaczy smaku.

Napoje gazowane
Wspominałem o nich na blogu wielokrotnie – niektóre napoje, zawierają bromowany olej roślinny. Substancja odkłada się w tkance tłuszczowej, oraz może powodować problemy z płodnością oraz dolegliwości związane z układem nerwowym.
Część dużych firm, na przykład Coca Cola, zrezygnowała z dodawania go do swoich napojów.

Kupne chlebki typu podpłomyk lub pita
Niektóre z nich mogą zawierać bromek potasu, substancję która zmniejsza koszty produkcji pieczywa i … pogarsza funkcjonowanie nerek oraz powoduje dolegliwości jelitowe. Bromek potasu, można znaleźć także w niektórych rodzajach chleba. Szkodliwych substancji nie brakuje także w zwykłym chlebie i bułkach, ale to temat na inną opowieść.Płatki śniadaniowe
Przez lata były reklamowane jako idealne zdrowe śniadanie, jednak nie mają z tym nic wspólnego. Płatki zawierają mnóstwo cukru, sztucznych dodatków smakowych oraz niezdrowych tłuszczów. Można znaleźć w nich także BHA i BHT (antyutleniacze), które powodują takie dolegliwości, jak:
·        Dolegliwości skórne
·        Problemy z nerkami
·        Duszności
·        Nowotwory

Przetwory z mleka bez certyfikatu potwierdzającego organiczność
Mogą zawierać zwierzęce hormony wzrostu, które są podawane krowom w celu zwiększania produkcji mleka. Hormon IGF-1, może powodować nowotwory piersi i prostaty.
Producenci jogurtów nie żałują także sztucznych barwników, syropu glukozo-fruktozowego oraz aromatów. Jednocześnie, jogurty zawierają niewiele białka, ponieważ daje ono uczucie pełności, które jest niepożądane z punktu widzenia zakupów. Lepszym wyborem są jogurty organiczne (na przykład grecki), oraz jogurty bez dodatku owoców.

Wędzony kurczak z marketu oraz ogólnie, mięso kurczaka
Mięso kurczaka nie należy do najzdrowszych, ze względu na masowość jego produkcji oraz stosowanie dużych dawek antybiotyków i innych leków. Naukowcy obawiają się, że wkrótce może dojść do pogorszenia skuteczności działania standardowych antybiotyków, ponieważ bakterie i wirusy, mogą się na nie uodpornić. Z tego powodu, nieco zdrowszym wyborem są inne gatunku drobiu, jak na przykład indyk.
Kurczak wędzony, zawiera zwykle dużo soli, barwniki i inne substancje, które poprawiają smak i strukturę mięsa. Wydaje mi się, że im większa sieć sprzedaży kurczaka, tym gorsze mięso jest w niej używane i zawiera więcej sztucznych dodatków – dotyczy to także restauracji.

Ryby
O szkodliwych substancjach w rybach pisałem już kilka razy. Do najmniej zdrowych ryb, zalicza się między innymi:
·        Pangę
·        Miecznika
·        Tuńczyka
·        Łososia hodowlanego
·        Rybę maślaną

Mniejsze ryby, oraz ryby roślinożerne, odkładają w sobie mniej toksyn, dlatego są bezpieczniejsze. Wartościowe są także owoce morza.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Komentarze