Syrop glukozo-fruktozowy - najgroźniejsze źródło węglowodanów

Według zasady Paracelsusa, każda substancja może być lekarstwem lub trucizną. Nie tyczy się to syropu glukozo-fruktozowego, który jest szkodliwy dla organizmu w każdym stężeniu.
Syrop glukozo-fruktozowy jest stosowany bardzo często w zastępstwie cukru. Jest on słodszy i tańszy od "białej śmierci", a także łatwiej się rozpuszcza, dlatego dodaje się go do potraw przetworzonych oraz napojów. 


Jeśli chcesz zrobić coś dobrego dla swojej diety, zacznij od uważnego czytania etykiet produktów i zostaw na półce te rzeczy, które zawierają syrop glukozo-fruktozowy.
Spożycie cukru w przeliczeniu na jedną osobę, w ostatnich latach bardzo wzrosło. Według National Geografic, w 1700 roku w Anglii spożycie cukru wynosiło niecałe 2 kg rocznie, w 1900 - nawet 45 kg. Dziś w Polsce spożycie wynosi 39 kg a w USA - 35kg. W tym czasie na świecie rozwinęły się epidemie chorób metabolicznych, takich, jak cukrzyca, miażdżyca i nadciśnienie. Nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak dużo cukru zawierają napoje sprzedawane w sklepach. Wody smakowe mogą zawierać do 2.5 łyżeczki cukru w szklance, Ice Tea zawiera go 3 łyżeczki, a napoje typu Kubuś, nawet 6 łyżeczek.

Nadużywając fruktozy, trujesz swój organizm.

Podczas produkcji syropu glukozo-fruktozowego, dochodzi do rozdzielenia glukozy i fruktozy. Naturalnie są one dostępne razem. Niewiele mówi się o tym, jak negatywne działanie na organizm ma fruktoza, tymczasem to ona, ma kluczowe, negatywne działanie, jeśli chodzi o produkcję tłuszczu.
Kiedyś przyczyną stłuszczenie wątroby było przede wszystkim picie alkoholu, natomiast dziś ta choroba występuje ze względu właśnie na nadmierne spożywanie cukru. W dalszej kolejności, przekłada się to na stan przedcukrzycowy i w końcu cukrzycę. Syrop glukozo-fruktozowy to jedna z najważniejszych przyczyn epidemii ataków serca, zawałów, nowotworów, problemów psychicznych w podeszłym wieku oraz - co oczywiste, cukrzycy typu 2.
To nie wszystko - syrop glukozo-fruktozowy zawiera szereg niebezpiecznych substancji chemicznych oraz zanieczyszczeń.

Mogą być one jeszcze groźniejsze od fruktozy. Produkcja syropu to zaawansowany proces chemiczny, podczas którego do syropu dodaje się między innymi wodzianu chloranu. Ta substancja jest często zanieczyszczona rtęcią. Przedostaje się ona następnie do napojów słodzonych syropem. Rtęć w pożywieniu nie zawsze jest poważnym zagrożeniem. Jeśli zjesz puszkę tuńczyka raz w miesiącu, nic Ci się nie stanie. Napoje to jednak zupełnie inna kwestia, ponieważ pijemy je codziennie. Rtęć kumuluje się wtedy w organizmie, prowadząc do poważnych problemów zdrowotnych.

Czasem o niektórych pokarmach mówi się żartobliwie, że zawierają całą tablicę Mendelejewa. Tak właśnie jest z syropem glukozo-fruktozowym, dającym bardzo szerokie widmo spektrograficzne.Oznacza to, że zawiera on pierwiastki i związki, które nie zostały przebadane pod względem bezpieczeństwa u człowieka. Z tego powodu, powinieneś go unikać za wszelką cenę.
Jeśli jakiś produkt spożywczy zawiera syrop glukozo-fruktozowy, jest to jasna wskazówka, że jest on bardzo niskiej jakości. Znajdziesz go przede wszystkim w tanich napojach. Jeśli zobaczysz go gdziekolwiek na etykiecie, zostaw produkt na półce - na pewno nie będzie miał on żadnych korzyści dla zdrowia. Bardzo dobrą decyzją zdrowotną, będzie zupełne odstawienie produktów, które zawierają syrop glukozo-fruktozowy.


Jeśli się na to zdecydujesz, zwiększysz szanse na pozostanie zdrową, szczupłą osobą i zmniejszysz ryzyko występowania chorób przewlekłych. Bardzo ważne jest to, by nie pozwalać na jego przyjmowanie dzieciom. Po prostu wywal go ze swojego domu.

Oczyść swoją kuchnię
Jeśli chcesz zrobić coś dla zdrowia, przejrzyj wszystkie etykiety produktów spożywczych i napojów w domu. Policz, jak dużo produktów w Twoim domu zawierało syrop glukozo-fruktozowy. Następnie wyrzuć je wszystkie do kosza.
Jeśli chcesz zachować w domu trochę cukru, zrób to. Nie umrzesz od cukru, jeśli będziesz panował nad jego ilością w pokarmie. Nie jedz jednak produktów, które zawierają dodany cukier. Nigdy więcej nie kupuj produktów zawierających syrop glukozo-fruktozowy. Dzięki temu będziesz zdrowszy. Wpłynie to także na zdrowie całej planety i następnej generacji ludzi.
Liczę na to, że podejmiesz słuszną decyzję.  

Komentarze